Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Potřeboval bych auto


Péťa

Recommended Posts

Zdravím místní znalce. Potřeboval bych koupit nějaké auto. Má to sloužit jako záložní, když Martina potřebuje moji 406tku, tak abych se měl jak dostat do práce. Myslím, že by najezdilo tak maximálně 200km za měsíc (ano vím, že by se asi vyplatilo jezdit taxíkem, ale to není ono).

Požadavky: Malinké s malým obsahem (kvůli povinnému ručení), ale pětidvéřové. Byl bych rád, kdyby vydrželo takové tči čtyři roky jezdit (s minimální údržbou). A pochopitelně co nejlevnější :D Koukal jsem po favoritech, ale všechny jsou shnilé a ty který nejsou, tak shnijou brzy.

Přemýšlel jsem o nějaké 205tce, ale ty jsou docela starý. Dělali se 106tky s pěti dveřmi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano 106ky se dělaly i jako 5-ti dvířka, ale pro Tvoje pojezdy by mohl vyhovovat i Suzuki Swift, který má 900 motor a dělal se též jako pětidvéř. Dále bych se podíval i po bratru 106ky Saxofonu nebo Opelu Corsa, VW Polo, Fordu Fiesta, Renaultu Clio a různých japončících nebo korejcích - všechna tato přibližovadla bys mohl pořídit tak do 50 000 Kč - nebo vydrž do jara, nechám Ti 309ku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hadra

no osobně než fáčko bych koupil raděj 125 nebo 130 šáde na LPG. za 20 bys měl sehnat nádhernou.Akorát ty 5 dveře...

No, taky jsem o tom uvažoval, ale představa, že by s ní měla vyjet někdy Martina, tak nevím, nevím - v životě neviděla v aute sytič :D :D

A pak je tady ještě jedna věc - ty starší škodovky nemají vzadu pásy. Kdybych náhodou potřeboval převážet dvojčata (třeba, když bude 406tka v servisu, což je často) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Hadra

no osobně než fáčko bych koupil raděj 125 nebo 130 šáde na LPG. za 20 bys měl sehnat nádhernou.Akorát ty 5 dveře...

No, taky jsem o tom uvažoval, ale představa, že by s ní měla vyjet někdy Martina, tak nevím, nevím - v životě neviděla v aute sytič :D :D

A pak je tady ještě jedna věc - ty starší škodovky nemají vzadu pásy. Kdybych náhodou potřeboval převážet dvojčata (třeba, když bude 406tka v servisu, což je často) :D

....z toho bych strach neměl, žena se taky naučila používat sytič v Rapidu. S těma pásama - myslím škodu alespoň 125 -nějakou tuzexovou, 125,130,135 a 136 mají čtyřpístkové brzdiče, pětikvalt a i pásy vzadu. A údržba je takřka nulová, náhradní díly za hubičku, opravíš si to sám. Osobně pokud bych řešil druhý auto, jakože asi budu muset, tak se poohlídnu po nějaké 130. 135 a 136 je problém sehnat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Zdravím místní znalce. Potřeboval bych koupit nějaké auto. Má to sloužit jako záložní, když Martina potřebuje moji 406tku, tak abych se měl jak dostat do práce. Myslím, že by najezdilo tak maximálně 200km za měsíc (ano vím, že by se asi vyplatilo jezdit taxíkem, ale to není ono).

Požadavky: Malinké s malým obsahem (kvůli povinnému ručení), ale pětidvéřové. Byl bych rád, kdyby vydrželo takové tči čtyři roky jezdit (s minimální údržbou). A pochopitelně co nejlevnější :D Koukal jsem po favoritech, ale všechny jsou shnilé a ty který nejsou, tak shnijou brzy.

Přemýšlel jsem o nějaké 205tce, ale ty jsou docela starý. Dělali se 106tky s pěti dveřmi?

Máme jednu nepotřebnou 306 5D 1,4 benzinen se sadou zimních gum... záleží kolik chceš \"investovat\" do sekundárního přibližovadla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli 205 už \"jsou docela starý\", tak to vážně netuším, co by sis asi tak za 35tis představoval. Za těch 35 bude totiž leda tak nějaká jakž takž slušná 205, co když se do ní na prvotním servisu nasype dalších 20, bude se na ní dát i chvilku trochu spolehnout. Ale cokoliv solidnějšího za tyhle prachy je jen pouhá iluze.

A jen tak mimochodem, co tu padalo za rady, tak do staré škodovky bych už dneska svoji polovičku neposadil, leda v hodně velké nouzi. Na to jí mám příliš rád. To už bych se daleko radši uskrovnil ve svém autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Jo, a P.S: mám takový dojem, že u Vašendů na servise je právě na prodej jedna 205-ka 1,4 benzín, 3-dveř, od jednoho zákazníka, servisované a udržované u nich - nevím za kolik, ale co pamatuju byla docela slušná.

Škoda, že jen třídveřová.

Ale jinak je asi rozhodnuto, Martina chce Mazdu 121 :D Teď ji už jen sehnat, naštěstí jich je plný internet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

A jen tak mimochodem, co tu padalo za rady, tak do staré škodovky bych už dneska svoji polovičku neposadil, leda v hodně velké nouzi. Na to jí mám příliš rád. To už bych se daleko radši uskrovnil ve svém autě.

No, já to taky tak myslím. Normálně by byla v provozu 406tka a druhé auto v garáži. Jen kdyby Martina potřebovala vyjet, tak já bych si vzal rezervní a martina 406tku. Jenže musím taky počítat s variantou, že 406tka bude v servisu (což je často) a bude muset i Martina jet s druhým autem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mazdu 121?, kteru myslíš? Tu co je shodná s Fordem Fiesta? tak to bych raději koupil tu Fiestu, a jestli ten starší model, tak ten má tuším 4 dveře a klasický víko kufírku, těch zas tak moc nebude.

K tomu srovnání mazda 121 a Ford Fiesta - jsou to naprosto identické vozy, jen jsou odlišné znaky. Dokonce i zámky ve dveřích v mazdě jsou fordovské.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Trundik

Mazdu 121?, kteru myslíš?

Tu starší s kulatou střechou. Je jich docela dost, před dvěma lety to byl ještě problém. Radši bez sklápěcí střechy, ale ty opravdu téměř nejsou. Nejblíž jsem našel v Trutnově a Hradci Králové, tak uvidím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou starší 121 bych byl trochu opatrnej. Raděj bych se nejprv pozeptal svého osvědčeného mechanika, nakolik bude schopen a ochoten něco takového servisovat, a co tomu autu vůbec říká. Až podle toho bych případně něco takového kupoval... ne že by to byla taková exotika, ale zas tak moc jich tu nejezdí a ne každý je dělá. To by ta 205 pak mohla vyjít daleko lépe, i když třebas na prvotní pořízení dráž... Pokud máš známého či osvědčeného mechanika vyloženě peugeotáře, nic jiného bych mu pod nos necpal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

S tou starší 121 bych byl trochu opatrnej. Raděj bych se nejprv pozeptal svého osvědčeného mechanika, nakolik bude schopen a ochoten něco takového servisovat, a co tomu autu vůbec říká.

To je velmi rozumné. Volal jsem mu a prý to dopadne. Nějaké japonce dělá (Nissan) a tak snad zvládne i Mazdu. Hlavně se nebojí :D

Tohle stojí na Plzeňsku:

mazda1.jpg

mazda2.jpg

mazda3.jpg

mazda4.jpg

[upravil dne 19.11.05 Peta]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...