Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nejde zavřít haubna


gu-staff

Recommended Posts

Zdar pánové, 

 

dnes jsem dolíval ostřikovače, a nejde mi zavřít kryt motoru (haubna). zavře se jen na bezpečnostní pojistku, ale nejde domáčknout do úplného zavření....Setkal jste se s tím někdo? Jak to řešit? Díky za každou radu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatahal jsi za páčku?

Prakticky všechny zámky mají tu vlastnost, že pokud mechanismus zaskočí do zamčeného stavu a dveře (haupna) nejsou přítomny, tak už nemohou zacvaknout, doráží to natvrdo.

Zatáhni za páčku, v zámku se udělá "cestička" a do ní pak zapadne ten kolík.

 

Mmch. na kapotu netlač, u Peugeotů se všeobecně zavírá volným pádem z 30 cm výšky. Jinak si tam uděláš důlky.

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zatahal jsi za páčku?

Prakticky všechny zámky mají tu vlastnost, že pokud mechanismus zaskočí do zamčeného stavu a dveře (haupna) nejsou přítomny, tak už nemohou zacvaknout, doráží to natvrdo.

Zatáhni za páčku, v zámku se udělá "cestička" a do ní pak zapadne ten kolík.

 

Mmch. na kapotu netlač, u Peugeotů se všeobecně zavírá volným pádem z 30 cm výšky. Jinak si tam uděláš důlky.

Jo jo, tahal jsem, zkoušel jsem všechny známé triky, co znám z předchozích aut. Nevím si rady. Asi pojedu poprvý do servisu s poruchou. A zrovna takovouhle...:-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyřešeno. Vadil tam konec pružiny, která zavírá/otevírá hlavní zámek. Z nějakýho důvodu se posunula o pár milimetrů dopředu, takže už bránila očku v tom, aby vklouzlo do samotného zámku. Každopádně díky za pomoc.

Upraveno uživatelem gu-staff
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 let později...

Ahoj, 

Dnes se mi stalo to samé a zrovna před cestou a obě děti v sedačce v autě... Takže jsem to musel pojistit provázem a vydal jsem se na cestu. 

Chci se zeptat na ten konec pružiny?? Taky mi přijde v té poloze co je teď, že tam musí vadit, ale nevím, zda odnekud ten konec nevypadal. 

Nevyfotil byste mi někdo jak to vypada ve správném stavu? 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...