Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zahrádkářské okénko


oddie

Recommended Posts

Soudruzi v NDR vyjma plastikových lžiček a střílení za války do vzduchu při výrobě pontonového automobilu Wartburg omámeni výfukovými splodinami špatně spáleného syntetického benzínu smíchaným s neméně nekvalitním M2T olejíčkem české produkce vymysleli Der Jost :D aneb zkřížili po přeslici černý rybíz a angrešt ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak poznam od sebe samce a samicy u Rakytniku. Nejak se nam nedari.

 

http://abecedazahrady.dama.cz/clanek/rakytnik-resetlakovy-nejvetsi-chyby-pri-pestovani

 

Pohlaví je zřejmé až na čtyřletých jedincích. Pupeny samčích rostlin jsou větší a raší hustěji. V zahradnictví díky výběru samčích či samičích odrůd musí znát pohlaví již u mladých sazenic.

 

http://www.ireceptar.cz/zahrada/uzitkova-zahrada/pestujeme-rakytnik-resetlakovy/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nám na zahradě (po původním majiteli, nastěhovali jsme se v říjnu minulého roku) t.č. roste jedna rebarbora, tři plazící se rybízy, tři jabloně, jedna obsypaná meruňka, dvě švestky, dvě lísky, jeden velký ořech a jedna třešeň/višeň (?) téměř bez plodů.... Dcera ještě dosadila tři rajčata a dvě cukety.... A je tam ještě jedna tůje, šikmá jak věž v Pise.... Tři vzrostlé smrky (převyšující výšku domu) už nejsou....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jirko, mam ji na zahrade, tak se stav, je osypana plody ;)

to nestiham, neco aspon zavar :D

 

Soudruzi v NDR vyjma plastikových lžiček a střílení za války do vzduchu při výrobě pontonového automobilu Wartburg omámeni výfukovými splodinami špatně spáleného syntetického benzínu smíchaným s neméně nekvalitním M2T olejíčkem české produkce vymysleli Der Jost :D aneb zkřížili po přeslici černý rybíz a angrešt ;)

cerny rybiz mi moc nejede, ale angrest miluju, no snad neco Minik nesezere :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pominu li klasiku jako rajčata papriky a podobný..jen tak mezi řečí paprik cca 2000 rostlin rajčat o kapku víc a to v mnoha druzích a barvách..hodně asijský zeleniny --mizuna,mibuna,jedlá chryzántéma,koriandr, komatsuma,perila   a podobný věci..mnoho odrůd cuket,dyní patizonů...letos poprvé i exotické okurky a cca 80 druhů bylin..ze zajímavých dřevin - mrazuvzdorné fíkovníky..diospirus kaki,ziziphus jujuba,asimina triloba. velkoplodé dříny. hloh peřenoklaný.kivi.. plus běžné české ovocné stromy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před 20 lety, když jsem viděl někoho se dělat se záhonky, říkal jsem si, že tohle nikdy dělat nebudu, že si to všechno v pohodě koupím. To jsem ovšem netušil, kam se to tu za těch 20 let pohne - směrem k sajrajtu a ošizeným s*ačkám. Čím dál víc je to pro mě otázka principu - nekupuju sračky výrobců, kteří šidí a ojebávají, pokud možno nekupuju výrobky firem, kde má podíl Babiš, čím více věcí se snažím zajistit svépomocí nebo z ověřených zdrojů. I za cenu toho, že je to dražší a náročnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mi připomíná rodinný "kolchoz" v Černovicích, který mi, jako teenagerovi, naprosto znechutil zemědělství a vše s tím spojené.... :nevim

Ano, a přesně proto mam stejný znechucení když vidim jakoukoliv zeleninovou zahradu, nebo mi někdo řekne abych otrhal rybíz, tak to se rovnou osypu. Jakom děti jsme museli na "Zahradu" a tam okopávat, trhat, plet atd, ostatní děcka se třeba koupaly

 

Oddie, v tomhle maš pravdu, ale je tu možnost to pořidit pravě od takových kteří to pěstují na kšeft a nemají to tak ošizený jako někde v marketech

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No v tom mém mladém věku to bylo umocněno ještě políčkem brambor cca 30 x 200 m. Které (jak jinak) stejně po lopotné sklizni shnily ve vlhkém sklepě.... Teda pokud je neprohnalo zažívacím traktem stádečko miloučkých divočáčků....  Na divočáčky byly pozvány tlupy střelbychtivých nimrodů, kteří se dokázali zmrskat až do spánku ještě před příchodem chlupáčků.... :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie, v tomhle maš pravdu, ale je tu možnost to pořidit pravě od takových kteří to pěstují na kšeft a nemají to tak ošizený jako někde v marketech

 

Ale zase ta radost ze si sklidis vlastni urodu :-) Plus to ze dostupnost vyse uvedeneho neni uplne dobra takze lecos vyjde lepe vypestovat vlastni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...