Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vibrace PP kola (pravděpodobně)


kiefel

Recommended Posts

Ahoj, jsem čerstvým vlastníkem 807 a od počátku mám problém, vibrace z pravé přední části. Vyměněna pružina (praskla), tlumič, rameno s čepem (vymlácený), poloosa (za starší) a gumy komplet vyváženy, přesto to na 4 rychl. stupeň (automat) mezi 70 a 95 km/h vibruje. Vibrace mizí při ubrání plynu, při záběru opět nastanou. Nad 110 skoro zmizí. Už nevím, čím by to mohlo být, proto prosím přítomné Peugeoťáky o radu  :myslim  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl by jsi to lépe popsat, třeba zda cítíš vibrace ve volantu nebo v pedálech případně jestli se auto třese celé. Může být problém v uložení motoru v brzdovém kotouči atd. Pokud jsi měnil prasklou pružinu tak je třeba vyměnit obě. Ta starší poloosa nemusí být taky v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, měl by jsi to lépe popsat, třeba zda cítíš vibrace ve volantu nebo v pedálech případně jestli se auto třese celé. Může být problém v uložení motoru v brzdovém kotouči atd. Pokud jsi měnil prasklou pružinu tak je třeba vyměnit obě. Ta starší poloosa nemusí být taky v pořádku.

Ve volantu ne, v pedálech taky nee, spíš se to třese celé z pravé přední strany. Kotouče jsou ok, čep řízení taky. Pružiny i tlumiče jsou vyměněny na obou stranách a dělalo to i před výměnou. Jiná poloosa to může dělat taky, ale byla by náhoda, že by byly obě v pr..... I když náhody existují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na 99% ložisko v, kterém je poloosa uložena. Měl jsem to samé.

To by mělo mít nějakou znatelnou vůli, ne? Při výměně poloosy mi připadalo v pořádku, bez vůle, ale přes víkend znova rozeberu a zkontroluji. Pro jistotu pořádně omrknu i uložení tisícihranu, co kouká z převodovky, jestli tam nebude nějaká vůle. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem něco podobného od výměny zimáků za letní,při rozjezdu začal kolem 40 cukat volant,pak to přešlo do vibrace a kolem 100 skoro zmizelo.Nechal jsem znovu převážit a zkontrolovat kola,vše se jevilo vpořádku-žádný výsledek.Už jsem také začal přemýšlet o poloose nebo ložisku.Pak jsem zkusil jednoduchou věc,vyměnil jsem přadní kola za zadní-okamžitě bez problémů.Možná hloupost,ale třeba to pomůže,jestli už jsi to nezkoušel.Jinak na gumách nejsou žádné boule nebo poškození,tak nevím...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem něco podobného od výměny zimáků za letní,při rozjezdu začal kolem 40 cukat volant,pak to přešlo do vibrace a kolem 100 skoro zmizelo.Nechal jsem znovu převážit a zkontrolovat kola,vše se jevilo vpořádku-žádný výsledek.Už jsem také začal přemýšlet o poloose nebo ložisku.Pak jsem zkusil jednoduchou věc,vyměnil jsem přadní kola za zadní-okamžitě bez problémů.Možná hloupost,ale třeba to pomůže,jestli už jsi to nezkoušel.Jinak na gumách nejsou žádné boule nebo poškození,tak nevím...

Taky mi to jednou udělalo na Fabii, stačilo vyměnit gumy a byl klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bude to znieť asi blbo, ale presne toto som mal ja a mal som vstreky vprdeli.

Ale zas mne vybrovalo auto iba v určitých otáčkach, uz si nepamätám v akých a to na akejkoľvek zaradenej rýchlosti. Po ubratí plynu prestalo vibrovať.

Je tu aj vlákno kde som to presne opisoval. A javilo sa to presne tak ako keby bola pravá poloos alebo guma v prdeli.

Skús odsledovať, či ti to nerobí iba pri určitých otáčkach, nie rýchlosti auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Měli jsme podobný problém. Chyba byla banální ale celkem závažná. Nemáme originální kola a předchozí majitel na ně nedal středící kroužky, takže kola držela jen šroubech. Při najetí do díry pak došlo k posunutí kola a rozhození vyvážení. Vibrace byli celkem nepříjemné od cca 80 km. Pokud středící kroužky máš, tak bych vsadil na prohození kol.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...