Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

spotřeba Experta


ondra

Recommended Posts

S dovolením založím nové téma, ať víme, na čem jsme a nemusíme to hledat :-)

 

 

Pred tydnem jsem absolvoval cestu Chorvatsko a zpet. Jel jsem tak rychle, jak to znacky rychlosti dovolovaly (v maximalnich limitech [emoji4]) - spotreba plne nalozeneho Experta (plus 200kg elektricky vozik dcery) byla 8,4l/100km. Motor je naprosty tahoun, tech 120kW se nezadychalo v zadnem stoupani. A vzduchove odpruzeni, to je naprosta parada, tak pohodovou jizdu po dalnicich jsem uz dlouho nezazil.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přidám také:

Expert 120Kw

 

před měsícem, auto mělo najeto cca 1500 km - pak cesta na Gargano a zpět. V autě 6 lidí, zbytek sedadel doložen zavazadly :roll , na kouli přidělán nosič s 3 koly.  Jezdím přes Mnichov, tedy u Hradce jsem najel na dálnici a pak 1500 km po dálnici na sjezd na Gargano. Po dálnici 140 tachometrových. v německu jsme chvíli atakovali 170 (zatím jsme to víc nezkoušeli, autu se zatím víc "nechce"). Na Brenner skoro celou dobu 6.tý rychlostní stupeň :D . Zpět totéž.

Celkem najeto při dovolené 3400 km, spotřeba 8.6, průměrná rychlost byla na konci 101 km/h  :potlesk

 

Já jsem spokojenej :-)

Upraveno uživatelem ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jen doplnim upresneni: kdyz jsem jel smerem do Chorvatska, jel jsem maximalkou 110km/h. Spotreba na trase dlouhe 1200km byla 7,2l/100km.

Zpet jsem uz jel 130km/h a spotreba byla 8,4l/100km. Prevazne jsem jel na tempomat - tam i zpet.

Krasne byl videt rozdil na spotrebe pri zvyseni rychlosti jen o 20km/h. Holt je to velke a krabicove auto, ale jede paradne [emoji3]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Mam dlouhou verzi a motor96KW najeto 44,,,,,tis, . Jel jsem Teť s obytnym přívěsem(ne moc velkym) na jih Slovenska mimo dálnici(potřeboval bych dvě dalnični známky) tak spotřeba byla 9l. Což si myslim taky slušne jel jsem Přes Kolačno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že za nějaký čas budu v práci sedlat i dlouhé Scudo Panorama se 160 k motorem - uvidíme, do jakých výšin posune laťku spotřeby Medvědův splašený hnát - předpokládám spotřebu někde kolem 9ti litrů, bude-li do této hodnoty - O.K., půjde-li výš, budu se zlobit.

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jedu klídek (ale ne na spotřebu) mám 6,6l , když jedu normálně (130-140) mám do 7,5l , když tahnu karavan (cca 1,5t + naložené auto vevnitř) tak jsem na 10-12l.

 

Jinak jsem s tím spokojenej. Je to delší verze, 120kW.

 

A to, že se mu nechce přes 170 bych viděl v omezovači.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vypadá to, že za nějaký čas budu v práci sedlat i dlouhé Scudo Panorama se 160 k motorem - uvidíme, do jakých výšin posune laťku spotřeby Medvědův splašený hnát - předpokládám spotřebu někde kolem 9ti litrů, bude-li do této hodnoty - O.K., půjde-li výš, budu se zlobit.

řekl bych to jinak pokud půjdeš přes 9 tak si začni hnáty máčet v heřmánku aby se uklidnili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 1 měsíc později...
  • O 4 měsíce později...

Po koupi ojetého Jumpy (160000) jsem ho převážel Praha - Zábřeh. Včetně semaforů v Praze a pak v HK. Motor XCAHZ (nevím), 94 kW, r.v. 2012.

Zkoušel jsem ekono-rallye, tzn. co nejmíň se dá udělat, nespěchal jsem, spolu s kamiony.

Spotřeba při 90 km/h za kamionem 2,8 až 3,8. Vesnice klidná jízda pod 5.

Praha - HK za 4,9, Praha - Vys. Mýto 5,1, pak nastaly kopce, takže Praha - Zábřeh (přes Mohelnici) 5,5. Podle PP, ale asi pravdivě, neubylo ani čtvrt nádrže.

Jednou jsem se rozhodl předjet, tak v 80 km/h jsem na to šlápl - a auto vyrazilo, málem jsem kontaktoval předjížděného.

Jsem z toho docela v šoku, na dálnici jsem nevěřil svým očím, tento ročník a motor (6-kvalt) doporučuju.

Máme taky Experta r.v. 11 (motor XDRHR) a ten má o litr větší spotřebu.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

Ahoj, můj Expert 2HDI 100kw Long 85tkm:

město (rozvážka dětí, nákupy pod) 7,6-7,8

cesty po ČR cca do 100km po státovkách, klidná jízda 90-110kmh  6,9-7,2

dálkové trasy-dovolené po dálnici 7,1 L/100 bez klimy  7,4 L/100 s klimou,

zimní trip-rakousko, rakev na střeše, 7 lidí, max. nálož (lyže atd)  8,3l/100

s karavanem  (1200kg) max 90-100kmh  9-10 L/100

Dlouhodobý průměr (cca 2-3000km bez karavanu 7,3-7,5)

loni k vánocům jsem si dopřál chip od Xtuningu, a nelituju. Auto je živější, jde lépe za plynem ve vyšších otáčkách. Spotřeba šla dolu cca o 0,2-0,3l/100. Momentálně od vánoc průměr 7,1-7,2. Řekl bych, že výkonově i spotřebou odpovídá novější 120kW verzi.  Jsme zvědavý na letní dlouhé cestování.

Každopádně motor u tohoto auta je věc, se kterou jsem spokojen nejvíc. Oproti koncernovým motorům je méně dunivý, ochotněji se vytáčí a v točkách nechabne, a má spíš benzínácký projev. Naopak na volnoběh krásně klape jako  nýtovačka :-) 

 

Ahoj Jamesson

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 2 roky později...

Tak to jsi na tom o trochu líp jak já. Mám 100 kw, najeto 270k a dlouhodobá spotřeba na 9 tis je 10.

Je pravda, že když s tím jezdí manželka, tak je spotřeba ukrutná a já abych to zachraňoval.

Ale můj motor má nějakej problém a žere- taky neprojdu emisema. Řeším to už čtvrtej rok, tak se třeba někdy něčeho dopátrám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pokud se o auto střídáte tak nemá smysl řešit spotřebu na nějaký decilitry. Spíš bych šel potom proč to neprochází emisema pořádnýho diagnostika kterej umí s diagnostikou a umí číst live data a musí na to přijít. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím ještě doplnit postřeh od 1.9., kdy jsem změnil trasu skrz vožení dětí do školky, kdy nejedu přes mraky semaforů, ale plynule po okruhu tak už 3. den mě nechce spadnout dojezd a drží se na 220 😄 (už jsem ujel cca 40km). Myslím, že je taky hodně zásadní motor točit jen do 2tis rpm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...