Jump to content

Koupě 407 - problém s ESP


Fremen
 Share

Recommended Posts

Zdravím,

mám vyhlídnutou krásnou 407čku v jednom bazaru. Prodejce se trápil s nefunkčním ESP a bylo mi řečeno, že problém je v páčkách u volantu, které je prý potřeba vyměnit. Origo páčky prý stojí kolem 5-6 tisíc ale dají se sehnat (asi bazar) i za "dvojku". Problém je v tom, že to musí být přesně páčky k danému VINku jak mi řekl prodejce. Pokud by to bylo tak jednoduché tak by je prodejce jednoduše vyměnil a hotovo, ale "prodavač" mi řekl, že se jim to nepodařilo vyměnit z nějakého důvodu??! Tak teď nevím vlastně čemu mám věřit a jestli je závada opravdu v tom, jak mi byla sdělena od prodejce. Hlavně jsem ani nepochopil, jak by mohl být problém s ESP způsoben závadou na páčkách u volantu ?? Díky za jakékoli info. Fremen.

Link to comment
Share on other sites

ESP má snímač úhlu volantu, a pokud se nemýlím, také gravitační snímač (tedy příčné zrychlení = odstředivá síla v zatáčce). Deska i s čidly je umístěna u páček pod volantem.

 

Pokud je vadná deska, musí se vyměnit, a opravdu k danému VIN. Někdy může být závada způsobena i vadnými páčkami, viz můj inzerát v mém podpisu.

Mě ta sranda stála 14 t. a to jsem měl jenom vadnou páčku. A pak jsem funkční desku prodal za 1500...

 

Je fajn, že to prodejce přiznal. Ať sníží cenu tak o 10 až 15 t., a pak přijeď do Zábřeha (viz můj podpis a inzerát) a buď to půjde opravit, nebo vyměnit za plnou cenu. Řešitelné to je v každém případě. Ve špatném případě pak zaplatíš plnou cenu za novou desku, v dobrém případě se to podaří opravit.

Link to comment
Share on other sites

Cena nového bloku ovládání se pohybuje od cca 10600,- do 12000. Pokud to hlásí chybu ESP, tak nejspíš bude vadný snímač úhlu volantu. S jistotou se to nechá zjistit na diagnostice. Někdy stačí na diagnostice snímač úhlu volantu zkalibrovat a je pokoj. Jinak se nechá podstatně levněji sehnat na vrakovišti, ale tam je to sázka do loterie. Hlavně je problém poznat, zda se hodí do tvého auta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...