Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký olej do motoru?


taz-man

Recommended Posts

Ahoj všichni,potřeboval bych poradit,jaký olej nalít do motoru mé 306 1,9 TD:myslim Nejde ani tak o značku,ale o vizkozitu-někdo říká 5w-30,někdo "desítku" ,další doporučuje 0w-30. Na penězích nezáleží-dám motoru to nejlepší:super

tak jakej? Díkec za případné odpovědi taz-man

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepsi je ten, ktery predepsal vyrobce, co na tom sakra neni jasne? (nejen) oleje se doporucuji proto, ze je na jejich pouziti motor nebo cokoliv jineho navrzeny. btw sahodlouha diskuze o tomto byla v sekci servis, zkus si ji dohledat... je tam taky odkaz na zajimavy clanky na www.oleje.cz

ja mam do 306 GTi-6 5W40, pochybuju ze do TD se davala 0W30. A obecne se jde spis opacnym smerem, pokud uz je motor vybehanej a zere olej, trosku to pomuze. Ale kazdy at si leje do auta co chce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ted si to tak po sobe ctu a neni mi to zcela zrejme, tak jeste dodam:

zkontroluj si v manualu/servisnim manualu/chytre knizce/peugeot servisu co do tveho motoru doporucoval vyrobce, podivej se na stitek v motoru a pokud jsou tyto dva udaje stejne, je to jasne...

pokud nejsou, a z nejakeho duvodu je v motoru olej s vyssim prvnim cislem, zkusil bych zjistit proc a asi bych zustal u nej.

urcite bych nesel do oleje s nizsim cislem....

ale porad zustava, je to kazdeho rozhodnuti a taky zodpovednost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 9 měsíců později...
Původně zaslal: taz-man

Ahoj všichni,potřeboval bych poradit,jaký olej nalít do motoru mé 306 1,9 TD:myslim Nejde ani tak o značku,ale o vizkozitu-někdo říká 5w-30,někdo \"desítku\" ,další doporučuje 0w-30. Na penězích nezáleží-dám motoru to nejlepší:super

tak jakej? Díkec za případné odpovědi taz-man

koukni sem

už jsem to tu psal

čím menší je číslo u W tím je olej tekutější při zimním startu a čím je vyšší to druhý tím si olej zachovává mazací schopnost po zřídnutí horkem v létě

[upravil dne 30/8/2006 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně mám 306 TD rv.98 a nejeto 150000 a leju do miláška 10w40 polosintetiku od Motorexu nebo shell a motor si chrochtá blahem. A souhlasím s názorem že když je motor starší tak by měl papat hustější olej což polosintetika je a motoru to rozhodně neublíží. :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 14 let později...

Jakýkoli 5W40, nebo 10W40 ACEA A3 měněný v intervalu maximálně 15 tis,km.

Značku dle sympatií. Nic víc (normu PSA) bych u tohoto motoru neřešil.

Upraveno uživatelem Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdíš pilu? Potom klidně 5W50.

10W60 už se mi zdá na běžné ježdění moc....ten olej je stavěný na extrémní soutěžní zátěž.

Sám teď zkouším Ravenol HVT 5W50, který je na jeté motory a má velmi slušné parametry. Za studena je skoro jako med :D

Jinač by šel i Mobil1 5W50, Valvoline VR1 Racing 5W50, nebo klidně Total Quartz Racing 10W50.

Záleží na podmínkách, jak je auto provozováno.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde mi hlavně o úbytek oleje, jelikož motor 2.2 lehce trpí na "papání" oleje. A jelikož je xW50 o dost viskóznější oproti xW40, tak lze tímto lehce potlačit úbytek oleje. Zatím mám na oleji najeto 3000km, takže na závěry je ještě brzy.

Už se mi taky stalo, že s jinou 5W40 byl motor hlučnější jak za tepla, tak za studena. Prostě né každý olej si s motorem "sedne"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za studena ohřívám. Jezdím deňe 2x 20km a dávám mu slušně

Na víc jezdím i město a kolony. Sahara spíná na 100 stupnich

Aktuálně tam mám Shell 5w40 a nebere ani slzu

Upraveno uživatelem pavelu96
Nepiš další příspěvky po sobě - použij "Upravit"
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...