Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zápach oleje z výfuku


mk405

Recommended Posts

Ahoj,

vyměnil jsem motorovej olej za novej a jinou značku: Castrol 15W40 pro Diesel (auto P405 1.9D) a vše ok auto maže, jede, dokonce bych řekl že motor má klidnější chod, nekouří ale cítil jsem zápach oleje, myslel jsem že jsem nekde polil motor, ale nakonec jsem zjistil že zápach jde z výfuku, ale ne jako spálenej olej prostě takovej ten těžkej olejovej zápach stejnej jako smrdí novej olej v kanystru prostě ojejová vůně. předtím jsem nic takového nepozoroval, myslíte že je vše ok?, nesetkal jste se stím někdo?

olej je přesně v půlce rysky, zatím nevím jestli ubejvá, to zjistím časem, ale zase kdyby žral olej tak to bude hulit do bíla a to nedělá ani po startu.

jedíná věc je že olej je odvětranej do sání (orig.) takže by ten zápach mohl jít tudi a pak se nespálit (zápach) a projít výfukem:myslim

co si o tom myslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když motor spaluje olej, kouří to modře, a ne bíle. Bílý kouř znamená páru - studený motor kouří bíle každý, to je normální, pokud kouří bíle i po zahřátí, jde někudy do válců voda. Případně je ještě bílá nespálená nafta, ale to byste na chodu motoru zatraceně poznali...

Prostě, spalovaný olej dává modrý kouř (světle, taková krásná barva to je). Pro úplnost černý kouř = moc nafty (nebo špatně nastavený předvstřik).

Z toho smradu oleje bych si nic neděla, uvidíš, kolik bude ubývat.

Jinak použití oleje Castrol poněkud nechápu, ale každého věc. Pokud byl zadarmo tak dejme tomu, ale pokud byl koupen za normální cenu, tak do tohoto motoru znám lepší oleje za mnohem menší cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ok, počkám a uvidím kolik bude ubývat, s tou baarvou máš pravdu ted mi to došlo, že je to tak jak říkáš, každopádně ani modrej nejde.

mám ho skoro zadarmo tedy spíše za 65kč/L prodavaj ho u nás ze sudu, měl jsem možnost výběru mezi tim Castrolem a Valvolinem, je sice fakt že je teda pro nákladáky turbodiesely, to snad tolik nevadí hlavně že je to 15W-40

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

API resp. ACEA se musím přiznat mi nic neříká :(

ale tohle mají na stránkách, je to ok?

Castrol Tection SAE 15W-40 Číslo zboží: 19141 0087 sud / 208 lt

SAE 15W-40 • ACEA E3/E5/B2/B4/A2 • API CH-4/SJ • Mercedes Benz 228.3 • MAN M3275 • Volvo VDS-2 • RVI RLD • Cummins CES 20071/72/76/77 • Mack EO-M Plus

Motorový olej na minerální bázi. Poskytuje dokonalou ochranu všem motorům užitkových vozidel. Tento olej nabízí kombinaci ochrany, zvýšeného výkonu ve smyslu prodloužení intervalu výměn a univerzálnost. Jedná se o olej vhodný pro celý vozový park nákladních automobilů, autobusů a dodávkových vozidel.

[upravil dne 19/11/05 mk405]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matt

jen dotaz a co jsi tam mel predtim za olej??? myslim si ze do toho motoru nepatri nic jinyho nez 10W-40

taky sudovej, ale Panolin 15W-40, když jsem 405 koupil byla už na něj zvyklá, tak jsem ho dával taky

jinak tento motor by měl být právě na 15W-40, jistli si to dobře pamatuji tak se tu psalo i o té 10W-40, ale někomu to dělalo nějakou neplechu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

podivej mam znamyho kterej dela v peugeot servisu a ten mi rekl ze jedine 10W-40, tento clovek dela pouze motory a prevodovky a je jeden z nejlepsich co sem poznal, tvrdi to o nem spousta spokojenych zakazniku, nemam duvod mu neverit takze do sveho 1,9D leju jen to a naprosto bez problemu, 15W-40 bych tam nikdy nenalil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...