Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Záhadná data v MikroTiku


Péťa

Recommended Posts

Jsem v koncích. Významně se mi zpomalil upload do internetu, tak jsem hrubě udeřil na mého poskytovatele internetu, co v tom mají za nepořádek. Nakonec jsem zjistil, že mi na jednom portu v mém domácím MikroTiku tečou data rychlostí, která se v podstatě rovná rychlosti, kterou si platím.

 

Internet mám připojený bezdrátem, na mé střeše ho přijímá Nanostation, která patří poskytovateli internetu. Ta je ethernetem připojená do 5 portu (5 - NSYS) mého MikroTiku, který je na stejném stožáru na střeše rodinného domku, kam nemá nikdo přístup. MikroTik má v sobě aktivní WiFi kartu (WLAN ke Stárkom), kterou pokrývám svůj pozemek + mám připojeného souseda (1 barák, mají tam svůj router). Dále mám MikroTik připojený portem č. 1 (1 - Moje LAN) ke gigové domácí LAN.

 

Nechápu, kde se berou ta data na portu 5 - viz obrázek. Tečou tam úplně stejně i když shodím port 1 a WiFi kartu (tím odpojím svoji domácí LAN a všechny bezdrátové klienty). Podle statistik od poskytovatele internetu to je trvalý provoz od 17. 7. 2015 :(

 

Umí někdo poradit co se děje?

 

post-1123-0-80873400-1438712843_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej sem jeste jeste screenshot z Torch na tom portu 5, tim zjistis co je to za odchozi provoz. Pak se podiv, jestli nemas dns a ntp server pristupny i z internetu. Muze jit o amplification utok na dns. Taky tam muzes mit pustenou web proxy pro cely svet.

Upraveno uživatelem MrChodny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...