Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

spotreba 407 1.6 HDI


lud3k

Recommended Posts

taky mám v Berlingu s 1.6 HDi spotřebu 5 litrů při normální klidné jízdě, což si myslím, že je u tohoto typu auta výborná spotřeba, dnes bych do 2.0 HDi už nešel--ten cenový rozdíl cca 50 tisíc je dost :myslim

 

Berlingo se s 2.0HDi stejně neprodává :bojim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6,9l máš celkem dost, tatik  má passat cc 2.0tdi dsg 125kw 235 40 r18 kola jezdi 9km do práce a má spotřebu 6,6l

 

já když bylo chladno a jezdil jsem do bývale práce 5km  tak sem měl spotřebu 6,3l na zimni pneu a to bylo po měste samé rozjezdy,ted jezdim 8,5km po městě  a spotřeba 5,3l a to stojim každy den 4 minuty v zácpě a popojíždím u semaforu ale nemám už fap  http://www.mapy.cz/letecka?planovani-trasy&x=18.2747269&y=49.7911835&z=14&rc=9pv.WxW4ZZ9qCONlbO&rl=%C4%8D%C3%A1st%20obce%20Dubina%2C%20Ostrava%2C%20okres%20Ostrava-m%C4%9Bsto%2C%20%C4%8Cesk%C3%A1%20republika&rl=ulice%20Vratimovsk%C3%A1%2C%20Ostrava%2C%20okres%20Ostrava-m%C4%9Bsto&rp={%22criterion%22%3A%22fast%22}&ri=0

Upraveno uživatelem Lukaydo 407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no 5l v meste by som chcel zazit... 5l v meste je premna vynulovany pocitac a nabehanych aspon 5000km.... NEVERIM a NIDKY som nedokazal jazdit za 5l/100km

v meste jazda, konkretne Presov v zapchach mam spotrebu ked sa veeeeeelmi znazim 6,2l/100km... takze neverim ze za 5l niekto jazdi po meste... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně si nevěř,a nuluju většinou po 400km naježděných  a druhou podle potřeby.

 

Dnes jsem ti vyfotil spotřebu a to je chladno a je to normálni svižnější jízda město. A podle vypočtu to je 2 deci navíc ti co maji fap tak jim ukazuje i o 5 deci jinak. :P  Každý má jiný styl a trasu... ;)  a dálkove na chatu 15km nebo ostrava- frydek místek i za 3.8 litru dle předpisu ale chce to umět :) a vyřazovat i na neutral --http://www.peugeot-club.com/topic/93755-lukyho-407/page-2   a řeší se tady pořad spor mezi 1.6hdi a 2.0hdi spotřeby atd 

 

Tak čau a klidek a pohoda :)

post-46827-0-91097800-1431956507_thumb.j

post-46827-0-70141200-1431956515_thumb.j

Upraveno uživatelem Lukaydo 407
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja volantom krútim už dobre cez 20 rokov a som presvedčený,že na spotrebu má zásadný vplyv okrem stavu motora ,štýlu a rýchlosti jazdy aj zaťaženie auta,dĺžka a charakter trasy a počasie.Takže takéto porovnávanie má pre mňa nulovú výpovednú hodnotu.Mám 407-čku 2.0 hdi a momentálne mi palubák ukazuje priemer 5,3.Môžem odfotiť. Jazda väčšinou do práce 27km tam,27 späť pri obsadenosti 4 ľuďmi,cca 350kg.Po rovine medzimesto + mesto.Inakšia bude, keď sa na tom bude viesť 60 kg slečna,ktorá vie jazdiť ,iná keď na to bude dupať ako šialený nejaký 20 ročný chalan.Treba sa naučiť čítať cestu pred sebou ,t.j.keď vidím ,alebo viem,že ide skočiť červená,nepridávam ako blázon,podradím,dôjdem plynulo,kľudne.Na semaforoch sa väčšina rozbieha tak,že im šmýkajú gumy a vzápätí ich s mojím kľudným rozjazdom dobieham na ďalšom semafore atď.Osobne som ešte nevidel auto,ktorému by palubák ukazoval presnú spotrebu.Na mojom aute ukazuje cca 0,3 l menej.Dlhodobú spotrebu mám nafotenú tu:https://www.peugeot-club.com/topic/49956-spotreba-20hdi/page-10.Prirátaj si ktomu 0,3.Čo sa týka motora za mňa 2.0 hdi.Určite na dlhšie trasy,dialnice oceníš 6 rýchlostnú prevodovku,máš dostatok točivého momentu a rezervu vo výkone.Určite je aj spoľahlivejší,hlavne staršie ročníky.Na túto tému sa tu už popísalo ....Je to na tebe. :papa

Upraveno uživatelem milanblatnica
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a já za volantem kroutím 41 rok a můžu jen potvrdit cos napsal s tím uvažováním při řízení--na křižovatce mě klučina ,,udělá'' a já ho pak ,,předjedu'' v jiném pruhu, protože tu trasu znám zpaměti a vím, že pokud pojedu stále 50, projedu všechny křižovatky v klidu ;) , nejvíce se mi líbí ten pohled klučiny, když ho zase předjíždím :D

 

je jasné, že i spotřebu budeme mít každý jinou...

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klidně si nevěř,a nuluju většinou po 400km naježděných  a druhou podle potřeby.

 

Dnes jsem ti vyfotil spotřebu a to je chladno a je to normálni svižnější jízda město. A podle vypočtu to je 2 deci navíc ti co maji fap tak jim ukazuje i o 5 deci jinak. :P  Každý má jiný styl a trasu... ;)  a dálkove na chatu 15km nebo ostrava- frydek místek i za 3.8 litru dle předpisu ale chce to umět :) a vyřazovat i na neutral --http://www.peugeot-club.com/topic/93755-lukyho-407/page-2   a řeší se tady pořad spor mezi 1.6hdi a 2.0hdi spotřeby atd 

 

Tak čau a klidek a pohoda :)

Zapni si klimu a potom se s námi porovnávej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja volantom krútim už dobre cez 20 rokov a som presvedčený,že na spotrebu má zásadný vplyv okrem stavu motora ,štýlu a rýchlosti jazdy aj zaťaženie auta,dĺžka a charakter trasy a počasie.Takže takéto porovnávanie má pre mňa nulovú výpovednú hodnotu.Mám 407-čku 2.0 hdi a momentálne mi palubák ukazuje priemer 5,3.Môžem odfotiť. Jazda väčšinou do práce 27km tam,27 späť pri obsadenosti 4 ľuďmi,cca 350kg.Po rovine medzimesto + mesto.Inakšia bude, keď sa na tom bude viesť 60 kg slečna,ktorá vie jazdiť ,iná keď na to bude dupať ako šialený nejaký 20 ročný chalan.Treba sa naučiť čítať cestu pred sebou ,t.j.keď vidím ,alebo viem,že ide skočiť červená,nepridávam ako blázon,podradím,dôjdem plynulo,kľudne.Na semaforoch sa väčšina rozbieha tak,že im šmýkajú gumy a vzápätí ich s mojím kľudným rozjazdom dobieham na ďalšom semafore atď.Osobne som ešte nevidel auto,ktorému by palubák ukazoval presnú spotrebu.Na mojom aute ukazuje cca 0,3 l menej.Dlhodobú spotrebu mám nafotenú tu:https://www.peugeot-club.com/topic/49956-spotreba-20hdi/page-10.Prirátaj si ktomu 0,3.Čo sa týka motora za mňa 2.0 hdi.Určite na dlhšie trasy,dialnice oceníš 6 rýchlostnú prevodovku,máš dostatok točivého momentu a rezervu vo výkone.Určite je aj spoľahlivejší,hlavne staršie ročníky.Na túto tému sa tu už popísalo ....Je to na tebe. :papa

Do puntíku souhlasí.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...