Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

výměník klimatizace - jak vyčistit


_luky_

Recommended Posts

Zdravím,

Peugeot Partner (2.0 HDi, 2004) je moje první auto s klimatizací a nějak jsem se s tím ještě asi nenaučil žít.

 

Při zapnutí a vypnutí klimatizace to vždycky hrozně smrdí. Loni v létě jsem to nechal vyčistit chemicky+ozónem+nový filtr. Do podzimu dobrý. Teď na jaře to začalo smrdět zase. Asi je tam dost plísně, protože jako alergik to poznám celkem rychle.

 

Je nějaký způsob, jak se k výměníku dostat? Zatim netuším, kde je v palubce schovaný.

Lze ten výměník nějak dobře vyčistit? Tj. jestli je na aspoň trochu přístupném místě, vzal bych kartáč a horkou vodu s jarem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pouzivat klimu i v zime

Super nápad, víš vůbec jak klima funguje?Na výparníku je senzor který odpojuje kompresor aby nezamrzl výparník    ( -1-+4°C )    . Pokud klesne venkovní teplota na 4°C tak se ti kompresor nezapne. 

 

Kouknout pod auto na odtok z výparníku jestli není ucpaný. Potom nechat na jaře a na podzim vyčistit výparník ozonem. Hlavně jak bylo zmíněno před vypnutím nechat cc 2 min. bězet topení naplno pro vysušení  

Upraveno uživatelem kacaba12
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...