Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jak převést video do DVD


Trundik

Recommended Posts

Mám problém. Můj fo?ák umí m.j. i ozvučené videosekvence (to ostatně umí většina fo?áků). Chtěl bych ale tyto videosekvence převést do nějakého formátu, které bych mohl přehrávat na DVD přehrávači (ten umí i DivX). Jde mi o to, že bych si chtěl fotky a tyto videosekvence vypálit na CD a prohlížet si je na tom DVD. Co se týče fotek, tak není problém, ale problém mám s těmi videosekvencemi.

Prosím poraďte mi někdo. Ideální by bylo, kdybych je mohl někomu poslat a ten mi je převedl, ale to bych si představoval nějak moc jednoduše.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

z fo?áku dostanu sobour .MOV, problém ale je, že fo?ák je Kodak a stahuje z netu nějaký specifický dekomprimační nástroj (přehrávám v klasickém okna medija plajer). Sice to přehraje ten filmeček, ale ne ten zvuk.

Mám nero 6 - originál CD, jestli je k tomu i něco jiného, nevím

Chtěl bych to ale dostat na jeden disk spolu s fotkama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to funguje napůl. V počítači to přehrává krásně vč. zvuku, ale na DVD to nepřehrává zvuk. Přehrávač krásně rozezná, že je tam x fotek a x filmů, ale ten film mě nepřehraje se zvukem. Teď je otázka, zda je to chyba toho převodu nebo toho přehrávače či něčeho jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Tak to funguje napůl. V počítači to přehrává krásně vč. zvuku, ale na DVD to nepřehrává zvuk. Přehrávač krásně rozezná, že je tam x fotek a x filmů, ale ten film mě nepřehraje se zvukem. Teď je otázka, zda je to chyba toho převodu nebo toho přehrávače či něčeho jiného.

Tak to je blbý:bojim

Chyba převodu/přehrávače - no zvuk je tam v PCM (nekomprimovaný), takže tam by problém být neměl. Jedině ve vzorkovací frekvenci, ale to by dělalo maximálně to, že by zvuk byl méně kvalitní, nebo by se rozcházel s obrazem.

Zkoušel jsem to vypálit na CD-RW a pustit u sebe v DK (Philips 3950w) a šlo to v pohodě (vypaloval jsem to v Neru 6 jako klasický \"Datový disk CD\" - pár obrázků + tohle video).:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Panasonic DVD-S49

Co je to firmware ani nevím, takže verzi ti říci nemohu.

:grr Spadnul mi prohlížeč, takže to napíšu znova.

Ptal jsem se na to proto, že některé starší kousky by mohly mít problémy se zvukem u DivX. Ovšem to by neměl být tento případ.

Firmware je totéž, jako \"software\" - je to program, který je uložen v zařízení (DVD, TV, mobil,...). Výrobci někdy vydávají novější verze firmware, které opravují chyby. Pro Tvůj model existuje jedna novější verze (je možné, že už jsi jí měl nahranou při koupi), ale v popisu toho, co opravuje se píše jen o češtině v titulcích, takže by to nejspíš nepomohlo...

Takže už opravdu nevím, co s tím. Zkus ještě tohle video, konvertoval jsem jej přes novější DivX kodek a převzorkoval jsem zvuk na 44kHz (s tím by mělo být nejméně problémů)....:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

díky, hned to zkusím.

ještě mám dotaz, jak uložit na disk video stažené z kamery. Používám pro to program dodaný ke grafické kartě ATI, kdy při uložení mě nabízí tuto nabídku

zkoušel jsem to na verzi DVD - nahraje to do MPEG a dvd přehrávač to vůbec nebere (velikost souboru je 78,2 MB - délka 1 minuta 25 sekund), potom jsem to zkoušel na \"GOOD\" (stejné délka, velikost 435 MB). Takové CD mě přehrávač schroustne, ale nemůže to přehrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

díky, hned to zkusím.

ještě mám dotaz, jak uložit na disk video stažené z kamery. Používám pro to program dodaný ke grafické kartě ATI, kdy při uložení mě nabízí tuto nabídku

zkoušel jsem to na verzi DVD - nahraje to do MPEG a dvd přehrávač to vůbec nebere (velikost souboru je 78,2 MB - délka 1 minuta 25 sekund), potom jsem to zkoušel na \"GOOD\" (stejné délka, velikost 435 MB). Takové CD mě přehrávač schroustne, ale nemůže to přehrát.

Na přenos videa z kamery do PC bych použil asi Pinnacle Studio (dávají jej dnes zdarma ke každé druhé DVD vypalovačce)

Co se týká \"našeho\" videa, tak jsem v koncích. Žádné audio se \"připojovat\" nemusí, je to zkrátka AVI v DivXu, který by měl ten přehrávač znát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

ja bych mel trochu opacnej dotaz, nemate nejakej free programek, kterej umi prevest obsah DVD do avi nebo wmv ktery se pak da prehrat na PDAcku, tzn aby to udelalo video 320x240 a maximalni velikost tak 500Mb

Tak s PDA zkušenosti nemám, ale free pro převod DVD na avi je DVDx http://www.stahuj.cz/multimedia/zpracoani_videa/dvdx/:roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...