Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tlak v pneu..?


Weri 605

Recommended Posts

Ahojky, Pacho69, máš pravdu.

Teď jsem to zkoušel, pomalu jsem upouštěl levé zadní kolo, při tlaku 1,6 Atm se rozsvítila kontrolka na přístrojovce, zazněl gong a na obrazovce navigace se zobrazil obrázek auta, kde správně svítilo červeně levé zadní kolo a hláška o poklesu tlaku v pneumatice (kách). Toho jsem si před tím nevšiml, protože ten obrázek auta po asi 2 vteřinách zmizí a už se zobrazuje v seznamu výstrah pouze hláška:" Pokles tlaku v pneumatice (kách) " a už to nezobrazuje na kterém je to kole. Ale přišel jsem na to, že když se vypne klíček a znovu se zapne, tak se zase na chvilku zobrazí obrázek na kterém kole je pokles tlaku. Pokud někdo víte, jak vyvolat obrázek auta bez vypínání klíčku, dejte, prosím, vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte,

 

vedeli by ste mi prosim niekto pomoct. Da sa zistit ci auto vyrobene v 2012 ma v systeme moznost nastavit meranie tlaku v pneu? - t.j. v pripade ze by som kupil merace do pneu tak by sa to dalo v servise nastavit. Alebo mi to budu vediet povedat len v autorizovanom servise?

Pytam sa na moju prvu 5008, ktoru som predal rodicom VIN: VF30E9HR8CS044960

 

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Charlie Rose: na přístrovce je tlačítko diag, když ho zmáčkne ukáže ti stav všech diagnostikovaných komponent, mezi nimi tlak v pneu, tam by měl ukazovat i které kolo není OK.

 

LG 5008: 5008 to má snad v základu, tedy od začátku výroby, všechny verze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky

 

LG 5008 - Auto, které jsi uvedl je z výroby BEZ INDIKÁTORU DEFEKTU PNEUMATIK  a na toto VIN Service Box Peugeotu senzory tlaku ani nenabízí.

                 Samotné senzory v kolech nestačí, potřeboval by jsi ještě centrální jednotku, viz. obr.:

                                                  post-52531-0-96859400-1452872592_thumb.j

 

Pacho69- Na přístojové desce mám pouze tlačítko pro nastavení jasu osvětení přístrojů a tlačítko pro zobrazení ukazatele údržby + vynulování denního počítadla

                Mám v autě navigaci WIP Nav+ (RT6) a tam se vyvolává nabídka výstrah zmáčknutím prostředního kolečka na ovládání, po jeho stisknutí se mi ale obrázek auta nezobrazí, pouze to co jsem psal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam jeste jeden mozna hloupy dotaz... Funguje ta indikace kol pokud se vymeni predni kola za zadni ? Zkratka ty senzory jsou prirazeny ke konkretnimu kolu a pak to RJ jenom slepe nahlasi , nebo je za tim nejaky sofistikovanejsi system , ktery rozpoznava ktere konkretni kolo ma zrovna defekt?

 

Diky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Palubní počítač si spáruje vždy senzor s umístěním na voze. Takže po přehození kol to během několika minut/desítek minut zjistí, na kterém kole máš který senzor a zapíše do řídící jednotky. Takže při běžném používání ti palubní počítač ukazuje správné hodnoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím jestli to je pravda, protože když jsme dali u kamaráda diagnostiku čichnout k novému ventilku tak tam byla jedna z hodnot i poloha kola.

Šlo o tento ventilek:

post-48407-0-04140100-1453287250_thumb.j post-48407-0-29255900-1453287285_thumb.j post-48407-0-73275500-1453287295_thumb.j

 

Ovšem kdyby to bylo tak jak píše Pacho69 (myslím to, že si můžeš dát kola na auto jak chceš)- jedině dobře :super  

Možná jde pouze o prvotní načtení-spárování jednotky s ventilky :)

Upraveno uživatelem Dodo1976
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snímače musí být nakonfigurovány v řídící jednotce (buď růčo v dia zadat identifikátor, či přes nějakě softy k TPMS, které to udělají). Polohu kola/snímače si pak detekuje řídící jednotka sama. Pokud vím, je možné tam zadat 10 snímačů (2 sady pneu + 2 rezervy...)

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky, mám 5008 po FL. Nevím jestli auto bylo z výroby nějak přednastaveno, ale mně se druhá sada snímačů načetla automaticky, aniž by se muselo něco někde jakkoliv nastavovat. Prostě jsem na auto přendal nové zimní disky s novými TPMS senzory (koupenými originál u Peugeotu) a systém měření tlaku funguje jakoby se nic nezměnilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 1 rok později...

Zdravim.

Som cerstvym majitelom 5008-ky, po fl. rok 2014. Nikde som zatial nenasiel, ci obsahuje kontrolu tlaku v pneumatikach. Idem kupovat nove zimne pneu, tak som sa chcel poradit, ako sa to da zistit. Resp. ked dam pneu bez senzorov, nebude to v kuse pipat? VIN: VF30E9HD8ES067253

Vopred dakujem za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Ja mam opacny problem - chcel by som deaktivovat meranie tlaku, da sa to nejako cez diagnostiku?

Popripade aspon zresetovat do stavu, ako pri vymene kolies, t.z. cca. 100km do vyhodnia chybovej hlasky....

edit. 5008 r.v.2016

Upraveno uživatelem simon_sez
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...