Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Aky olej do 1.4 16V 65 kW ET3J4 KFU?


_dusan_

Recommended Posts

Ahojte,

kupili sme ojazdeny Peugeot 207 1.4 16V r.v. 2006 s motorom ET3J4 KFU. Auto ma nabehane 57000 km. Predavajuci tvrdil, ze do neho daval olej 5W-40. Je to vhodny olej pre tento motor? Nebolo by lepsie tam davat Total Quartz INEO ECS 5W-30? 

Dakujem za kazdu odpoved.

Dusan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:xvul vzdy ma udivuje kde mate tie knizky od auta uzivatalsky manual a ci to vobec niekedy niekto cita

 

Dostali sme k autu aj servisnu knizku. Aj som ju cital :-) Len nie je urcena na 207 - auto bolo kupene v roku 2006 a 207-ka sa v servisnej knizke este nespomina. V sekcii Mazadla sa spomina, ze sa mozu pouzit oleje 5W-30, 5W-40 aj 10W-40.

 

Mne skor islo o to, ci tam mozem naliat 5W-30, ked motor bezal 57000 km na 5W-40. ozzy56 napisal, ze mozem, Pe.Tr. napisal, ze sa moze stracat... No, skusim sa nejako rozhodnut, ci ho tam dam alebo nie... I ked je pravda, ze aj napr. Total Quartz 9000 5W-40 asi nebude najhorsi olej...

 

Olej 5W-30 by mal byt vhodny pre teploty vzduchu od -30 do +45 stupnov, olej 5W-40 by mal byt vhodny pre teploty vzduchu od -30 do +50 stupnov. Tzn. pre Slovensko by mohli byt pouzite obidva. Viacej som vsak bol nakloneny oleju 5W-30 kvoli deklarovanej uspore paliva a lepsim emisiam. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ptal ses, který z uvedených olejů můžeš dát, tak jsem je vypsal, v tabulce pro tvůj motor je uveden i 10W40, ale ten už jsem nepsal--pro 16V už není moc dobrý, i když ho taky můžeš dát

 

osobně bych dal zase 5W40, ale rozhodnout se musíš sám :)

 

kdysi jsem stál ve frontě v Tuzexu na olej Shell--do škody 120 :o :o a to jsem měl Mogul zadarmo..., já osel pitomý :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...