Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Rádio a menič CD


Bystričan Ivan

Recommended Posts

Ahojte peugeoťáci, mám problém, s ktorým potrebujem pomôcť. Rádio ide bez problémov, po vložení CD nečíta a CD nejde už potom ani vybrať von, raz sa mi to ako zázrakom, ani neviem ako podarilo (strčil som tam ďaľšie CD - nie úplne a vyšlo mi to prvé von) slovom to nefunguje. Ako sa demontuje a vyberá rádiotelefon GPS RT ? A ešte jedna otázka, ako vyberiem celý menič na 6 CD z auta ( tiež nefunguje - nejde vybrať zásobník na  CD ).  Dík

Upraveno uživatelem Bystričan Ivan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

V autě mi přestalo fungovat rádio, resp. CD mechanika. Po zapnutí jen bzučela, ale CD si nechtěla vzít, ani když jsem ho tam tlačil větší silou. Vždy jen bzzz bzzz a nic. Prohledal jsem internet a zjistil, že nejsem sám, komu se to stalo. Mechanika je zkrátka v háji. Co teď s tím?
1) nové rádio/bazarové rádio (s nutností nastavit toto nové rádio v diagnostice)
2) vykuchat mechaniku a vyměnit ji za stejnou z bazarového rádia (jsem na takové věci dřevo a ještě bych to celé víc dojebal)
3) koupit si krabičku, co se připojí místo CD měniče a lze ji krmit flešdiskem a SD kartou. Bam. To je to správné řešení.
Kouknu do českých obchodů - kurevsky drahý. Kouknu na ebay, zvolím nejlevnější čínský junk a za 1200 korun si ho pořídím. Počkal jsem si 3 týdny a balíček byl doma. Nastudoval jsem si, jak pomocí 4 hřebíků vyndat rádio a už ho montuju ven, abych ten zázrak techniky zapojil. Funguje skvěle, jedna malá fleška místo hromady cédéček.

Když dávám rádio zpátky, něco v něm zachrastí. Ze štěrbiny pro cédéčka vypadla desetikoruna. Zatřesu, vypadne druhá, následovaná pětikačkou.

CD mechanika už zase funguje.

Syn nacpal další drobáky i do větracích otvorů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3) koupit si krabičku, co se připojí místo CD měniče a lze ji krmit flešdiskem a SD kartou. ... Kouknu na ebay, zvolím nejlevnější čínský junk a za 1200 korun si ho pořídím.

ehm, cože přesně to bylo?

- v relaci kolem 1000 jsem přehrávač empétrosek pořizoval tak před deseti lety, to ještě ani číňani ebay neobjevili, dneska to prodávaj pod dolar ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no pod dolar to asi nikdo ani nevyrobi
ja nasel za 1130 nejlevnejsi na ebay
 

 

a nebavime se o prehravaci MP3 ale krabicku ktera simuluje CD menic a jde kompletne ovladat tlacitkama pod volantem

takze neco takoveho
 

http://www.ebay.com/itm/Digital-USB-SD-MP3-Aux-3-5mm-Interface-Audio-In-Adapter-For-RD4-Peugeot-Citroen-/262172775198?hash=item3d0ab7131e:g:V0AAAOSw7hRWOYI6&vxp=mtr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a nebavime se o prehravaci MP3 ale krabicku ktera simuluje CD menic a jde kompletne ovladat tlacitkama pod volantem

jo ahá, to jsem nepochopil, ď. za upřesnění

mimochodem, na Ali jsou věci obvykle o něco levnější - tohle tam aktuálně vidím od $40.29 a na Ebayi od $41.99 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 1 měsíc později...

Problém, ktorý som popísal som vyriešil jednoducho, kúpil som za pár € FM transmitter a počúvam čo si nahrám z kľúča, alebo z mobilu. Podarilo sa mi vybrať aj menič na CD, nič zložité len vytiahnuť smerom ku sedadlu spolujazdca. Chcel som ho aj opraviť, ale to sa mi nepodarilo, nevadí. Počúvam cez FM transmitter a som spokojný. Možno keby som vybral rádio tiež by mi vypadli dáke drobné z mechaniky, kto vie?    ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No s vnoučaty je možné všechno. Švagr kdysi dávno nemohl vložit kazetu do videa ... pátral a pátral až vyndal krajíc chleba s máslem  :D ,,,,, NEKECÁM !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co máš přesně na mysli Majkí? Já si RT3 počeštil, takže mi cd player přehrává mp3, jestli to přehraje i měnič u spolujezdce v kastlíku, to nevím, mě v něm jaksi chybí šuplík. Ale na fóru někdo psal, že by to fungovat mělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

no pod dolar to asi nikdo ani nevyrobi

ja nasel za 1130 nejlevnejsi na ebay

 

 

a nebavime se o prehravaci MP3 ale krabicku ktera simuluje CD menic a jde kompletne ovladat tlacitkama pod volantem

takze neco takoveho

 

http://www.ebay.com/itm/Digital-USB-SD-MP3-Aux-3-5mm-Interface-Audio-In-Adapter-For-RD4-Peugeot-Citroen-/262172775198?hash=item3d0ab7131e:g:V0AAAOSw7hRWOYI6&vxp=mtr

Přesně tenhle tam mám. Po namontování normálně fungoval (někde jsem četl, že to občas nechce fungovat a musí se skrze diagnostiku povolit CD charger). Akorát to na displeji neukazuje číslo/název CD (složky), ani název skladby, ale to mi nevadí. Jinak krabičku jsem nacpal do schránky za volantem (té zavírací; kabel jsem tam procpal přes zážez, co jsem vycvakl v plastu; kdyby někdo chtěl, nafotím to).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...