Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Množství chladiva v klimatizaci


OK406

Recommended Posts

I když jsem hledal, tak jsem nenašel nikde tabulku, jaké (kolik) je množství chladiva do klimatizace. Mém případě do Peugeot 406 2.0i 16V r.v.1996,. motor RFV.

 Matně si pamatuji, že tu někdo vkládal tabulku s množstvím chladiva do klimatizace pro vozidla Peugeot i typ chladiva :super . Bohužel, nikde jsem danou tabulku nenašel :( .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pe.Tr, jde mi o to, že za tu dobu, co jsem zde na P-C, se tu řešilo, že bylo naplněno nesprávné množství chladící náplně do klimatizace. Také bylo uvedeno, co vše se plní a jaký typ chladiva. Proto jsem dal tento dotaz. Hledal jsem, ale zde na novém fóru to nemohu najít. Byla tam tabulka pro Peugeot (přímo z Peugeotu). Nic jiného v tom nehledej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plyny jsou jen dva, ten druhy ma tak 1% aut v cr, peugeoty zadne.

Rozdil mnozstvi plynu +/-10% nepoznas ani ty ani auto.

Dulezita je tesnost systemu.

 

Tak náplně jsou 3.  

 

   R12 používaný v   80- 90 letech 

   

   R 134a  90- 2016 

   

   HFO 1234 yf  používaný už ve voze Toyota a jiné značky . Peugeot zatím jenom R134a

   

   Od 1.1 2017 se bude používat jenom HFO 1234 yf. 

 

   Ted uvedu příklad PEUGEOT 307   R134a 575 g   olej PAG 46 135ml.   Ten olej je za předpokladů pokud je vše měněno. Jinak je 50% v kompresoru a ten se nedá odsát jenom vylít. 15% kondenzátor 10% výparník 10% vysoušeč a zbytek je v trubkách a ventilech. Tudíž když plnička odsaje 500g chladiva a 10ml oleje tak plním 575 g a 10ml oleje. Pokud vyměním kondenzátor (chladič klimatizace) tak dám 10% navíc. Pokud tam nacpeš 135 ml oleje tak nebudeš chladit . Olej zabrání funkci chladivu 

 

   
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...