Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Topení, radiátor a tak vůbec...


Fusion

Recommended Posts

Tady řeším takovej manší problém.

Potřeboval bych vědět následující - nemá někdo náhodou fotku radiátoru z nějakýho Pígla? Potřeboval bych se jenom mrknout. Na internetu sem nenašel jedinou fotku.

Pak bych potřeboval vědět od těch co tvrdí, že radiátor jde vyndat bez oddělání palubky - jak?

Podle následující fotky mě vadí ten šroubek uprostřed těch dvou stříbrných trubek. Nevím jak se k němu dostat.

07_palubka_dole_pohled_pod_skrinku.jpg

A poslední otázka - když vyndám radiátor a potřeboval bych dojet 20km (z kámosovy garáže dom) můžu spojit dočasně ty 2 hadice v mot. prostoru abych vlastně oddělil radiátor od zbytku systému? Nebo je to nesmysl?

Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: komisar

http://www.foto-album.cz/show.photo?Id=107160

tady máš radiátor z 406

tady odkaz http://www.autobenex.cz/katalog/autochladice/obrhtm/peu4006.html

[upravil dne 9.11.05 komisar] šroubek když povolíš mezi trubkami tak odpojíš ty trubky od radiátoru,musíš předtím vypustit kapalinu

[upravil dne 9.11.05 komisar]

Super, díky.

Vypouštět se mě to nechce, asi nějak zachytnu ty hadice aby netekly. Ale to už pořeším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Tady řeším takovej manší problém.

Potřeboval bych vědět následující - nemá někdo náhodou fotku radiátoru z nějakýho Pígla? Potřeboval bych se jenom mrknout. Na internetu sem nenašel jedinou fotku.

Pak bych potřeboval vědět od těch co tvrdí, že radiátor jde vyndat bez oddělání palubky - jak?

Podle následující fotky mě vadí ten šroubek uprostřed těch dvou stříbrných trubek. Nevím jak se k němu dostat.

07_palubka_dole_pohled_pod_skrinku.jpg

A poslední otázka - když vyndám radiátor a potřeboval bych dojet 20km (z kámosovy garáže dom) můžu spojit dočasně ty 2 hadice v mot. prostoru abych vlastně oddělil radiátor od zbytku systému? Nebo je to nesmysl?

Díky.

hold se k tomu sroubu nejak budes muset dostat, me se to nezda ze by to byl az tak neresitelny problem, pro vysunuti radiatoru pak je to chycene jeste par sroubama kolem nej tusim, sundas vetrak a melo by to jit vytahnout. V motorovem prostoru staci jak rikals napr. ty hadice vypojit a spojit, nebo je zaskrtit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem se koukal na jednu 405 na topení a k tomu šroubku jsem se dostal prodlouženým šroubovákem (musel jsem si ho prodloužit) po té co jsem vyndal pouze ovládání klimy.

hadice můžeš spojit a nemusíš vypouštět chladicí kapalinu

když jsem měnil topení, tak jsem hadice z topení sundal, (trošku vody samozřejmě vyteklo) a ty hadice jsem spojil kouskem trubky a najel jsem s tím asi 150 km než jsem dal nové topení.

nenapadá mě nic co by se mohlo stát a taky se nic nestalo.

když jsem ty hadice vypojil, dal jsem pod spodní trubku topení (v motorovém prostoru) pet láhev a do horní trubky jsem pomocí nějaké hadice fouknul a tím odpustil nějakou vodu co byla v topení, aby mi všechna voda co zbyla v topení nevytekla na koberec.

pak jsem oddělal trubky z radiátoru (samozřejmě trošku vody vyteklo, ale to jsem zachytil hadrem), vyndal radiátor, zjistil jsem že je v háji, koupil nový, namontoval a zase mám v autě teplo bez louží na podlaze

po namontování jsem samozřejmě dolil chladicí kapalinu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: zoby

tak jsem se koukal na jednu 405 na topení a k tomu šroubku jsem se dostal prodlouženým šroubovákem (musel jsem si ho prodloužit) po té co jsem vyndal pouze ovládání klimy.

hadice můžeš spojit a nemusíš vypouštět chladicí kapalinu

když jsem měnil topení, tak jsem hadice z topení sundal, (trošku vody samozřejmě vyteklo) a ty hadice jsem spojil kouskem trubky a najel jsem s tím asi 150 km než jsem dal nové topení.

nenapadá mě nic co by se mohlo stát a taky se nic nestalo.

když jsem ty hadice vypojil, dal jsem pod spodní trubku topení (v motorovém prostoru) pet láhev a do horní trubky jsem pomocí nějaké hadice fouknul a tím odpustil nějakou vodu co byla v topení, aby mi všechna voda co zbyla v topení nevytekla na koberec.

pak jsem oddělal trubky z radiátoru (samozřejmě trošku vody vyteklo, ale to jsem zachytil hadrem), vyndal radiátor, zjistil jsem že je v háji, koupil nový, namontoval a zase mám v autě teplo bez louží na podlaze

po namontování jsem samozřejmě dolil chladicí kapalinu.

Todle je přesně co sem potřeboval! Díky moc moc moc moc! :):papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Dave_k

Nebo malá gola + oříšek se správným bitem. ;)

Nojoooo ale hledej to v tom mrazu, když je všechno tak studený :D

Musíš to chvíli vydržet pokud nechceš v autě úplně zmrznout. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Nemůžu přijít na to, jak vyšroubovat šroubek co je jakoby mezi trubkama a spojuje hliníkový trubky a plastvou černou část radiátoru :myslim

Nevíte někdo jak na to?

předpokládám že máš 605když ji máš v podpisu.

u 405-ky to vypadá stejně a tam jsem se k tomu šroubku dostal tak, že jsem odmontoval ovládání topení a klimy z palubky, dírou pak byl vidět ten šroubek, pak jsem si z plastové trubky udělal prodlouženou rukoje? šroubováku a tím jsem šroubek povolil.

ale je to trochu z úhlu, takže když to budeš chtít dotáhnout stejným způsobem, tak ohobluješ hlavu šroubu a asi ho nedotáhneš na krev.

takže buď nějaký pevnostní šroub, nebo dotahovat jiným způsobem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Dave_k

Nebo malá gola + oříšek se správným bitem. ;)

Nojoooo ale hledej to v tom mrazu, když je všechno tak studený :D

jo takze ne ze nejde..vono se nechce..no tak to ti tu uz hold nikdo neporadi... ad zbytek, nemontujte sem 405tky, ty to maji jinak a co ja vim, tak se radiator vytahuje taky z druhe strany od ridice...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...