Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Steaky - jak na ně


morepower

Recommended Posts

růžové = medium, nesmí z toho téci krev. pokud je to rare = je to krvavé. Alespoň tak bych to chápal já. Pohlreich dělá skoro všechno medium rare, tzn. něco mezi.

 

articles117.jpg

 

das-perfekte-steak.jpg

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, díky, tohle znám, prostě bifteky  ;)  sem se to ovšem hodí, o tom žádná :super

 

Ale mě zajímá to vepřový. Když Scratch píše, že je do růžova nedodělaný a Pohlreich to tak dělá. U vepřovýho přece nemluvíme o stupni propečení, né!?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stupně propečení jsou stejny. Panenka muže bejt medium rare stejně tak jako biftek ze svíčkové. A stejně tak to plati u ryb. Takovej losos a hlavně tuňák maximálně medium rare ;) A co teprve kachní prsa! :-)

Upraveno uživatelem minimaxa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ale to proste porad neplati pro tu tady zminovanou krkovici :D, ale na poradny maso skoro bez tuku, a ne na prorostly maso tukem, kde ho je 30 procent objemu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hele, ja se ti snazil poradit. Jako clovek co se to naucil v premiovych restauracich typu Zlata Praha v Intercontinentalu, nebo steak house Kovarna na Staromaku, nebo restaurace U Prince, nebo taky v Clarionu, od mistru sefkucharu. Pokud proste ve vsem verite wiki, tak jo, vase vec. Osobne kdo ochutnal me maso, tak ten nelitoval, ale delejte si to, jak chcete :), ja rozhodne krkovici nikomu neudelam do ruzova......ale radsi propecenejsi se stavou :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vepřové a kuřecí , by mělo být udělané a né syrové , nebo polosyrové . Pokud chcete riskovat zdravotní potíže , tak do toho . Salmonea jak vyšitá .

Hovězí medium nebo medium well je šupa . A  nevěřil jsem jak lehko se dělá. Měl jsem z toho vždy strach že bude vysušené a prd. Koupit pořádný kus hovězího , třeba T-bone steak je moc parádní a dát ho z lednice ven na 40 minut , potřít lehce olejem , (sůl a pepř je dobré dát u konce z důvodu že nevytáhne šťávu ale každý to dělá jinak ) a pak macka mrsknout na rozpálený grill a z obou stran ho pořádně propéct. Ty venkovní strany budou vždy tmavší , ale pokud chcete maso uvnitř okolo kosti udělat  , není jiná možnost . Jinak příjdete o šťávu.

 

Jinak doporučuji vyzkoušet kouřovou omáčku , koření . Teď s tím experimentuji a je to výborný dresing ke grilovanému masu .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scratchi, nečerti se  :) 
 

venomcz: o tom tu furt píšu, kua, že mi přijde divný, jak to dělá pohlreich, protože je to vepřový uprostřed podle mě syrový a já to tak nemám rád. Taky sem psal o tom, že 3 minuty byly málo a maso bylo uprostřed 2 mm syrový. Ale zase sem amatér (ochytřenej wiki...sory scratchi  :D ) tak si rád nechám poradit. Taky sem vždycky dělal vepřový propečený, takže se divim, když se tu furt probírá medium rare ve vztahu k vepřový krkovici. Ale závěr pro mě je jasnej - a stejnej jako na začátku. Vepřový nesmí bejt uprostřed syrový, ale do růžova - tak sem ho dělal a tak bylo skvělý :super  

 

E: ten steak z krkovice byl (když to srovnám z obrázkama, co sem dal minimaxa) medium well až lehce k medium.

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krkovici dělám well done, prostě se musí propéct ten tuk, který dává krkovici její nezaměnitelnou chuť a taky zajistí, že maso nebude suché. Pokud by jsi stejným způsobem dělal např. kotletu bez kosti, kýtu, nebo tu panenku, bude suchá jak cesta  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo, dík  :super

 

pak akorát nechápu to scratchovo, že 4 minuty jsou moc. Kolik tak trvá tlustej plátek krkovice?

ja ale taky psal, ze popisuju steaky, kdy krkovici proste neberu jako steak. Ano muze to byt dle modniho oznaceni steak z krkovice, ale pro nas byla vzdy krkovice krkovici a steaky se delaly z lepsiho masa a ne z tohoto prorostlyho. Takze na krkovici ty 4 minuty asi budou ok. Uz krkovici moc na grilu nedelam, jsou proste lepsi masa a kdyz jsou v akci tak stoji stejne jak krkovice, neli mene.....

 

bez ohledu na to, ze ja si radsi maso opecu z obou stran kratsi dobu a pak to dam do trouby :), v domacim provedeni

ve venkovnim to zase na plameni nemuzu drzet 4 minuty, protoze by z toho byl pecenac....... mam odlisny zpusob grilovani, ja to proste nebalim do alobalu a nechavam to odpocinout a pak to dodelavam, vzdyt jsem to popisoval.....

Upraveno uživatelem Scratch
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasný, Scratchi, dyť nám de o to samý :super 

 

já dneska zkusim gril a potom nechat dojít v termohrnci

Gril ještě nevim jak vypada, rád bych tam viděl litinovej a ne plecháček. Pokusim se rozpálit bez plamenů. 

 

Nová otázka zní, zkoušeli jste někdy tenderizér? Má smysl ho na krkovici použít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

důležitý je nevymáchat maso v oleji a když už, tak ho před frknutím na rozpálený grill osušit ubrouskem...

 

Mám plechový gril s poklicí a je teda super. Krkovici z každé strany kolem šesti minut a pak je základ dát odpočinout do kastrolu - krásně pustí šťávu a je to jedna báseň

 

Hovězí maso preferuji roštěnec, který zprudka osmahnu na pánvi, aby se zatáhl (maso dělám vcelku - krájí se až na prkénku) a pak tak max 4 spíše tři minutky z každé strany a opět nechat odpočinout. Na hovězí jen pepř a hrubozrnou sůl a to vše až v kastrolku, když odpočívá nebo každý dle chuti na talíři

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem dělal krkovici a pečení plátky cca 3cm,

Plynový gril,litinový plat,zakapnu olejem,posypu kořením....

Zatahnu z obou stran cca 1minutu ukazuje mi teploměr na grilu ve víku 180c plat bude mít víc....

Pak z každý strany 4+4 a pak ještě 2+2

Dlouho jsem nedělal tak silne plátky tak jsem to tam nechal dyl

Kupoval jsem od řezníka 5platku krkovice melo 1,9kg:-)

Pečeně well done,ale šťavnatá

Krkovice medium,taky šťavnatá

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...