Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Peugeot 307, 2.0 HDi 100kw, 2006 ... rozsvěcování kontrolek ABS a ESP


Skašowak

Recommended Posts

Ahoj všem,

 

prosím o radu, P307 mám rok, zatím vše OK až na jednu zoxidovanou pojistku a oxidaci konektorů zadních světel funguje vše jak má. Teď v poslední době při těch vysokých teplotách se mi při lehkém brždění a zatočení vlevo či vpravo rozsvítí kontrolky ABS a ESP samozřejmě s hlášením o nefunkčnosti a bla bla bla, to trvá až do chcípnutí motoru. Po nastartování již nesvítí. Poradí někdo co s tím?

 

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Ta chyba sa objavuje nahodne. Niekedy staci prejst 10 km a vyhodi chybu, niekedy hned po nastartovani a niekedy ani po 40 km je to fakt nahodne, ale ked uz tu chybu vyhodi tak uz nezmyzne, len ked vypnem zapalovanie. Pojdem s tym do nejakeho lepsieho servisu nech to skontroluju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím,

při nastartování mi poslední týden zůstane svítit cca 3 vteřiny kontrolka ABS a zároveň třikrát blikne kontrolka stop.Pak to zhasne a je to ok. Není to při každém nastartování ale děje se to.

Kotouče měněné před pul rokem. Problém s bržděním není.

Díky moc za radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zrejme to bude len nejaky špatny kontakt na niektorom konektore. Ak sa ti v tom chce babrat, tak popozeraj ci su dobre podotlacane konektory. Mne dobre nedrzal konektor na a vyhadzovalo mi to chybu pocas jazdy. Dotlacil som konektor, ale nedrzala poistka tak som to stiahol lanierom a od vyedy mam pokoj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Měl jsem stejný problém, byla to špatná poloha Hallových senzorů u zadních kol. Ty jsou přišroubované jedním šroubkem, časem se vlivem koroze oddálí od kotouče s magnetickým polem a nedodají dostatečný signál. Lze vyřešit vyčištěním dosedací plochy senzoru. Při více poškozené dosedací ploše, lze podložkou pod snímač vymezit správnou vzdálenost od kotouče. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Dobrý den na 307 2.0 hdi r.v. 2003 svítí kontrolka a tedy nefunguje abs - esp, na diagnostice bez závad, kontrolou čidla snímají v minulosti ukazovala ZL kabel opraven a přestalo, co s tím ?

 

// Příště prosím bez tolika otazníků... Děkuji

Upraveno uživatelem ChouLu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...