Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Divný zvuk od motoru


Návštěvník

Recommended Posts

Návštěvník

Slyším od motoru (zdá se mi, že z pravé strany) divný pravidelný zvuk, jako by se něco dřelo. Je slyšet pouze se zařazenou rychlostí, pokud šlapu na plyn. Nejvíce je slyšet na jedničku od 1600 do 2000 otáček, pak pomalu ustává (nebo spíše splývá). Na dvojku a trojku je slyšet méně, na čtyřku už skoro vůbec. Interval zvuku je přímo úměrný rychlosti. Kámoš říkal, že by to mohla být převodovka. Má s tím někdo zkušenosti? Kdyžtak bych zajel do servisu.

 

P307sw 1.6 HDi 80kW 2004

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...
  • O 1 rok později...

Kladka mi nepříjemně zvonivě pískala v závislosti na teplotě, ale ne vždy, spíš náhodně. Na víc ohřátém motoru častěji. Výměna nebyla právě laciná.

Houkání podle rychlosti IMHO musí být od převodovky nebo diferenciálu. Mně se trochu ozývá při rychlostech těsně nad 50 km/h, což je ve městě fajn akustická kontrola...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

dneska jsem to byl trochu projet, přestalo to "pískat".

Pak jsem chvíli stál na parkovišti a najednou se objevila hláška Faulty electric circuit a vyplo se topení. Světla a vše ostatní fungovalo dál.

Po nastartování to zase začalo vše fungovat, a zase když jsem chvíli stál se to zopakovalo. V garáži jsem se na to ještě díval, vše se točilo jak má, nic nepískalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sundat ne, jen ji povolit, aby nenapínala řemen, někde stačí zapáčit, někde potřebuješ čtyřhran a vyklonit ji, pak musíš zkusit rukama, zda mají řemanice vůli (jsou tam ložiska), zda se lehce točí bez zadrhávání atd., pak zkusit nastartovat a poslouchat, jestli je furt slyšet to pískání

většinou se po sundání řemene zjistí, že některá řemenice má vůli--zpravidla vodící, nebo napínací, nebo řemenice alternátoru, zkus i kompresor klimy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...