Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

mytí auta kartač na WAP nebo bezdotykové


wojtěch

Recommended Posts

  • O 3 týdny později...

Napenovac minuly tyden po 14ti dnech dorazil z ciny. Mezitim jsem opravil i WAPku a tak jsem to dneska oboje vyzkousel. Penu jsem koupil tu zminenou vyse - od Auto Finesse. Penilo to krasne (no bodejt ne, kdyz jsem si neprecetl, ze se to ma redit 1:10-30 :D no, tak priste) a spina sla fakt pekne dolu. Zapomnel jsem teda auto vyfotit pred, ale bylo od jezedackyho bordelu na silnicich hnedy az po okna. Predmyl jsem to teda nejdriv wapkou, jen cistou vodou a pak nastrikal penu. Nechal jsem ji asi pet minut (viz foto) a kdyz uz zacla namrzat na strese, tak jsem to wapkou splachnul :D S vysledkem jsem spokojenej, vyjelo i spoustu bordelu usazenyho kolem okennich a dvernich list. Skoda, ze uz to pak namrzalo dost, chtel jsem na to umyty jeste zkusit nejakou keramickou ochranu, ale holt musim pockat, jestli se jeste trochu otepli. A doufam, ze rano otevru dvere 😛 Tesneni jsem sice otrel a kliky aspon trochu vyfoukal, ale uz je tu -2

IMG_20201201_153541.jpg

IMG_20201201_163137.jpg

IMG-20201130-WA0007.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Autofinesse je super. O víkendu jsem objednával do zásoby díky blackfriday na cardemia nějakou kosmetiku do zásoby právě od autofinesse. Mužu doporučit. A na konci roku nebo na začátku (teď přesně nevím) má carmedia akci 1+1 zdarma. Tak kdyby si chtěl pěnu do zásoby ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Mám hloupý dotaz, ale alespoň se pobavíte ;)

Koupil jsem si wapku a když už ji mám, tak si říkám, že jako vedlejší využití bych s ní občas umyl auta 😮 Ale narazil jsem na (pro mě) nelogickou věc. Na YouTube vždycky nanesou pěnu a tu pak oplachují směrem ze zdola nahoru. Podle mě by to mělo být obráceně. Uvažuji špatně?

obrazek.png

 

Jinak mám k dispozici:

obrazek.pngobrazek.pngobrazek.pngobrazek.png

 

Plán je takový, že opláchnu, nastříkám ten šampon, nechám působit a spláchnu. Ten rotační kartáč používat nehodlám.

 

EDIT: Ještě se zeptám, jestli někdo má zkušenosti s tím Kärcherem systémem:

Myjka ciśnieniowa K7 Premium Smart Control Home - cena, opinie - ASC PRO

Stačí šampon dát do té díry nebo použít
obrazek.png

Upraveno uživatelem Péťa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Péťa napsal:

Na YouTube vždycky nanesou pěnu a tu pak oplachují směrem ze zdola nahoru. Podle mě by to mělo být obráceně. Uvažuji špatně?

 

Je to správně. Pokud by jsi "oplachoval" shora, tak se Ti aktivní pěna smyje než začneš proudem vody odstraňovat bordel. Jde o to, aby byl mycí proud posílen fungováním pěny.

Až následně se shora dolů opláchnou zbytky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 11 měsíců později...

Ahoj, tak samozřejmě záleží na tom kolik chceš do toho pustit peněz. Určitě koukni po Nilfisk a ještě nejsou špatné wapky od STILL (tam je výhoda servisu, sezeneš na to veškeré i drobné díly,i třeba jen kuličku do rotační trysky). To u karchra měníš celé komponenty. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to jako u auta--rozhodující je motor a čerpadlo, jsou různé řady podle výstupního tlaku..., a pak platíš podle toho, co si k tomu základnímu modelu navymýšlíš, a jak známo--čím víc chujkovin, tím větší možnost poruchy...😉, máme v rodině nějakou Patriot z Mountfieldu 150 Bar a jede asi 7 roků bez problémů (ale nemá buben)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No čerpadlo kovové ,karcher si to holt nechá zaplatit…ono ta wap vydrží když ji použijes třeba ja tak 10-15/rok na 10 minut😉

libi se mi třeba toto:

https://www.garland.cz/e-obchod/mpx25ehdsp-elektricka-tlakova-mycka-170-bar
 

nebo

https://www.garland.cz/e-obchod/hce-2200-elektricka-tlakova-mycka-165-bar-s-prislusenstvim
 

nebo

https://www.garland.cz/e-obchod/repw-150-set-elektricka-tlakova-mycka-150-bar
 

ted nám 120 bar je otázka jestli je vůbec poznat rozdíl mezi 120 a 160 bary nebo to je jen marketing😂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Charlie 1  já toho Patriota nemám, je v rodině a mají 3 auta, tak se používá celkem dost..., poradil bych kupuj tak, abys mohl koupit náhr. díly i v budoucnu, osobně bych šel do Wap, Karcher, Nilfisk--je to dražší, bo je to značka, ale ověřená

já po wapce jen toužím, bo na chatě nemám dost vody, tak nemůžu mít ani wapku, bazén atd. 😢, auto myju v myčce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...