Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 508 koupit ojetinu vs. spolehlivost


P8P

Recommended Posts

tak jen takové moje první poznatky k 1.6 hdi s 5 rychlostním manuálem. Myslel jsem dle recenzí že to bude fakt straně líné... ale příjemně překvapilo. Sice jsem klidný řidič ale na našich dálnicích je to úplně ok navíc spotřebu mám pod 5 a myslím že dlouhodobě půjde někam ke 4,5? Ovšem chápu že když si auto jako nové kupoval nějaký manažer na denní cestování po dálnici a do zahraníčí tak byla 2.0 příjemnější. Na druhou stranu moje auto je soukromém majiteli a ne po firmě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem ten 84kw motor v berlingu, při normálním ježdění to bralo 5 litrů, při manuálu 5 kvalt nemá motor dvouhmotu, ale normální kus železa, některým lidem je ten výkon málo, tak mají k dispozici 2.0 HDi, jinak spousta známých mi potvrdila, že 1.6 HDi 84kw je nejvydařenější motor z celé řady 1.6 HDi...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyby tu byl někdo jako já a chtěl spíše auto po soukromém majiteli s menším nájezdem což je většinou právě 1.6 HDI. Tak to co píšou v odborných recenzích o spotřebě není úplně pravda, ve většině jsem se dozvěděl že spotřeba 1.6 HDI a 2.0 HDI je téměř stejná a je lepší vzít 2.0. Po prvním týdnu ježdění cca 520km mám spotřebu 4.3l/100km příměstské ježdění. Za mě je to velice příjemné překvapení čekal jsem tak o litr víc právě podle recenzí ojetin na webu a taky jsem čekal že auto bude extrémně líné. A to taky není nějak hrozné, řek bych že 1.6 HDI jede ve výsledku lépe než 2.0 HDI 80Kw v 406 kterou jsem měl před 7 lety a s mnohem příjemnější spotřebou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V testo bývajú ohľadne spotreby písané z pravidla čisté bludy. Keď niekto tvrdil že 1.6 Hdi bude jazdiť za rovnakú spotrebu ako 2.0 tak to je nezmysel. Jediné recenzie, kde vedia uviesť teálnu spotrebu sú od Rasťa Chválu pri tom ich testovacom okruhu, tie testy ale nerobia moc dlho. Štandardní novinári tlačia pedál plynu viac k podlahe ako je bežné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkus se s 1.6 lepit na zadel 2.0 v nějakých vyšších rychlostech , vono si člověk musí uvědomit co a jak s tím autem bude jezdit a potom se rozhodnout jestli větší nebo menší obsah. Pokud tu 1.6 budeš karbonovat tak je jasný že si veme míň .

edit : teď jsem odjel s 2,2Hdi dovolenou souměrně s 1,6 99kw benzín v Hyundai a 1,6D Biturbo 118kw v Hondě a já měl oproti nim o 1,5 a 1,2 litru nižší spotřebu. Všichni naložený po rakev a se čtyřčlennou posádkou.

Upraveno uživatelem Davidak79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však jasne, když jsem to i psal že pokud bych auto kupoval například na denní ježdění do Německa nebo stále jízdy po dálnici. Tak určitě 2.0 ale jako druhy majitel na ježdění do práce s nějakou finanční částkou 1.6 ideální hlavně se dají sehnat s menším nájezdem a po soukromému majiteli. Nevím co znamená že budu karbonovat. Možná si tím myslel jezdit na spotřebu ale to nemá nic společného s karbonem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je na vyber, tak je samozrejme lepsi vzit dvoulitra, na druhou stranu mam 1,6 120k verzi s hdm automatem a jede to docela slusne, az me to prekvapilo. Na dalnici tomu vykon nechybi, jede to nalozeny bez problemu 150-160 a potichu. Jediny kde tomu chybi kone jsou okresky, kdyz clovek potrebuje predjizdet. Spotreba 5,5, dalky 5 a to klobouka nejezdim. 

Upraveno uživatelem Ajdamek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...

My sme si kupili Peugeot 508 1,6 2011 so 70.000km najazdenymi..nemali sme dlho problemy a az teraz ked uz mame najazdene vyse 200.000km odisla spojka, jedno vstrekovanie a hned potom druhe..to ze od zaciatku nefunguje parkovaci asistent to mi bolo vcelku jedno..treba casto menit olej lebo potom auto nema vykon a vyskakuje xy ikoniek na palubovke co vsetko treba opravit..radsej teraz kupim inu znacku a vyskusam nieco ine

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...