Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

jak se starat o metalizu


Boob

Recommended Posts

Řekl bych, že nejvíce metalízu ničí myčky. Je hodně pravděpodobné, že kartáče na myčce poškrábají lak :(

Tekuté stěrače, no má to své mínus, když ten přípravek dáš na sklo, tak to nechá mastný film, alespoň když jsem to zkoušel já.

Jinak je mám na zadním sklem, protože tam není stěrač a je to celkem v pohodě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mejt auto ručně a voskovat,A podle mne je jedno, jestli to jsou vosky na metalízu nebo na normální lak.Vypadalo to stejně, a? jsem použil ten či onen.Při použití tekutých stěračů se musí nejprve umýt (odmastit) sklo a po nanesení tekutých přípravků pořádně rozleštit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirkap

Řekl bych, že nejvíce metalízu ničí myčky. Je hodně pravděpodobné, že kartáče na myčce poškrábají lak :(

Meju auta ZÁSADNĚ v myčkách (maximálně jednou za tři měsíce) a nikdy mě kartáče auto nepoškrábaly - připadá mi to jako nesmyslné propagování vlastnoruční dřiny, na což já osobně nikdy nepřistoupím. Jsem od přírody člověk línej a s myčkama nemám jedinou špatnou zkušenost. Pokud bychom všichni měli takto negativní přístup k čemukoli, co nám ulehčuje práci, tak nejen že bychom všude chodili pěšky, ale veškeré věci bychom tahali na hřbetě, páč i trakař vznikl vlastně jako důsledek lenosti člověka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Původně zaslal: Jirkap

Řekl bych, že nejvíce metalízu ničí myčky. Je hodně pravděpodobné, že kartáče na myčce poškrábají lak :(

Meju auta ZÁSADNĚ v myčkách (maximálně jednou za tři měsíce) a nikdy mě kartáče auto nepoškrábaly - připadá mi to jako nesmyslné propagování vlastnoruční dřiny, na což já osobně nikdy nepřistoupím. Jsem od přírody člověk línej a s myčkama nemám jedinou špatnou zkušenost. Pokud bychom všichni měli takto negativní přístup k čemukoli, co nám ulehčuje práci, tak nejen že bychom všude chodili pěšky, ale veškeré věci bychom tahali na hřbetě, páč i trakař vznikl vlastně jako důsledek lenosti člověka.

Já neříkám, že tam nechodím… i když s myčkou mám taky špatnou zkušenost a už jsem to tady někde psal… ale stejně raději zajedu o myčky a nechám to umýt.

Ono když někomu kartáč utrhne anténu a pak ti přejede po přední kapotě tak to nějaký ten škrábanec nechá :)

S Peugeotom chodím tak 1-2x do měsíce a na laku to není vidět ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jirkap

Řekl bych, že nejvíce metalízu ničí myčky. Je hodně pravděpodobné, že kartáče na myčce poškrábají lak :(

Tekuté stěrače, no má to své mínus, když ten přípravek dáš na sklo, tak to nechá mastný film, alespoň když jsem to zkoušel já.

Jinak je mám na zadním sklem, protože tam není stěrač a je to celkem v pohodě ;)

Pokud šetříš a nedáváš předmytí , tak myčky škrábou lak.

Pokud dáš lepší mytí (pěnové předmytí) a hlavně na slušnější myčce (ozkoušené), tak by se nemělo nic stát. :myslim:D:myslim

(kdysi jsem dělal obsluhu celé myčky - která nebyla nic moc)

[upravil dne 20/11/05 Pinďa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud šetříš a nedáváš předmytí , tak myčky škrábou lak.

Pokud dáš lepší mytí (pěnové předmytí) a hlavně na slušnější myčce (ozkoušené), tak by se nemělo nic stát. :myslim:D:myslim

(kdysi jsem dělal obsluhu celé myčky - která nebyla nic moc)

[upravil dne 20/11/05 Pinďa]

Ono je to spíš tak, že pokud nejdřív neopláchneš to bláto, písek a další svinstvo dolů a začneš to hned drbat, tak tím krásně ten lak zničíš. Funguje to jako \"brusný papír\" (oblíbený šmirgl).

Za to ale nemůže myčka - to se ti podaří i když nastoupíš na špinavý auto s tou nejlepší houbou v v ruce a neopláchneš ho, než tou houbou sáhneš na lak.:super

BTW: myju v myčce, ale protože mi nejde sundat anténa, jezdím jen k WAPce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No asi takhle pánové... teď budu mluvit z vlastní zkušenosti.

Jsem od přírody línej, stejně jako Medvěd, takže jsem z počátku dával auto do myčky (ještě Shade 125) a bohužel mi tam odrovnali lak.

Dlouho jsem pátral po tom čím to. a pak jsem to zjistil. Myčka musí jednou za určitou dobu vyměnit kartáče, protože se používáním roztřepí jejich konce. Jenže problém je v tom, že tato \"operace\" je poměrně finančně náročná a tak na to většina myček kašle.

Žádné předumytí ti nepomůže (vím to, protože jsem vždy používal ten nejdražší program myčky), pokud jsou kartáče roztřepené, tak počítej s tím, že to na laku zanechá stopy.

Takže od té doby myju auto buď ručně, nebo na myčce, kde se používá wapka.

:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

turtle wax je na hovno, ja mam tedka faktsi nemuzu vzpomenout, ktery to je ale ma na obrazku takove stare auto, asi stary meda w123, ma to primes teflonu, mnohem lepe se rozlestuje, a nezanechava tolik bilych stop, po rozlesteni je povrch klouzavejsi. Turtle wax jsem koupil jednou a uz ne, pac mi to proti tomu pripadne o nicem, navic je jeste k tomu drazsi.

Co se tyce mycky, tak je pravda, ze nektere - vetsina zanechava na aute miniaturni vlasove skrabance... nejvic to jde videt na ne metalizovanych lacich. S novym autem bych tam nechodil, nebo tam, kde maji jine kartace. navic si auto myju sam, kdyz na to ma clovek patricny nastroj - hadice s nejakou koncovkou tak to jde vpohode

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já používám myčku, ale jen když mám navoskováno. Přece jenom ten vosk vytváří nějakou ochranou vrstvu, ale voskuju tak 1 za 2 měsíce, hned jak zjistím, že se za deště přestavají na laku vytvářet kuličky vody. Jinak ročně \"investuju\" do myček asi 11 000,- (mám 4 auta) a zatím jsem neměl problém, že by mě nějaká autu nějak ublížila. :super

[upravil dne 21/11/05 Autoškolič Dodo]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...