Jump to content

Lanko spojky P106 - samostav


JimBeem
 Share

Recommended Posts

Tak sem se dnes ve sváteční den rozhodl vyměnit zadní tlumiče a lanko od spojky. Staré lanko sem zdemontoval, namontoval nové od TRW koupeno u Badisáka. A držel sem se návodu. Montáž a pak na somostavu roztříhání zajištovacího plastu. Už samotná montáž k pedálům bylo peklo, protože tam nešla zaboha dostat ta koncovka do otvoru - po proměření šuplérou starého a nového lanka sem našel 2mm rozdíl u zobáčku, kde pomohl pilník a lanko sem dopasoval na místo. Zapojil na páku spojky, roztříhal zajišťovací plast na samoštělu a hurá do kabiny mačkat spojku. Bohužel v pedálu škube -z lanka se ozývá praskání a křupání, ale s pákou spojky to nehne.

Někdo nějaký nápad co sem mohl podělat, nebo je to na reklamaci a mám fakt smůlu na materiál? Na 98% sem si jistý, že je to vada matrošu, ale radši se zeptám zkušenějších. A to sem si říkal, že TRW bude ok.

Link to comment
Share on other sites

Nene nemzal ho, bylo nové. Po roztříhaní toho plastu co ho držel stažený se vymezila vůle - lanko se zkrátilo a už nešlo vytáhnout z páky spojky. Šlapal sem asi 100x a furt stejný křupání jakoby to prostě neudrželo ten samosvor co am je schovaný. hodím sem fotku

Link to comment
Share on other sites

Ja kupovasl origo z citroena.to zajisteni nemelo.

Proto jsem s tim mel trochu problemy.

Pokud jsi to koupil dle OEM tak by nemel byt problem.ja jsem to nasadil takto:

1.provlect z motoru do kabiny k pedalu spojky.

2.konec bovdenu v motoru zahaknout na prevodovce

3.zahaknout lanko na pedal v kabine.

4.ted jsem to mel krkolomne - musel jsem chytnout za uplny konec lanka, ktery vede do vidlice na vypinaci lozisko, za to jsem tahal smerem od auta a hledal polohu v samostavu.jakmile se samostav "odepnul" tak jsem se dostal do faze co jsi mel ty pred tim roztrizenim.nasunul jsem na vidlici proslapal a bylo hotovo.

Krupani se nesmi ozyvat bude tam neco zle.

Delka je stejna??? Opravdu bylo dle vin?? OEM??

Link to comment
Share on other sites

JJ je to podle Vin a délka je ta stejná tak jak bylo uvedeno v SB. Jiné tam badisák neměl se stejnou délkou. Takže volba byla jasná. No popravdě mě to křupání zarazilo, ale řek sem si našlapu cca 20x a asi si to sedne - omyl, šlapal sem jak nemocnej a výsledek stejný. Vidím to na reklamaci. Snad bude ještě použitelné to staré, jinak stojím doma :fnuk

Link to comment
Share on other sites

Tak sem vrátil původní lanko, bez jakýchkoliv problémů sem ho tam dostal a funguje (místy prodřený bovden), otázka cca 20minut. Bohužel TRW sem tam dostával několik hodin - vůbec tam rozměrově ten domeček u pedálů nešel dostat (a to se chlubí prvovýrobou) a navíc nefunguje ten samostav. Dnes sem na to koukal co to vlastně dělá (žena šlapala na pedál) a defacto se to celé zkracovalo - jako když je to zafixované do přepravní podoby tím plastem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...