Jump to content

Záhadná data v MikroTiku


Péťa
 Share

Recommended Posts

Jsem v koncích. Významně se mi zpomalil upload do internetu, tak jsem hrubě udeřil na mého poskytovatele internetu, co v tom mají za nepořádek. Nakonec jsem zjistil, že mi na jednom portu v mém domácím MikroTiku tečou data rychlostí, která se v podstatě rovná rychlosti, kterou si platím.

 

Internet mám připojený bezdrátem, na mé střeše ho přijímá Nanostation, která patří poskytovateli internetu. Ta je ethernetem připojená do 5 portu (5 - NSYS) mého MikroTiku, který je na stejném stožáru na střeše rodinného domku, kam nemá nikdo přístup. MikroTik má v sobě aktivní WiFi kartu (WLAN ke Stárkom), kterou pokrývám svůj pozemek + mám připojeného souseda (1 barák, mají tam svůj router). Dále mám MikroTik připojený portem č. 1 (1 - Moje LAN) ke gigové domácí LAN.

 

Nechápu, kde se berou ta data na portu 5 - viz obrázek. Tečou tam úplně stejně i když shodím port 1 a WiFi kartu (tím odpojím svoji domácí LAN a všechny bezdrátové klienty). Podle statistik od poskytovatele internetu to je trvalý provoz od 17. 7. 2015 :(

 

Umí někdo poradit co se děje?

 

post-1123-0-80873400-1438712843_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Dej sem jeste jeste screenshot z Torch na tom portu 5, tim zjistis co je to za odchozi provoz. Pak se podiv, jestli nemas dns a ntp server pristupny i z internetu. Muze jit o amplification utok na dns. Taky tam muzes mit pustenou web proxy pro cely svet.

Edited by MrChodny
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...