Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co byste koupili?


Rolf

Recommended Posts

Zdravím všechny a mám prosbu - chystám se kupovat auto a moje volba padla na Peugeot. Akorát váhám mezi typy 106 a 206. V každém případě preferuju diesel (kvůli spotřebě). Moc se v této oblasti neorientuju a proto bych moc uvítal vaše tipy. 106-ka se dá sehnat výrazně levněji a připadá mi lepší i co se týče designu. Má nějaké nevýhody? A jak silný motor doporučujete, stačí 1,4 nebo raději 1,9? Za všechny rady předem moc děkuju!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no co si pamatuju, tak 106ky maj diesel jenom 1,5, novejsi 1,4 .... tu 106ku bych videl spis jako priblizovadlo po meste a na kratke vzdalenosti, je to auto lehky, takze ten 1,5 diesel staci, ale kdyz ho nalozis, tak je to znat.... a doporucuju verzi s posilovacem! je to znat......

jinak jezdi klidne za 4 litry, normalne tak kolem 5 litru......

jinak 206ka je preci jenom novejsi, a kdyz bys do ni koupil neco s hdi, tak asi na tom budes lip, ale budes to mit hodne drazsi...

navic ta 206ka pojede preci jenom lip, co se tyka komfortu......

PS: 106ka je prostorove mensi.....

takze jestli to mas pro sebe na popojizdeni, tak 106ku, jestli uz budes vozit rodinku, nakupy, ke tchyni a zpatky 600 kilometru, tak 206ku.

Staci?;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky... No víceméně cesty tak kolem 50 km denně, do práce a zpět, na dovolenou a tak. Problém je, že mám skoro 2 metry a nejsem si jistý jestli bych se do té 106-ky vešel. Ale ten cenový rozdíl je fakt znát. Mimochodem, ve starších příspěvcích jsem četl o problémech s brzdama, to se týká i výše zmíněných typů?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no podle toho co pises, tak bych to videl priplatit si na 206ku, HDI......

problemy s brzdama nejsou tak zhavy, proste kazdy brzdy se obrzdej.....

ja osobne (mam teda 405ku) krome desticek (vymeny) problemy s brzdama nemam......

tka preju dobrou ruku pri vyberu a radsi bych (ty 2 m jsou rozhodujici :D) asi koupil tu 206ku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ona ta 106 neni zase tak mala, mam ji a s mistem neni pro ridice problem... ja mam mista dost, za mnou to asi zadne pohodli nebude, ale to nejak neresim :-)) jako auto pro jednoho ci dva nema chybu, do mesta super, posilovac ber, mam sice benzin, ale je znat a je to prijemnejsi parkovani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No u ty 106ky zalezi na tom jak jezdis.Myslim posez ridice.Ale ja ji mam v dieslu jezdi pekne ale tydne s ni najedu cca 700-800Km merim asi 185cm a je pro me mala.Sedadlo mam az vzadu a nohy pokrcene a to mi vadi.Pri tvy vysce si ale myslim ze bys tam mel vetsi problem.Jinak 1O6 se delali ze zacatku 1.4 pozdeji 1.5.Tobe bych doporucil 206ku 1.4 HDI::D:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Rolf: No zcela jistě Ti můžu říci,že pokud váháš mezi 106kou a 206tkou,tak neváhej pokud Ti nezáleží na penězích a jdi do 206.....vlastním ji a nemůžu si ji vynachválit,stejně jako ostatní svýho mazlíčka....někdo miluji cabrio,někdo 306,někdo 406 atd,prostě každej máme něco...106 je oproti 206 znát....106 v dielu je docela lýná,ale na spotřebu je good....206 v 1,9 je už lepší mazílek,sice v obyč dieslu se nedělá,jenom HDI 1,4,ale tam to bude podstatně znát na ceně....Tak považ a pak se pochlub....JDI DO 206!!!!!;););)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky bych určitě volil 206 a to, že je to mladší model a tím i modernější a taky o hodně bezpečnější - v testech bohužel 106 (saxo) dopadla dost bídně. No a 206 se stále dováží a 106 už dva? roky né. Z mé vlastní zkušenosti si ve 206 připadáš jako v daleko větším autě (hlavně délkou palubky a sklonem předního skla). A ergonomie interiéru je také jiná káva.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...