Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Mlžení oken po opravě radiátoru! - VYŘEŠENO!


Marcel

Recommended Posts

V zime zasadni problem!!! Mlzi se mi zevnitr vsechny okna! Problem je v tom ze se mlzi pouze kdyz zapnu teplej vzduch... Koupil jsem pazouta s prasklym a odpojenym radiatorem. Bylo praskle tesneni na radiatoru mezi tim plastem a samotnym hlinikem (radiator BEHR), takze sem to slepil dvouslozkovym lepidlem na radiatory a chladice (spešl lepidlo - plast ke kovu).Ted mi nikde neukapne ani kapka, ale kdyz dam vetrak na minimum, tak vidim jak se z topeni kouri, jak kdyby se neco palilo, ale nijak to nesmrdi... Kdyz dam vetrak naplno a na okna, tak jsou okamzite zamlzeny a pekne mastny, takze je musim kazdy vecer lestit okenou :grr

Taky jsem ve vetracim boxu pri oprave topeni nasel uschlou mys :o

Muze to huleni z vetraku byt tim, ze by se odparovalo to epoxidovy lepidlo??? nebo nejakej jinej problem? z nemrznouci kapaliny to asi urcite nebude, protoze vsude mam pekne sucho, nikde nic netece.... Uz nevim co s tim :myslim

rešení viz níže:

[upravil dne 29/11/05 Marcel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no vzduchovy filtr jsem tam nemel vubec, takze jsem tam dal latku podobnou filtru :-), ale tam chyba asi nebude, protoze se to chova stejne i kdyz vypnu privod vzduchu zvenku a necham kolovat vzduch v kabine :-( ale jak prepnu na studenej vzduch nebo nez se zahreje motor, tak je vse ok, nikde se z niceho nekouri! (krome vyfuku) :-) ale v zime je ten teplej vzduch na okna trochu potreba ;)

[upravil dne 20/11/05 Marcel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba to ještě někde prosakuje. Jak se to ohřeje tak naroste tlak a někde to prosakuje. No a jak je to ohřátý tak se to hned odpaří.

Asi Tě nemine výměna radiátoru. Možná tam nalejt ty těsnící sr..y. :myslim

Zkus ten radiátor odtlakovat vzduchem a ostříkni pěnivým roztokem (např. jar s vodou).

[upravil dne 20/11/05 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Dave_k

Tam může bejt jen nějaká vlasová prasklinka, která začne sáknout až při topení jak to začne teplem pracovat takže za stiudena nic nepoznáš.

hmm to bude asi nejpravdepodobnejsi... ona klidne taky mohla vzniknout pri vyndavani nebo zasouvani radiatoru do boxu, protoze to je nadlidskej ukol ten radiator vyndat!

Napred je potreba odsroubovat pristrojovku ze strany motoru pod steracema, celou ji povytahnout, pak rozkuchat vsechny plasty na pristrojovce a pak to chce 2lidi a hodne sily!!!

tkaze myslite ze by ty tesnici sr*cky meli pomoc, jestli tam bude prasklinka jak rika Dave_k ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na sto pro to bude někde utíkat, měl jsem tuhle závadu na obou 405, buď netěsnost ve spoji, nebo je někde prasklej radiátor, jednou jsem to vyřešil výměnou, ale ta práce, tak podruhý jsem tam nasypal takovej ten prášek a je klid už víc jak rok. Nikde nic neteče a okna se už taky nepotí.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel

no vzduchovy filtr jsem tam nemel vubec, takze jsem tam dal latku podobnou filtru :-), ale tam chyba asi nebude, protoze se to chova stejne i kdyz vypnu privod vzduchu zvenku a necham kolovat vzduch v kabine :-( ale jak prepnu na studenej vzduch nebo nez se zahreje motor, tak je vse ok, nikde se z niceho nekouri! (krome vyfuku) :-) ale v zime je ten teplej vzduch na okna trochu potreba ;)

[upravil dne 20/11/05 Marcel]

Zkus úplně vyhodit ten dodatečný filtr a pak uvidíš.Dal jsem do 306 filtr a začalo se mlžit, i když jel ventilátor naplno.I když je pravděpodobný, že Ti prolíná nějaký spoj .
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ted u me byl bratranec automechanik a rikal, ze mel kdysy stejnej problem, ze tim jak ten radiator driv tekl, tak se fridex nasakl do vsech platu (trubek) kteryma proudi vzduch a ted kdyz jsem to opravil, tak se fridex pekne odparuje... ale ze mu to zhruba po mesici prestalo a od ty doby mel klid... tak nevim jestli jeste chvilu nepockat a mezitim poradne topit a jezdit s otevrenyma okynkama, nebo tam rovnou nasypat ten prasek...

Myslite ze se to muze tak dlouho odparovat z tech plastu? Pravda ze predchozi majitel jezdil asi mesic s prasklym radiatorem, nez ho odpojil uplne, takze byli pekne mastny i koberecky atd...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel

tak ted u me byl bratranec automechanik a rikal, ze mel kdysy stejnej problem, ze tim jak ten radiator driv tekl, tak se fridex nasakl do vsech platu (trubek) kteryma proudi vzduch a ted kdyz jsem to opravil, tak se fridex pekne odparuje... ale ze mu to zhruba po mesici prestalo a od ty doby mel klid... tak nevim jestli jeste chvilu nepockat a mezitim poradne topit a jezdit s otevrenyma okynkama, nebo tam rovnou nasypat ten prasek...

Myslite ze se to muze tak dlouho odparovat z tech plastu? Pravda ze predchozi majitel jezdil asi mesic s prasklym radiatorem, nez ho odpojil uplne, takze byli pekne mastny i koberecky atd...

No nemyslím že by se nasákl do plastu, ale spíš tam jesště někde zůstal.

Právě řeším to stejný, akorát sem ještě neměnil radiátor.

Spíš bych řekl že to ještě kape někde uvnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jan 406 1.8i

nevím zda ti poradím,ale mě se jednou zkazilo ovládání vnitřní cirkulace a i když jsem přepnul na vnější tak vlastně byla přepnuta pořád vnitřní a můžu ti říct,že se šíleně rosily všechna okna i když jsem měl puštěné topení na celého

no system vnitrni a vnejsi cirkulace je v klapce mezi vetrakem a dirou pod steracema a ta funguje bez problemu, uz jsem ji kontroloval... ale diky...

Jinak ze by tam nekde fridex zustal si nemyslim, protoze od jara do listopadu byl radiator uplne odpojenej.A pres leto by to muselo stopro vyschnout...

Napiste mi nekdo co je to za ten prasek na utesneni radiatoru a na kolik prijde???dik

[upravil dne 20/11/05 Marcel]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

PROBLEM VYRESEN!

koupil jsem prasek ALUMASEAL (made in Chicago, USA) :-) za 70kc. Po prvnim nasypani do chladice se mi ASI shodou nahod sekl termostat a malem sem pazouta uvaril, tak sem vymenil termostat za 270kc, znova nasypal prasek a po par km se zda byt vsechno ok. Okna se uz skoro nemlzi, takze doufam ze to vydrzi a budu konecne moct v klidu topit!

Diky vsem za rady...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel

PROBLEM VYRESEN!

koupil jsem prasek ALUMASEAL (made in Chicago, USA) :-) za 70kc. Po prvnim nasypani do chladice se mi ASI shodou nahod sekl termostat a malem sem pazouta uvaril, tak sem vymenil termostat za 270kc, znova nasypal prasek a po par km se zda byt vsechno ok. Okna se uz skoro nemlzi, takze doufam ze to vydrzi a budu konecne moct v klidu topit!

Diky vsem za rady...

Takže ten humus cos tam nasypal, tak ucpal nějakou prasklinu ve výměníku ? Chápu to správně ? :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: -=Michal=-

Původně zaslal: Marcel

PROBLEM VYRESEN!

koupil jsem prasek ALUMASEAL (made in Chicago, USA) :-) za 70kc. Po prvnim nasypani do chladice se mi ASI shodou nahod sekl termostat a malem sem pazouta uvaril, tak sem vymenil termostat za 270kc, znova nasypal prasek a po par km se zda byt vsechno ok. Okna se uz skoro nemlzi, takze doufam ze to vydrzi a budu konecne moct v klidu topit!

Diky vsem za rady...

Takže ten humus cos tam nasypal, tak ucpal nějakou prasklinu ve výměníku ? Chápu to správně ? :D

no pravdepodobne ano :D musela to byt fakt malinka prasklinka, protoze nikde ani kapka vody ale porad se z toho kourilo. Zkousel jsem trochu fridexu striknout na teplej chladic a kourilo se z toho uplne stejne :-) aji to stejne smrdelo :-)

Ale stejne je to prasarna sypat hlinikovej prasek do motoru :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čeče ty se máš,že už můžeš topit.Já už sem taky přišel na to proč netopí.topí mi asi tak 1/4 radiátoru,tak to zkoušim nák proštouchnou octem a takouvejma ....Ale asi si budu muset zajet k oddiemu pro jinej.Ale zase to bude topit:roker

[upravil dne 30/11/05 Capy]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Capy

Čeče ty se máš,že už můžeš topit.Já už sem taky přišel na to proč netopí.topí mi asi tak 1/4 radiátoru,tak to zkoušim nák proštouchnou octem a takouvejma ....Ale asi si budu muset zajet k oddiemu pro jinej.Ale zase to bude topit:roker

[upravil dne 30/11/05 Capy]

To jsou problémy, které bych opravdu nerad někdy na autě musel řešit :D:D:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...