Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Klima v horku nefouká


tomikzlesa

Recommended Posts

Ahoj, klima celý rok funguje, pužívám ji i v zimě. Pokud je ale auto od slunka uvnitř vyhřáté už na nějakých 60C tak klima prostě chvíli fouká a chvíli ne. Pokud se auto ochladí..např 40C +/- tak klima už běží v pohodě. Když to blbne nereaguje to na žádný tlačítko....hýbaní s kabely, odpojení atd...nepomůže....přestane to dělat opravdu až při zchladnutí auta. Nějaké tipy na co se zaměřit ? díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to síce absurdné,ale pri vysokých teplotách klíma fakt nefunguje - je chránená proti vysokému tlaku chladiva,ktorý pri vysokých teplotách prudko stúpa a preto RJ vypína kompresor.Takže máš to v poriadku. :papa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Citujem zo serviceboxu.....Počítač požádá BSI o vypnutí napájení elektromagnetické spojky kompresoru klimatizace v následujících
případech :
Teplota chladicí kapaliny vyšší než 115°C
Tlak v okruhu klimatizace vyšší než 30 barů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasné,že začne chladiť,to je je OK.

Tomikzlesa sa nevyjadril k otázkam P607oldu - či mu nechladí,alebo nefúka ventilátor.Predpokladal som,že prestáva chladiť.Takže som sa unáhlil vo svojej dedukcii :mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uvnitř auta bylo 70C, všechno na totál rozpálený.....když sem při zapnutý klimě ventilátor vyndal tak mě přišlo že tou dírou kde je citím chlad, ale to může být nahromaděný, nevím....jinak ventilátor neblbne celej rok jen v téhle dané situaci

takže jestli chladí netuším, každopádně ventík se netočí, ale to fouká nefouká mě přijde skoro pravidelný. Po poklesu teploty naprosto bez problémů...

vida ted mě teda napadlo že až to udělá znovu a nebude se točit ventík ale klima kompresor ano tak je chyba někde kolem ventilatoru ??

Upraveno uživatelem tomikzlesa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podobnej problém. Když auto stojí na slunci a venku je 25°C+ tak klima začne normálně chladit, ventilátor běží naplno a po pár minutách se vypne. Z mřížek ventilace jde chlad pořád, asi náporem vzduchu. Po chvilce se ventilátor zase rozběhne. Když se auto trochu ochladí, tak už jede v pohodě. Mám podezření, že se na něm něco přehřívá a vypne ho. Pokud manuálně nastavím otáčky ventilátoru na cca 1/2, tak běží furt i při hodně vyhřátém autě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Zdravím mám 307 SW s autoklimou a při požadavku na velký výkon klimy vypíná ventilátor a to po asi 1 - 2 min. Když nastavím např. 23 a více klima maká v poho. Když dám 14 C a manuální nastavení otáček ventil maká. Když dám max otáčky ventilátor vypne. Došel jsem k názoru, že je závada v konektoru ventilátoru. Ty kontakty jsou tenší a teče tam odhadem 20A. Již jsou zoxidované a opálené, černá barva. Po očištění ventilátor chvíli jde asi měsíc  Můžu udělat toto napájet dráty napájení přímo na ventilátor. Vlastní konektory dát  vně ventilátoru. Samořemně vše řádně odizolovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podobnej problém. Když auto stojí na slunci a venku je 25°C+ tak klima začne normálně chladit, ventilátor běží naplno a po pár minutách se vypne. Z mřížek ventilace jde chlad pořád, asi náporem vzduchu. Po chvilce se ventilátor zase rozběhne. Když se auto trochu ochladí, tak už jede v pohodě. Mám podezření, že se na něm něco přehřívá a vypne ho. Pokud manuálně nastavím otáčky ventilátoru na cca 1/2, tak běží furt i při hodně vyhřátém autě.

 

Tuto závadu má nasvědomí regulátor ventilátoru topení  .regulátor se přehřeje a dokud se nevychladí ventilátor prostě nepoběží. Po výměně regulátoru vše zase funguje

307 - T5F 6 67B10A - VĚTR OT-VSTUP VZD-MODUL-REDUKT.pdf

Upraveno uživatelem kacaba12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tuto závadu má nasvědomí regulátor ventilátoru topení  .regulátor se přehřeje a dokud se nevychladí ventilátor prostě nepoběží. Po výměně regulátoru vše zase funguje

A dá se ten regulátor koupit samotný?

Nestačí jen vyměnit nějaké součástky - tranzistory?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...