Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

mytí auta kartač na WAP nebo bezdotykové


wojtěch

Recommended Posts

  • O 3 roky později...

Na výrobky od Nerty koukám několik dní , teď jsem tam objednal aktivní pěnu a tekutej vosk . Akorát bych uvítal menší balení vosku , vzhedem ke spotřebě vosku mi kanystr vydrží na 2 roky :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 4. 2015 at 11:14, Goldinka napsal:

wapka bez kartáče, opláchnout, a následně pěkně s kyblíčkem a šamponem na auto pěkně a pořádně omýt houbou, je to p ráce, ale stojí to za to :)

 

 

Milane, dej si cabrio do červené. na té není skoro nic vidět :D alespoň všichni mi pořád říkají jak je Peží čistá a nablýskaná :D a to nebyla na wapce dobrý 4 měsíce určitě :D

Ahoj , nevím jak vy ale já mám s houbickou špatné zkušenosti. Chybně se do ni kamínek a už to maluje. Za mě nejlépe košťátko s jemným chlupem. A ještě když zkrz nej teče voda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak je houba a houba.. Já používám mycí rukavici, nejdřív auto opláchnu wapkou od toho nejhoršího, pak pěkně dva kyblíky a kvalitní šampon + na konec speciální přípravek v rozprašovači na hydrofobní efekt a na sušení mám opět speciální savej ručník a mikrovláknové hadry :D Je to sice na dýl a trochu dřina, ale výsledek opravdu stojí za to :super Koštětem bych se laku ani nedotkl..

Jinak přes zimu jedu bezdotykově wapkou, mám v Praze nějaké vytipované které jsou dobré :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám na chalupě výhodu že po oplachu nezůstávají žádné fleky , je tam dobrá voda. Jsem zvědavej na tu Nertu , zítra má dojít balík a jestli se do víkendu vylížu z toho moribundusu tak to hned vyzkouším. Jinak auto myju ručně houbou kterou si vyřezávám z matrace aby pasovala pěkně do ruky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Rikic339  Jo to mi pripomina -  prestal jsem jezdit na to Purito u Malesicke spalovny. Onehdy jsme tam se zenou narvali asi 110 korun a C4 byla i po te jejich "aktivni pene" porad spinava :(  Efekt hezky, vysledky mene. Lepsi wapka je dole pod kopcem u krizovatky Kolbenova/Podebradska, cekas ve fronte, dojde borec s rozprasovacem a jestli muze striknout kola. Nez prijde rada hezky to rozpusti svinstvo a uz staci jen oplachnout :)

 

 

Upraveno uživatelem StibTo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@StibTo Popravdě, nejsi sám :D Já už tam taky přestal jezdit, vzal jsem tam otcovo auto (tmavá vínová barva) a přesně jak říkáš, nechal jsem tam přes stovku a stejně auto bylo furt jak prase.. Teď jezdím do Úvalský vedle BestDrive, maj tam dobrej tlak takže nečistoty mi jdou dolů i bez aktivní pěny. Je poměrně nová, na podzim když jsem tam jezdil tak tam taky chodil chlap s přípravkem na kola, přes zimu jsem ho tam teda neviděl tak uvidíme, a navíc nebyly fronty :) 

@Pažout508 V létě takhle meju snad co tři týdny - podle počasí, jak moc se auto zašpiní :D A jednou do roka dělám motor :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

od novoty myju jen v myčce, zpravidla ty střední programy 1-2x měsíčně, někdy si říkám, že ho umyju ručně na chatě, ale zatím to nevyšlo , o nějakém voskování nemůže být řeč--pamatuju jak bolí ruce, když jsem kdysi voskovával :D, zajímavé ovšem je, že se mně druzí ptají čím to patlám, když se auto furt leskne jak psí ......

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta bezdotyková je stejne lepší nez klasicka myčka,mam uz vyukoušeno na obou dvou autech a musim jen chválit,tam je toho nejakyho vosku podstatne vic nebo kvalitnějšího 

Pokazdy když vyjedu,tak to vypadá jako nový a vydrží podstatně dýl s leskem a voda když prší po kapkách odtýka prič

Upraveno uživatelem vendelinek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď už ani to voskování není taková tragédie, díky rychlým voskům a podobným přípravkům v rozprašovačích je to pohodička :) Samozřejmě že se to klasickému voskování nevyrovná, ale pro někoho kdo na to nemá zázemí a myje na wapkách je to ideální věc, po konečném oplachu stačí přidat jen jeden mezikrok a následně klasicky setřít :D Zabere to pět minut navíc a výsledek luxus :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem neodolal a  pohled na špinavé auto mě donutil ve stavu prskajícím se do toho pustit. Koupil jsem aktivní pěnu a vosk, za pomocí vapky 150bar jsem  vyzkoušel aktivní pěnu a ručním rozprašovačem jsem aplikoval vosk. Zaboha jsem nedocílil  hustoty pěny aby tak rychle nestýkala , nějakou mezipolohou jsem občas hustoty dosáhl ale nebylo to ono. Byl jsem nas..nej a čekal jsem jakej bude výsledek. Shrnutí : JSEM NADŠENEJ !!! auto se leskne jak psí kule a voda z karoserie utíká jak cikán před prací. To vše bez námahy :D teda trochu s námahou , mám novou vapku a nechtěl jsem umazat kolečka tak jsem jí přenášel :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

právě že nemám žádnej napěnovač , mám pouze dvě nádobky na tělěse vapky , myslím že je to daleko k trysce a proto to dělá problémy. Pěním pouze jednu stranu auta pěna se má po 1min omýt. Dneska jedu koupit napěnovač přímo na pistoli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano , sdělal jsem tak 400ml , protože to občas stříklo hustě a občas vyprsklo vodu která to smyla , musel jsem štelování trysky držet v nějaké mezipoloze a potom to celkem šlo, pokud seženu slušně fungující napěnovač musí to být super když ten účinek byl na dost špinavém autě i takhle dobrej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 18. 2. 2019 at 16:01, Pažout508 napsal:

Ahoj , nevím jak vy ale já mám s houbickou špatné zkušenosti. Chybně se do ni kamínek a už to maluje. Za mě nejlépe košťátko s jemným chlupem. A ještě když zkrz nej teče voda

Ahoj, nikdy se mi to nestalo. Mám kvalitní houbu, používám myslím si dobrý šampon hlavně nejdřív to sjedu pořádně vodou.

Teď mě to čeká, puma mi dva roky víceméně stojí (používáme teď převážně krysu, páč tam se nás víc vejde :-D ), před technickou sem jí brala na wapku, loni v létě, a wapkou sem to prostě ani s kartáčem neumyla, tak teď na jaře si ji odvezu na chatu a pěkně ruco houbou, mydlinkama a bude zase jako ze škatulky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zdar pánové , objednal jsem trysku na ebay  v číně za cca 350kč pošta zdarma . Ta samá se u nás dá sehnat od 600 do šílených 1800kč. Konečně to dělá hustou pěnu , na auto jsem zdělal cca 150ml přípravku a to jsem fakt nešetřil. Příště udělám video.

image.thumb.png.5d0941ab5b08a02a6e13f2dd5e02e50d.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...