Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zadní stěrač si dělá co chce?!


Climb66

Recommended Posts

Zdravím, sednu do auta (P206 SW) otočím klíčkem, zadní stěrač 5-6krát stírne. Nastartuji, zařadím zpátečku stírání se opakuje. Někdy stačí pouze odemknout auto, otevřít "páté" zadní okno, a už zase stírá?! Nevíte náhodou co by to mohlo být? Děkuji a přeji hezký den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zkontroluj kabeláž v průchodce pátých dveří, pokud jsi to už neudělal. Bývají prodřené káblíky a pak se to propojuje třeba s něčím jiným. Pokud jsou v pořádku tak vadný spínač stěračů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Co to je "vypadají v pořádku"?

Ty kabely jsou nejpravděpodobnější. Nejprve se na to zaměř. Je to nejlevnější - nic zatím nekupuješ, jen věnuješ svůj čas.

Rozdekluj tapacír dveří, najdi konektor, rozdekluj tapacír sloupku, anebo aspoň povytáhni tu hadici. A pak pomocí propíchávací jehly proměř zkoušečkou celistvost všech drátů, hlavně kostra.

Pokud to reaguje na pohyb okna/dveří, tak to musí být tady.

Propíchávací jehly si zhotov z jehel, špendlíků, nebo čalounických špendlíků, nebo kup tyto - vyplatí se.

post-2001-0-72333600-1431521199_thumb.jp

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Vůbec ne. Zkontroloval jsem i kabely v bužírce od kastle do pátých dveří a ty jsou v pořádku. Kabely od motůrku jsem odpojil a zjistil jsem, že i tak to pod volantem cvaká, jako by to bylo zapojený, takže to spíš vypadá, že to bude asi v páčce. Ony ty páčky jsou dle mýho soudu pěkný klumpy!!! Už jsem je jednou měnil kvůli páčce blinkrů a teď budu muset měnit zas. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ked ti cvaka rele a packa je vypnuta , bsi sa snazi dostat stierac do kludovej polohy....

no nedari sa jej to , lebo je problem v informacii o dobehu /polohe/stieraca....

odpojit motorcek a miesto dobehu dat skusacku....cvakanie prestane.....

ak nie...

pozriet motorcek stieraca , je tam taky volny plastovy kryt v ktorom su el. kontakty ....

premerat naparene folie na skle az po vystup do karoserii...vlavo hore na skle 4 cierne vodice...

polamane v priechodke...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Voda v motorku. Kolem hřídele stěrače je o kroužek, časem se to vydrbe a dovnitř se dostane voda. Rozberat vyčistit kontakty, vysušit, naplnit mazivem, novej o kroužek a už je několik let pokoj ;)

Upraveno uživatelem ph56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Tak motůrek jsem sundal a vyčistil. Ted mam problem, že mi stěrač funguje jenom když vyklopim tu plastovou část co je na moturku ze spodu. Když jsem jí rozebral tak se mi zdá jakoby tam byli některé ty vodivé spoje ulámané. Nemáte nekdo radu nebo obrazek toho otevřeného plastoveho dilu, abych videl jestli ten můj je v pořádku. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...