Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1. výměna u nového auta


yorik

Recommended Posts

Už jsem jich pár i když služebních od nova měl a to bych chtěl vidět kdo mění olej po prvních 1000km.... :myslim

Jelikož je to nový vůz....má předepsaný interval první výměny oleje a i dalších......

Mi jsme u VW pouze zkrátili první interval na polovic....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No kdysi se to tak dělávalo, ale dnes už dávno ne. Myslím, že zde je většina lidí zvyklá servisní interval zkrátit. Z mého pohledu je to lepší. Ne kvůli oleji, ten asi bez problémů těch 30tis vydrží (pokud se ti neředí naftou), ale olejové filtry jsou stále menší a obávám se, že při normálním provozu už často dříve než po 20ti tis. nefiltrují.

 

Výměna po tisíci kilometrech podle mne nejsou účelně vynaložené peníze, zkrácení intervalu naopak ano.

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

loni při koupi nového auta jsem o tom taky uvažoval, jako že bych si olej vyměnil sám po prvních cca 1000--2000 km, ale nakonec jsem to neudělal--v případě nějakých problémů s motorem bych asi přišel o záruku atd. :( , rozhodl jsem se proto pro dřívější 1. garanční prohlídku, absolvoval jsem ji při 9000 km...

 

jinak s článkem souhlasím--při prvních jízdách je opotřebení největší a díly si k sobě sedají, takže v oleji bude více mechanických nečistot, proto předčasná výměna oleje nemůže uškodit...,to ví přece každý, kdo měl kdy nové auto, že fungl nový motor a vlastně celé auto jede tvrdě, zlepší se to po ujetí nějakého tisíce KM :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...