Jump to content

Servo brnění 2.0 HDI 2009


Fremen
 Share

Recommended Posts

Zdravím, mám problém na své 407 sw 2.0 HDI 103 kW 2009. Při otáčení volantem na místě nebo v malých rychlostech cítím znatelné brnění a nepříjemný zvuk od serva. Hladina kapaliny v servu v normě, nepění, nevytéká, problémy s řízením žádné. Odvzdušnění nepomohlo. Něco jsem tu pročetl a pochopil jsem, že to byl spíš problém starších modelů ??! 2004-2006 ??! Díky za každou radu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ahoj,už dva mesiace som majitelom mojej černošky. Je super, akurát ma otravuje to servo čo sa tu píše. Je to čoraz horšie a horšie. Včera som dočítal všetkých 134 strán pekne čítanie.uf. Je možné keď kvapalina nepení,že je zavzdušnené? Či má zmysel isť kúpiť olej a skúsiť odvzdušniť. Vopred ďakujem za rady.

Link to comment
Share on other sites

Guest Chozeluizskuner

Určitě zkus odvzudšnit. A musíš pořádně. Kup olej, dojeď na nějakou prašnou cestu ať zbytečně nekroutíš kolama na asfaltu, Otevři nádobku na kapalinu serva, dolej 2-3cm nad MAX a při nastartovanym motoru dojížděj volantem až na konce a tam chvíli drž. Udělej párkrát a zkontroluj hladinu. Pokud ubyla tak dolej a opakuj. Pokud neubyla tak stejně opakuj. Udělej každou stranu tak 15-20x s tim že budeš držet max vytočené kola cca 5 vteřin. Mě to pomohlo a bez problému jezdím už cca rok. Občas kouknu a doleju, ale od té doby jsem ani nedoléval.

 

Hladinu v servu drž aspoň ty 2cm nad MAX pořád. Pokud tak neuděláš, t ak při vytočení kol do plného rejdu hladina klesne,nasaje vzduch a si tam zas

Edited by Chozeluizskuner
Link to comment
Share on other sites

Ahoj, problém s brněním pří parkování a pomalé jízdě mám taky, občas i menší loupnutí, olej 2cm nad rysku, nepění, vše ok. Přestane to vždy když jedu v dešti a namočí se to. Kde se co může dotýkat? Napadl mě pomocný rám, jenže nikde jsem nenašel obrázky v jakém místě se dávají ty podložky, nebo se to prostříkává. 

Děkuji za odpověď

Link to comment
Share on other sites

Guest Chozeluizskuner

Jde o šrouby číslo 15. Na každej straně jsou dva. Pokud bdueš jen prostříkávat (jako já) tak Konkor a stříknout z venku jak matku tak šroub a pak to hezky mezírkou nastříkat dovnitř :) Nejlépe pak na nějakou hodně nerovnou cestu aby se auto hezky zavlnilo. 

Poprvé když jsem to prostříkal tak to křupalo dál. Po výjezdu z hodně nerovné cesty už bylo po problému

post-21906-0-31577700-1443373288_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...