Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 1.8 16V startér točí, ale auto nechytne


SteveeeV

Recommended Posts

Ahoj,

nedávno jsem tu řešil problém se zapalovací rampou a teď mám další závadu pod kapotou. Včera se mi dvakrát stalo, že auto prostě nechtělo chytnou. Po otočení klíčku normálně začne točit startér, ale lvíček ne a ne chytnout. Jednou chytnul a hned chcípnul. Poprvé jsem nastartoval asi na popáté....pak cca 30km jízda - úplně v pohodě. Celý odpoledne jsme byli u známých a když jsme odjížděli, tak ta samá situace, ale to už jsem si fakt myslel, že neodjedeme. Nakonec to tedy naskočilo, cestou jsme zastavili ještě nakoupit (cca 2km jízdy) a tam auto chytlo hned.

V práci nám úplně to sámé dělala fábie a bylo to nějakým snímačem, který nedával povel k zapalování. Není tam schovaného něco podobného?

 

Jinak: Svíčky jsou tam cca 15tis. km, repas startéru a oprava rampy proběhly v prosinci.

 

Díky moc za rady ;)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud by si měl možnost si od někoho půjčit snímač otáček z jiné 406 old model, tak hned poznáš, zdali je závada v něm.

Potřebuješ pouze plochý klíč číslo 10 ;) .

Upraveno uživatelem OK406
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau kluci,

omlouvám se, že nereaguju, ale musel jsem odjet pracovně do Sokolova, takže se k autu dostanu zase až v pátek, resp. v sobotu

Co jsem pročítal

 

Zkus se podívat na snímač otáček. Vše to mu nasvědčuje.

tak by to dost sedělo ;)

 

Zkusím si popř. ten snímač od někoho sehnat. Jinak teda pasuje pouze z 1.8 nebo i z 2.0???

 

díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...