Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

zápach oleje z výfuku


mk405

Recommended Posts

Uz me to nebavilo cist cely, ale v podstate je jedno, ktery olej se tam leje (15W, 10W, 5W), hlavne kdyz splnuje specifikace API, ACEA,... 10W nemusi mit se syntetikou ani zpola nic spolecnyho a v 15W muze neco byt... Pak zalezi na viskozite atd. Hustsi je lepsi pro vybehlejsi motory a tak, to vite ... www.oleje.cz jsem cet uz davno a neuskodi to nikomu. Taky doporucuju.

[upravil dne 28.11.05 hloze-ja]

[upravil dne 28.11.05 hloze-ja]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S oleji nabizim jednu praktickou zkusenost. Mel jsem 205 1.1i, kam se leje 10W-40. Nejdriv jsem jezdil na Mogul (puvodni majitel jezdil na nevimco), tusim se to jmenovalo Forte PRO (SJ/CF). A spotreba oleje byla tak litr na 1000km, spis vic. Pak jsem se jednou placnul pres kapsu a koupil v Globusu v akci Castrol Magnatec 10W-40 (SL/CF). Dal jsem na reklamni chvalozpevy a rekl bych, ze jsem udelal dobre. Olej sice napoprve dost rychle ztmavnul, ale jeho spotreba se snizila tak na polovicku mozna vic. Akorat to chtelo dotahnout vanu a vymenit tesneni vika hlavy valcu, protoze to tam vsude zacalo tect. :-)

Na spotrebe, hluku, jizdnich vlastnostech se nic nezmenilo...

... a z vyfuku to nesmrdelo. :-)

Nemas v haji katalyzator?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: mk405

Původně zaslal: rimmer

myslis tu kulinarskou vychytavku jako fritovaci olej :))))) ach ty rizky :D

řízky já rád, ale do auta jen shell :P

Tak na úbytky oleje jsem měl u všech aut (musím zaklepat) vždycky štěstí. Nyní v P406 HDi mi to nevezme za 20tis km snad ani deci.

Zato na jiný opravy a radůstky není nouze. Třeba teď jsem ku příkladu nechal dělat na doporučení u Vašendovic spojku a setrvačník a to v 80tis km !!!!! Takže pohádkám o tom jak spojka se setrvákem vydrží 180tis km už bohužel nevěřím.

Určitě záleží na tom jak kdo jezdí, ale tohle je sakra divná záležitost.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ne nevoni mi vymeny po 20ti tisicich, protoze to co z toho tece neni oleji moc podobny, znamej z peugeot servisu se mi sveril ze uz diky tomuhle menili nekolik motoru jeste v zaruce, jde o to ze to vydrzi pokud jezdis normalne ale pokud tomu budes slapat jak blazen, tak to sotva vydrzi tu zarucni dobu :o) ale jinak nic proti :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...