Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Riadenie a svetla


matos

Recommended Posts

Nazdarek!!!

Mam P405 MI16. Moj problem spociva v tom, že ak točim volantom na mieste do prava alebo do lava: na ceste alebo na parkovisku sa mi kolesa chveju spolu s volantom ako keby ich nieco tahalo naspät. no a teraz na snehu mi riadenie ide pekne lahucko bez ziadnych divnych zvukov ktore bezne pri tom vychadzaju. Prv som si myslel, že su to ložiska nad tlmičmi, no ked som sa zamyslel tažko by mi šlo riadenie nie len na ceste ale aj na snehu?!? Nema niekto podobnu skusenost s takym alebo podobnym problemom? Nevie niekto ako sa nastavuju svetla lebo mi svietia tesne pred naraznikom.:cool: Na aku vzdialenost ma svietit prave svetlo a na aku prave svetlo. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na prvy dotaz Ti neviem odpovedat a druhy: Ked mas stary model, tak by si mal nastavovat zvnutra- pod spinacom na hmlovky mas take kolecko a tam pootoc podla toho jak Ti treba. Ked ti to nejde elektronicky, tak pri svetlach(z motoroveho priestoru) mas take tycky a s nimi pootoc.Maj sa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

seřizování světel sám doma podle citu je úplně naprd...pak to na těch cestách podle toho vypadá, když mě kdejakej \"profík\" oslňuje potkávačkama, jakoby měl dálkový...

2 matos: si zajeď normálně do servisu na seřízení světel, je to otázka několika minut, tak tě to ani nebude moc stát...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Tommy306

seřizování světel sám doma podle citu je úplně naprd...pak to na těch cestách podle toho vypadá, když mě kdejakej \"profík\" oslňuje potkávačkama, jakoby měl dálkový...

Mluvíš mi z duše. Taky jsem si všim že spousta řidičů neví k čemu je v autě to naklápění světel. Prostě narvou kufr a pak svítěj pěkně do nebe a je jim to šuma fuk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mi16

Ja mam stary model a zvnutra mi to nefunguje, takze to musim nastavovat pri svetlach. K tomu hydraulickemu serizování z kabiny. Pri svetlach by mal byt nejaky motorcek alebo neco take, zeby to islo samo? Diky

El.motorek mají až novější 405.Ta hydraulika je podobná jako byla třeba na Favoritu.Pokud Ti to nejde, opustila Tě kapalina z hadiček od regulátorů světel ( černý váleček, vede k němu hadička ).A tohle nastavování z kabiny stejně slouží jen k tomu, aby se výška světel nastavila podle zatížení auta.Napřed se stejně světla musí nastavit přímo z motorového prostoru při nastavení regulátoru světel na nulu ( při prázdém autě a kufru ).A je jedno, jestli máš el.regulaci nebo hydraulickou.A dělat to doma je ptákovina, tedy pokud si nechceš koupit regloskop, potažmo si kreslit na rovnou zeď schéma osvitu a podle toho to nastavovat.V servise Ti světla nastaví za pár korun a nebudeš oslňovat.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...