Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupě 307 combi


vitezslav2

Recommended Posts

Zdravím všechny.Chtěl bych poradit s koupí auta.Uvažuju o koupi Peugeotu 307 combi,ale z každé strany slyším,že je hodně poruchové z hlediska elektroniky.Kde jinde se zeptat než na tomto fóru.Moc se mi tenhle model líbí.Do teď mám škodu Fabia.

Mohu poprosit o postřehy a rady?Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží jak těžkou nohu máš a jakou trasu jedeš ;) ja jezdím cca 10km do práce(do kopce) a PP mi ukazuje 8,2L/100km ale jezdím na 17"kolech a do práce většinou hoooodně pospíchám

odesláno z Samsung Galaxy Note 4

Upraveno uživatelem Gabriel 307
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ho asi rok a půl a moje zkušenosti (30sw po faceliftu): nechal jsem vykuchat FAP a odpojit EGR, poměrně často měním žárovky H7, měl jsem problém spáčkou blinkrů (vyřešeno během hodinky, náklady 0,-), měnil jsem prasklou pružinu a teď řeším problém, že mi nejde otevřít kufr. Na to, že tomu auto je 10 let si myslím že je to pohoda. Občas nějaké zvláštní zvuky, ale to se dá řešit spolehlivě rádiem. Ale celkově jsem spokojen. Úlohu rodinného vozu plní na 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozmyslim o koupi 307 1.6 16V

Mate nekdo zkusenosti se spotrebou u tohoto motoru ve meste

Mam jeden z prvnich rocniku 307 s 1.6 16V 80kW benzin a jezdim s nim max v rozmezi 7-8litru na 100km ale jezdim porad ve fullu. Trasy mesicne 65% do 100km mimo mesto/mesto a ve volnu do 50km mesto.

A ano menil bych za 6ti kvalt, protoze zprevodovani benzinu je na muj styl jizdy nic moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dej vědět, jaký model, jestli před faceliftem nebo po. Toho po faceliftu bych si nebál. Modely před face měly problémy, ale ty jsou už vychytané. Jinak je to velmi praktické a hodně pohodlné auto. Určitě budeš spokojenej. Benzín nebo naftu?

Ani nevím ze měli facelift,od jakého roku?Já bych chtěl minimálně 2005 s 1,6 benzin.Jak je na tom motor,kterém ma najeto už 150tis.kolik dokáže ještě najet cca.?Nevim jakou maji tyhle motory vydrž.A jak jsou na tom 307cky s korozí?Díky.

Upraveno uživatelem vitezslav2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 2.0 HDI 100kW, jezdím s ním 1/2 roku každý den. Spotřeba do 6l. Rezerva výkonu dostatečná. Kolega má 1.6 benzín 80kW a když do něho sednu, tak mně připadá, že mu chyběj minimálně 2 válce a spotřeba 8l. Jinak koroze zatím žádná mimo pupínků na 5tých dveřích okolo madla a na kšiltu nad oknem. Jak jsem si všimnul, tak se to dělá skoro každýmu. Zatím jsem spokojený, ale benzín bych nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám 2.0 HDI 100kW, jezdím s ním 1/2 roku každý den. Spotřeba do 6l. Rezerva výkonu dostatečná. Kolega má 1.6 benzín 80kW a když do něho sednu, tak mně připadá, že mu chyběj minimálně 2 válce a spotřeba 8l. Jinak koroze zatím žádná mimo pupínků na 5tých dveřích okolo madla a na kšiltu nad oknem. Jak jsem si všimnul, tak se to dělá skoro každýmu. Zatím jsem spokojený, ale benzín bych nechtěl.

To je sice možné ale kolega ti s benzínem ve městě s přehledem ujede a ten motor jede hodně dobře, jen je ho třeba držet v určité otáčkovém rozmezí.

Navíc benzín je lehčí a levnější na servis a navíc do města je lepší spíše ta 1.6ka si myslím ale to je zase věc názoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozmyslim o koupi 307 1.6 16V

Mate nekdo zkusenosti se spotrebou u tohoto motoru ve meste

Mám úplně irelavantní informaci... Jezdím méně často a motání ve městě se snažím vyhnout, jednou za čas do superhyper a pak delší výjezdy s muzikou. Výsledkem je 6,2 l/100Km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám úplně irelavantní informaci... Jezdím méně často a motání ve městě se snažím vyhnout, jednou za čas do superhyper a pak delší výjezdy s muzikou. Výsledkem je 6,2 l/100Km.

To mohu potrvdit, nejezdím li často po městě a tahám auto na delší cesty dá se v klidu jezdit za 6,5l/100km včetně zapnuté klimy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to musíš mít hodně lehkou nohu. No a s tím ujetím po městě nevím nevím, 320Nm je znát. U benzínu pro předjetí musíš jít o 2 kvalty dolů, to mně nehrozí, ale samozřejmě je to věc názoru. Žena má Punto 1,9JTD a taky by už benzín nechtěla. Jezdím denně cca 50km, občas něco delšího, na dálnici je tovysloveně radost. Taky skoro nepoznám jestli jedu sám nebo naloženej. Na druhou stranu, ojetý nafťáky maj víc nalítáno takže je větší šance nějaké zásadní investice a pořizovací cena ojetiny je taky u benzínu podstatně nižší.

Upraveno uživatelem trinity102
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diesel má větší krouťák a je to znát v rozjezdu a menší spotřebě, ale zase poslouchat studený diesel a třepat se s celým autem se mi taky moc nelíbí a jak čtu příspěvky tak zimní starty u P307 diesel nejsou nic moc. Svým benzínem na LPG najezdím cca do 15tis ročně a je to pěkné klidné svezení za cca 6,5-8L benzínu (7-9L lpg) Není to na závodění protože auto je dost těžké i bez naložení. Pracovní auto mám Ford connect tourneo 1,8tdci a nedám na něj dopustit ale hluk od motoru je podstatně vyšší při spotřebě 7,2-8,5L ale je to 2t auto. Pokud jezdíš málo tak nafta má sice menší spotřebu ale o něco větší náklady na údržbu. Jinak mám cca 180tis najeto a měnil jsem zapalovací lištu (2500kč), nějaké silentbloky na motoru (1500kč), chladič (1700kč) a pak spotřebák :brzdy, žárovky H7 a pneu .Olej jezdím od výměny k výměně cca 2 roky a nedolívám nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...