Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

407 Coupé 2.7 Hdi - Při prudkem brždění vypne motor


KubaBuba

Recommended Posts

Zdravím Vás,

 

Mám takovou záludnou otázku, nikde jsem o tom nic nenašel tak to zkusím zde :-)

Když jedu po dálnici okolo 130 - 150 km/h a "musím prudce zabrzdit"  (Jedná se opravdu jen o opravdu prudké brždění ), tak se mi už 2x zničeho nic vypnul motor :-/, a nejde cca 1 min. nastartovat.

stalo se mi to zatím jen 2x, ale docela mě to vyděsilo. ( je to na dálnici nepřijemné ) :-/

 A jelikož je to automat a vypne se mi motor když mám zařazeno D tak mám trošku strach aby se nezničila automatická převodovka

 

Díky 

 

407 Coupé 2.7 Hdi    150 Kw

EGR off

FAP  on

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To slyším poprvé. 

Je to jen při této rychlosti, nebo na jiný převodový stupeň ,ale stejných otáčkách motoru?, zdechne to hned po sešlápnutí pedálu? 

Převodovka by to těch několik metrů mohla přežít bez problémů.

Začal bych ale diagnostikou, jestli tam něco není.

Zajímal by mě průběh, když to zdechne po zastavení auta. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím si že automat tam měl zařazenou pátou rychlost a bylo to vždy ve větších otáčkách asi 3000 - 4000. Poprvé jsem se potřeboval rychle zařadit do pravého pruhu abych mohl opustit výjezd z dálnice a jelikož mě nikdo nechtěl pustit, tak jsem tam měl plnej knedlik, abych všechny předjel a mohl se zařadit. Po té co jsem se zařadil,tak jsem musel naplno brzdit, pač už končil odbočovací pruh. Auto zdechlo téměř hnedka po vteřině, co jsem šlápl na brzdu. Podruhé se mi to stalo když  jsem jel taky kolem 150cca a vlítl mi tam malej Ford, tak jsem sešlápl brzdu až na zem ze 150 tak 90 a ani jsem nevěděl že mi to chcíplo :-/  A když zastavím v odstavném pruhu zařadím na P otočím klíčkem tak nic :-/. Musel jsem chvíli počkat zamknout odemknout auto a pak už to šlo... :-/ No je to divné taky jsem to nezažil a ani neslyšel zkusím dia snad něco ukáže. Dám vědět co a jak...

Upraveno uživatelem KubaBuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to jo.

Stavim se u tebe a  nechame patentovat soft.....

Bude se nahravt "prasakum" ridicum :D  :D  :D  :D

Tohle muzes zapomenout ze nekdo vyresi.

Mozna tak zkusit aktualizovat ecu protoze bude mit neco spolecne s agresivnim brzdenim resp esp a gyroskop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...