Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

manuální -> automatická klimatizace


Pavel2

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: Swallow

Původně zaslal: Pavel2

Ahoj, napadla mě taková blbost. Nevíte, jak náročné a co vše by vyžadovalo předělání manuální klimatizace na automatickou?

Nejjednodušší bude vyměnit auto :D

Jo :) protože pokud vím, má to mozek, který spíná čerpadlo, nastavuje klapku vzduchu a měří teplotu v interiéru. Vůbec celý ten panel i ovladače jsou trochu jiné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím vás,vysvětlí mě někdo jakej je rozdíl mezi manuální,poloautomatickou a automatickou klimatizací?já to v autě nemám,takže to nevím.Z názvu mě napadá že manuální se šteluje ručně,takže nastavím teplotu a ono si ji to hlídá,ale co pak s automatickou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Crack

Prosím vás,vysvětlí mě někdo jakej je rozdíl mezi manuální,poloautomatickou a automatickou klimatizací?já to v autě nemám,takže to nevím.Z názvu mě napadá že manuální se šteluje ručně,takže nastavím teplotu a ono si ji to hlídá,ale co pak s automatickou?

Manuální ti nehlídá nic, jen si zapneš chlazení a nastavíš teplotu míchní vzduchu podobně jako u topení. Automatická nastavíš teplotu a nestaráš se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: vector

Původně zaslal: Crack

Prosím vás,vysvětlí mě někdo jakej je rozdíl mezi manuální,poloautomatickou a automatickou klimatizací?já to v autě nemám,takže to nevím.Z názvu mě napadá že manuální se šteluje ručně,takže nastavím teplotu a ono si ji to hlídá,ale co pak s automatickou?

Manuální ti nehlídá nic, jen si zapneš chlazení a nastavíš teplotu míchní vzduchu podobně jako u topení. Automatická nastavíš teplotu a nestaráš se.

pootoceni o jeden stupinek v bile stupnici znamena +/- jeden stupen? jelikoz je tam pouze cislice 21 tak me \"odhad\" teploty neni zatim moc jasny :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže tam máš číslici, tak to opravdu reguluje teplotu na nastavenou (zkus teď v zimě otevřít okno a uvidíš reakci, topení přitopí).

Co se názvů týká, tak tuto bych označil jako automatickou nedigitální. Myslím, že v určitých režimech i sama zapne kompresor.

Automatická digitální má displej.

Manuální nic nereguluje (ve smyslu doregulování), a nemá tam napsané stupně.

Poloautomatickou nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 chechet:

je tam jen \"21\" - takové provedení stupnice vyjadřuje, v jaké zhruba přesnosti to pracuje. Zřejmě to není kalibrováno, kus od kusu se to asi liší ve výrobních tolerancích tak o 1 až 2 stupně (kvůli udržení nízké výrobní ceny)

Přesná regulace není problém (ani v ceně), ale reprodukovatelnost, tedy tolerance odchylky použitého čidla a následné elektroniky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Jen tak mezi nama. V aute udelat regulaci v toleranci +-2st. C je dost husta frajerina.Zalezi kde se to meri. Jinak regulator na +- 0,5st. je uz dosti slozitej,pokud to ma chodit hodne presne a jen v urcitem prostredi. Jinak mam klima bez naplne a chladice klima,s odpojenym kompresorem a ta mi micha v aute teplotu co je venku a vejs.Chladic a napln se planuje na jare.Jinak se mi osvedcila na delsi cesty kolem 100km kde se nestaram o prostredi v aute.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...