Jump to content

Srouby na 406ku do kol

brko
 Share

Recommended Posts

Původně zaslal: brko

nevite z ceho pasuji nebo nemate nekdo vsechny,potrebuju je na plechace diky

Je to M12 x 1,25 x 28. Zrovinka se mi na to koukal chlápek do katalogu v pneuservisu.

Došlo k tomu tak, že jsem si nechával namontovat nově koupené plecháče na zimu místo Peugeot ALU disků a ty měly v sobě nějaký Peugeot spešl šrouby s podložkama, které mají na konci (pravděpodobně právě proto, že se počítá s použitím i na plechy) jen malý kónus a servisman vyjádřil obavu, že by tak malá plocha nemusela kolo udržet. Doporučil mi koupit nové šrouby se zmíněným rozměrem.

Pocky to spatne chapu,ty je prodavas jo?kolik bys za ne chtel?Maji tam byt ty kratsi nebo delsi?Stejne se mi to nejak nezda,tata je mel venku a zdali se mu atypicke,ze maji mensi stoupani a favorit se mi zda ze obycejne

To se ptas koho?

Zajed pred libovolnou prodejnu s autodily, pujc si kratsi srouby na favorita a vyzkousej je :D Ja to udelal stejne, mam je tam a pasuji.

Jen jsem v tu chvili premyslel, jak by to bylo s rezervou, kdybych pichnul. Mam ji na plechacich (predpokladam, ze to mate vsichni) a zadne srouby k ni pribalene nejsou. Ze potrebuji jine jsem zjistil az pred minulou zimou, kdy jsem koupil komplet ctyri nova kola a chtel je dat na auto. Na silnici bych se divil :grr

Pocky to spatne chapu,ty je prodavas jo?kolik bys za ne chtel?Maji tam byt ty kratsi nebo delsi?Stejne se mi to nejak nezda,tata je mel venku a zdali se mu atypicke,ze maji mensi stoupani a favorit se mi zda ze obycejne

špatně jsi četl,neprodávám,ale koupil jsem v prodejně kde mám známého prodavače a skutečně z Favoritu pasujou,mám je nasazené na plecháčích,koupil jsem si sice ty delší ,ale vůbec to nevadí

Jen jsem v tu chvili premyslel, jak by to bylo s rezervou, kdybych pichnul. Mam ji na plechacich (predpokladam, ze to mate vsichni) a zadne srouby k ni pribalene nejsou. Ze potrebuji jine jsem zjistil az pred minulou zimou, kdy jsem koupil komplet ctyri nova kola a chtel je dat na auto. Na silnici bych se divil :grr

Tohle je si myslim hodne dulezite upozorneni pro nas vsechny,co mame origo alu. :mrk takze je zapotrebi sehnat srouby na favo a prilozit si je k rezerve. Uz se totiz uplne vidim,jak stojim v noci nekde v lese u auta a nadavam a nadavam,ze ty sroby nesedi.diky moc :super

Původně zaslal: ObcanXTohle je si myslim hodne dulezite upozorneni pro nas vsechny,co mame origo alu. :mrk takze je zapotrebi sehnat srouby na favo a prilozit si je k rezerve. Uz se totiz uplne vidim,jak stojim v noci nekde v lese u auta a nadavam a nadavam,ze ty sroby nesedi.diky moc :super

Minimalne doporucuji proverit (v teple garazi), jak jste na tom. Ja mel to stesti, ze jsem kupoval zimni kola na plechacich a zjistil, ze srouby z alu kol na ne nepasuji driv nez jsem pichnul a snazil se dat rezervu. A taky, ze me to s tou rezervou napadlo a na leto si ty srouby k rezerve prilozil :D :D :aut

Nazdar kucí.Helete já mam doma katalog od matiga(zabývá se tuningem) má tam katalog podložek ale o ty nejde.Ještě u toho má rozměry šroubů a minimální et.U škodovek favo feldy píšou šrouby M12x1,5 ,ale u peugeotů M12x1,25 tudíš menší stoupání.Ale jestli je někdo silnej třeba je tam narve tak velkej rozdíl to neni:D

Původně zaslal: Capy

Nazdar kucí.Helete já mam doma katalog od matiga(zabývá se tuningem) má tam katalog podložek ale o ty nejde.Ještě u toho má rozměry šroubů a minimální et.U škodovek favo feldy píšou šrouby M12x1,5 ,ale u peugeotů M12x1,25 tudíš menší stoupání.Ale jestli je někdo silnej třeba je tam narve tak velkej rozdíl to neni:D

Mě tam jdou v pohodě, žádnou sílu nepoužívám...

Původně zaslal: Capy

Dy? povidám, že je to M12 x 1,25 x 28. Zjiš?oval jsem to v pneuservisu.

to mi ale nevykladejte ze by u peugeotu byli taci blbci ze by to nejak neudelali,tatka se dival a rikal ze tam je nejake osazeni ci co ze by tam meli jit i ty srouby z origo litaku

Přesně tak. Ty šrouby jdou i na plecháče, ale ten kónus se může oproti klasickým šroubům zdát krátky. Nicméně to stačí. Volal jsem včír k Pažoutum a povídali, že to je i tak myšleno. Právě proto, že by je jinak nebylo možné použít pro rezervu :P