Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Olejová Vana (netěsní olej) názory?


Guest Miky32

Recommended Posts

Zdravím, na moji 406tce kolem olejove vany prosakuje olej, vypada to na tesnění. Tak jsme se rozhodl to dat dokupy.

 

jeden Důchodce automechanik mi řekl ze by mi to udělal, mluvil o tom aby jsem sehnal nějakou Těsnící kit (pastu) pod olejovou vanu kterou tam udájně dá a přilepí vanu.

Je ta pasta dobrý napad? (jakou sehnat aby byla kvalitní) nemá tam bejt jiné tesnení ?

Dále rekl ať koupím olej do motoru a olejový filtr ale kolik oleje se tam dává to sakra nevím :/ ja bych řekl asi kolem 3,5 - 4 litry 10W40 ne? u oleje ? vyplatí se kupovat nějakej značkovej?

 

Máte někdo skušenosti s přetesněním olejové vany?

Víte kolik a jaka značka oleje?

Olejový filtr, nějaký doporučujete?

Setkali ste se s tou pastou ?

Upraveno uživatelem Miky32
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 tam tesnenie neni ale ide tam silikon alebo pasta ,staci klasicky silokon motorovy cerveny,a oleja tam ide viac 4.5-5 litra ,5 litrov kup urcite olej tam daj ten co tam mas teraz ak nevies co tam mas tak chlapci vecsinov davaju total qartz 7000 10w-40 ale na vyrobcovi oleja nezalezi dolezita je vykonostna trieda oleja

Upraveno uživatelem krtek 2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://uloz.to/xHJTvqzx/406-pdf

 

Tady je příručka.

Množství a typ oleje záleží na motorizaci.

 

V té příručce od strany 155 je seznam motorů. Najdeš tam svůj a podívaš se kolik potřebuje litrů. Někde vepředu jsou i seznamy oleju. Správně se musí do motoru dát olej se stejnou viskozitou jako tam byl předtím. Nejčastěji se ale dává 10W40. Na značce oleje ani tak moc nezáleží. Mažou všehny.

Olejový filtr zase musiš sehnat podle motorizace auta. Pokud ho budeš kupovat v kamenném obchodě, tak tam většinou mají katalog podle kterého ti filtr dají. Opět jim zas musiš říct motorizaci. Já mám 206 HDI, pokud máš taky 2.0 HDI, tak to je stejný motor. Filtr mě stal asi 160 Kč.

Doporučuje se i měnit palivový filtr. Záleží kdy jsi ho naposled měnil. Cena od 300-500. Nezapomeň koupit také těsnění pod vypouštěcí šroub na vaně motoru. Mělo by to být na 21 klíč( lepe ořech) nebo 8 imbus. Je tam obojí. Nevím kolikýtka to je šroub asi M14 nebo M16 tak na něj těsnění. Pokud máš plechovou vanu tak měděné, pokud hliníkovou, tak lépe hliníkové. To by ti ale v obchodě měli také řict.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš mohu ti doporučit myho servismana mas to 10km od baráků ,díly ma ta stejně ceny jako Badisak ,je šikovný a dělá dobře....

Cenu ti řekne předem,dílu i prace takže vis kolik to bude stát,komu jsem ho doporučil ten k němu jezdí...

Jezdí tam i svejma 406,

Ma i diagnostiku...:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, na moji 406tce kolem olejove vany prosakuje olej, vypada to na tesnění. Tak jsme se rozhodl to dat dokupy.....

 

a ještě než cokoliv začneš....co tak se podívat ,jestli není nějaký šroubek volnej a proto to rosí..???????nebo máš něco se zádama.....??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm. Já  to měl zvedlý vymenil sem Simering u převodopvky coz sme si mysleli ze je zavada ale po dalsim zjistovani se našel olej na spoji te vany.  šroubky utahovane kdyz auto bylo zvedle vse 2x prekontrolovane po poslednim utahnuti mi prijde ze olej tece jeste víc :-D nj otazka zda je to fakt z toho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš mohu ti doporučit myho servismana mas to 10km od baráků ,díly ma ta stejně ceny jako Badisak ,je šikovný a dělá dobře....

Cenu ti řekne předem,dílu i prace takže vis kolik to bude stát,komu jsem ho doporučil ten k němu jezdí...

Jezdí tam i svejma 406,

Ma i diagnostiku...:-)

Noo napis mi prosim bližsí info do SZ :-) nebo sem jak chceš ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...