Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Počet míst k sezení a ORV


jeff+

Recommended Posts

Mimochodem mi přijde že si ten metodický pokyn protiřečí - v předposledním odstavci zmiňuijí méně sedadel jako lehkou závadu A, v posledním jako B.

Ale jestli jsem to správně pochopil tak není nějaký výpis ze serviceboxu nutný pokud je zjevné, že "chybějící" sedadla v autě nikdy nebyla namontována, tj. např. tam nejsou kotevní úchyty pro pásy. Ty ve třetí řadě úchyty pro pásy máš?

Stejně je to pakárna - podle té metodiky lze prokázat pouze dvě sedadla ve druhé řadě - prostřední přece žádný kotevní úchyt pro pás nemá .... a jak je to ve třetí v případě 3 místné lavice?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Viděl bych to tak že to stále platí pokud bylo vozidlo dodáno se 7 sedadly. Ale Ferinko své tvrzení že auto je 5 sedačkové podpořil výpisem ze servise boxu že bylo dodané jako pěti sedačka. Na výpisu servise boxu je VIN čímž nemůže být pochyb o relevantnosti onoho výpisu. Si myslím já jak se na to bude tvářit technik je otázkou, nicméně já na STK prošel s 5 sedačkama v pohodě 6+7 mám zabalené v komoře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vena: jenže oni v té metodice doslova říkají že příznakem nikdy nenamontovaného sedadla (tj. např. 5 sedadel z výroby) je absence kotevnívch úchytů bezpečnostních pásů. Stejně tak o odstavec dále že při vyhodnocování toho, s kolika sedadly bylo vozidlo schválené, lze vycházet z přítomnosti kotevních úchytů pásů.

To je úniková cesta pro Xpetrixe, který má tuším psáno 8 míst ale v autě má sedm sedadel. Když jich tam nechá šest (2+2+2) bude to odpovídat počtu kotevních úchytů - přesně.

Wensdy: jasně že je to na technikovi, případně na šéfovi STK, stejně jako spousta dalších věcí. Např. někde rozlišují 5-7 (5-8) a 5/7 (5/8), někde ne. Ale kdby došlo na lámání chleba, metodika je jasná: pomlčka je "až", lomítko je "nebo".

P.S.: Xpetrix může svých sedm míst doložit výpisem z ePER (něco jako service box u Fiatu i pro Lancie a Alfy), kde mu podle VIN v náhradních dílech vyjedou do třetí řady buď dvě sedadla nebo trojmístná lavice.

Upraveno uživatelem Sawoy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já myslím že mícháš zbytečně dohromady dvě věci. Podle mě ti stačí ten metodický pokyn a jet na STK se šesti sedačkama protože máš v autě šest kotevních úchytů pro pásy. Až po tobě budou chtít osm sedadel (dle TP) řekneš že je v TP chyba, že tam  osm sedadel nikdy nebylo, že je schválené se šesti ... a vytáhneš tu metodiku, která říká, že  "příznakem nikdy nenamontovaného sedadla je absence kotevních úchytů bezpečnostních pásů" a že."při vyhodnocování toho, s kolika sedadly bylo vozidlo schválené, lze vycházet z přítomnosti kotevních úchytů pásů." A těch máš šest. Service box a la Ferinko, resp. pro Lancii ePer k tomu nepotřebuješ - do něj se jen pro zajímavost podívej co ti nabídne v náhradních dílech jako sedadla do třetí řady pro tvůj VIN - jestli dvě sedačky nebo trojmístnou lavici.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale na 3miestnej lavici je tretí pás upevnený takže by bolo jedno či máš 2 resp 3 kotevne miesta na sedacky a 2 pasy na stĺpiku.

To by si potom musel mať  aj tu lavicu,aj samostatne sedacky,aby si to mohol prehodiť podľa toho čo máš napísané a akú kontrolu ideš robiť.

Ci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kotevní místa na sedačky = kolejnice s tím nemají nic společného. Jde o kotevní úchyty pásů, tj. 3 x 2 (B, C a D sloupek).

Právě v tom je ten vtip, že prostřední místa 2 a 3. řady mají úchyt pásu vlastní, čili není-li sedadlo není ani úchyt, a ta metodika říká, že  "při vyhodnocování toho, s kolika sedadly bylo vozidlo schválené, lze vycházet z přítomnosti kotevních úchytů pásů."  A těch je kolik? Šest. Tak by podle té metodiky měl projít se šesti sedadly, protože se může hájit tím, že má šest kotevních úchytů pásů. Případně bych to zkusil i se sedmi, protože kolejnice jsou evidentně na pět sedadel druhé a třetí řady (3+2). Osmimístná verze má ve třetí řadě stejné dva páry kolejnic pro třímístnou lavici jako sedmimístná pro dvě samostatná sedadla. A když by po mně chtěli osmé sedadlo, klidně bych ze sebe dělal debila: A kam ho asi tak mám dát? Kolejnice jsou pro sedm, mám jen šest kotevních úchytů pásů, protože prostřední sedadlo ve druhý řadě má vlastní - tam kam podle vás soudruzi asi to osmý sedadlo mám dát? Moc by mě zajímala odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...