Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

406 coupé sahara


_Rico_

Recommended Posts

Zdravim všechny, 

hledal sem jak sem mohl, ale můj problém sem nenašel.

 

Pořídil jsem si 406 coupé a má nějaké závady které jsem si myslel, že jako autoelektrikář nebudu mít problém opravit - chyba :D.

 

Jedna z nich je že nespíná sahara při ohřátí například v koloně. Je tam udělanej takovej bastl - v interiéru je přepínač na saharu (když ho zapnu, sahary se pustěj na plno). Ten kabel vede myslím k hnědému snímači teploty k termostatu. Snažil sem se tedy hledat nějaké info na netu a dočetl jsem se, že se mají zkontrolovat relátka u chladičový stěny. Když sem povytáhnul to spodní, sahara se roztočila. Je tedy vadné asi relé? Mám ještě zkoušet něco jiného? Je to můj první Peugeot, tak fakt nevím.

 

Děkuji moc za radu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sahary su ovladane bitronom(rj jednotka) nachadza sa v lavom blatniku vie tam zaoxidovat konektor toho bitronu ,ked vytiahnes konektor hnedeho cidla na viku termostatu by sa mali roztocit sahary zrejme ten bastel rozpojuje to cidlo aby sa zopli sahary aspon takto nudzovo

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skontroloval by som tie relatka ci su funkcne niektore budu inak by sa netocili sahary ,skontroloval by som konektor bitronu

 

sahara spina  1 stupen okolo 100 stupnov a druhy este vysie, 90 stupnov je normalna prevadzkova teplota pokial niesi v cervenom poli s teplotov tak sa nemas coho bat 

 

kludne teplotu pust na 110 stupnov a ak vtedy sa nic neudeje vies ze to nefunguje

 

mne na 1.8 16v co su s 2.0 dost podobne motory spinalo az pri 110 

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ci je snimac v poriadku to neni iste  nevies ci ma spravny odpor pri spinacej teplote moze to byt hocico ale najprv by som teplotu nechall vysplhat vysie na 110 stupnov ci sa daco udeje

 

bitron -je to sice 306 ale u sedanu aj kombi 406 je umiestnenie rovnake u cupe nesom si isty ci je tam na tom mieste alebo nie https://www.peugeot-club.com/topic/59203-bezici-ventilator/ ale asi hej

 

http://www.peugeot406coupe.nl/catalogus/D8F/1/12C32A.HTM cislo 12 bitron

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za užitečný rady, zítra to tedy zkusím nechat vyšplhat na 110. Když se nic nebude dít, pustim se do rozebírání podběhu a zkusim najít ten bitron. Relé asi fungují. Při klimě se sepnou obě sahary, při odpojení hnědého snímače běží taky. Když sem rukou sepnul to dolní (z těch třech) relátko, rozeběhly se. Vidím to tedy buď na hnědej snímač, nebo ten bitron. Kdyby něco, zítra se ozvu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rico najdi si podomnou komplet schmemu na old model i se zapojenim sahar. jestli si odpojil ten hnedy konektor a rozbehly sa tak mas vsetko v poriadku, len ten hnedy senzor bude v haji. Tohle ja pouzivam jako kontrolu tepelnyho senzoru. Pak obcas sa stava ze su znicene kontakty sahar oxidace a podobne.

http://www.peugeot-club.com/topic/100173-schema-ventilatoru-a-klimatizace-pro-old-modely/

Upraveno uživatelem comm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...