Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

tahani doprava


bubakkaja

Recommended Posts

Člověče, ono kdybys to popsal pořádně hnedka na začátku, tak by se ti na to i dalo odpovědět, víš? Chybí tu například, jak dlouho to dělá, jestli to začalo dělat najednou nebo postupně, jestli to dělá jen při záběru/brzdění, nebo pořád... atd. Pokud tohle nepopíšeš, jak chceš nějakou relevantní radu?

Pokud to bylo na geometrii, auto není bourané a rovnané a vše sedí, tak je to zřejmě vadným jedním ze silentbloků ramen. Když mi popíšeš přesně to chování, řeknu ti i kterým, aniž bych to auto viděl.

Jinak vážení, žádným ložiskem ani brzdami to od své podstaty být nemůže - pokud by ložisko přibržďovalo natolik, aby to začlo tahat, tak se to ložisko po 1 km rozletí na kousky. A pokud by takhle tahala brzda, tak do pár km shoří. Takže až zase budete příště hádat příčiny takovéhleho tahání, ložiska a brzdy směle vynechte ;)

Jo a jinak, můžou to dělat i samotné pneu, a to obzvláště, pokud jste je koupili jeté!!! A to i v případě, že vypadají napohled OK. Znám dost případů, kdy lehce jeté gumy po přehození na jiné auto začaly \"tahat\" do strany, a rychle se sjely (a mmch. taky proto jeté gumy nekupuju...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak vážení, žádným ložiskem ani brzdami to od své podstaty být nemůže - pokud by ložisko přibržďovalo natolik, aby to začlo tahat, tak se to ložisko po 1 km rozletí na kousky. A pokud by takhle tahala brzda, tak do pár km shoří. Takže až zase budete příště hádat příčiny takovéhleho tahání, ložiska a brzdy směle vynechte ;)

Já věděl, že se do toho nemám pouštět!:D

Příště budu opatrnější.:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě, hodně lidí to napadne jako první. Já si to kdysi myslel taky. Ale když si představíte tu energii, co by to muselo dokázat zmařit, aby to dlouho táhlo ke straně, tak je jasný, že by to fakt dýl než pár km nevydrželo. Mmch. se mi už párkrát stalo, že se přidřela brzda, a začala pořádně přibržďovat a hořet - a auto akorát zpomalovalo a nechtělo jet, ale do strany stejně netahalo.

Jinak ve většině případů, pokud byla geo v pořádku, je to nějakým vadným uložením (silentblokem) ramene - na geo se to nepozná, protože se měří za klidu, kdežto za jízdy se to podle záběru či brzdění hejbe, a mění se tak značně geo, což se těžko zjistí. Kolega odvedle takhle zgenerálkoval celé brzdy a na geo byl několikrát, furt mu to při brzdění skokově táhlo fest na stranu, už chtěl měnit i převodovku (jestli prů to nedělá diferák), gumy tam dal jiné, už pomalu hodil auto ze skály - a pak stačilo vyměnit všechny silentbloky ramen. Jeden měl měkčí a rameno uhýbalo - ale ani pajcrem na to nepřišel, až když se to vylisovalo ven...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak mel sem tam starsi jete pneu a tahalo to doprava tak jsem koupil nove a delalo to porad tak jsem dal ty stare zpet dopredu a zkousel vymenit pravou za levou ale zase.vymenil jsem zadni silentbloky prednich ramen a loziska vrchniho ulozeni tlumice.auto mi to dela od te doby co ho mam je to asi tri mesice nikdy nebylo bourane.priste to popisu poradne hned na zacatku:super jo a dela to porad tedy ne pri brzdeni nebo zaberu.muzu mit i neutral a kdyz pustim volant tak okamzite taha doprava

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

pak je to auto nabourany a spatne srovnany, to auto mas delsi dobu a ted ti to zacalo delat, nebo jsi to ted koupil a zjistil to ?

Zrovna jsem to chtěl taky podotknout :mrk:o. Taková špatně narovnaná kastle z rámu po polototálce :D může udělat i cen?ák na jedný straně. Kámoš si takhle koupil squěle vypadajícího bezfadnýho pašíčka a zbytek vám asi nemusím líčit..... dal to na geometrii a tam mu sdělili, že ji nelze udělat...:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...