Jump to content

Koupě 407 - problém s ESP

Fremen
 Share

Recommended Posts

Zdravím,

mám vyhlídnutou krásnou 407čku v jednom bazaru. Prodejce se trápil s nefunkčním ESP a bylo mi řečeno, že problém je v páčkách u volantu, které je prý potřeba vyměnit. Origo páčky prý stojí kolem 5-6 tisíc ale dají se sehnat (asi bazar) i za "dvojku". Problém je v tom, že to musí být přesně páčky k danému VINku jak mi řekl prodejce. Pokud by to bylo tak jednoduché tak by je prodejce jednoduše vyměnil a hotovo, ale "prodavač" mi řekl, že se jim to nepodařilo vyměnit z nějakého důvodu??! Tak teď nevím vlastně čemu mám věřit a jestli je závada opravdu v tom, jak mi byla sdělena od prodejce. Hlavně jsem ani nepochopil, jak by mohl být problém s ESP způsoben závadou na páčkách u volantu ?? Díky za jakékoli info. Fremen.

ESP má snímač úhlu volantu, a pokud se nemýlím, také gravitační snímač (tedy příčné zrychlení = odstředivá síla v zatáčce). Deska i s čidly je umístěna u páček pod volantem.

Pokud je vadná deska, musí se vyměnit, a opravdu k danému VIN. Někdy může být závada způsobena i vadnými páčkami, viz můj inzerát v mém podpisu.

Mě ta sranda stála 14 t. a to jsem měl jenom vadnou páčku. A pak jsem funkční desku prodal za 1500...

Je fajn, že to prodejce přiznal. Ať sníží cenu tak o 10 až 15 t., a pak přijeď do Zábřeha (viz můj podpis a inzerát) a buď to půjde opravit, nebo vyměnit za plnou cenu. Řešitelné to je v každém případě. Ve špatném případě pak zaplatíš plnou cenu za novou desku, v dobrém případě se to podaří opravit.

Cena nového bloku ovládání se pohybuje od cca 10600,- do 12000. Pokud to hlásí chybu ESP, tak nejspíš bude vadný snímač úhlu volantu. S jistotou se to nechá zjistit na diagnostice. Někdy stačí na diagnostice snímač úhlu volantu zkalibrovat a je pokoj. Jinak se nechá podstatně levněji sehnat na vrakovišti, ale tam je to sázka do loterie. Hlavně je problém poznat, zda se hodí do tvého auta.