Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dojíždění zimních gum (případně celoročně na zimních)


morepower

Recommended Posts

Pacho69: budu to vedet a nebudu gumy hnat do extremu..... to je sice hezky, ale krizovy situace vetsinou prichazeji nezavisle na tobe :)

ja vim, ja to asi prehanim, ale od ty bouracky proste veci vnimam jinak. Nikdy jsem nepodcenoval nakup pneu a brzd, nebo podvozku, ale ted to proste vnimam tak, ze na to davam jeste vetsi dulezitost :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No stejně jako po nikom nemohu chtít, aby si nekupoval čínský gumy, který v krizových situacích fungují hůř, než moje Alpin A4, tak po mě nemůže nikdo chtít, abych nedojížděl zimní gumu se 4mm vzorkem. V konečném důsledku se chovám bezpečněji než uživatelé většiny čínských gum. A ani ty taiwanské (nankang) nejsou o moc lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

morepower: to lepení jsem myslel tak, že zimní gumy kdysi při okolních teplotách přes 25st když se zahřály, tak jakoby fyzicky lepily. Guma v létě nevydržela a byla až nebezpečná. Dezén se trhal. To už dnes není. Třeba takovej Michelin Alpin se nijak extrémně nesjíždí ani v létě či v teple a proběh má lepší než kdejaká letní guma. Jak už kdysi někdo psal, i zimní směs obsahuje dostatek siliky, takže se její vlastnosti nijak zvlášť nemění ani v létě. Ano, na hodně špinavý a mokrý silnici MOHOU být lepší. Ale nemusí...

 

jo táák. Jasný, jinak zimáky právě obsahují více siliky právě kvůli úpravě hustoty a vlastností tý směsi obecně.

 

 

Pak mi přijde nesmyslný takovýhle gumy dojíždět v létě. Ale je to každého věc. Až dojde na moje Alpin A4, s klidem 4mm vzorek dojedu v létě bez obav, že zimní guma bude mít nějaké "nebezpečné" vlastnosti. Budu to vědět a nebudu gumy hnát do extrémů.

 

hele dobrý, zas tolik to neubývá. Jak sem psal mám gumy na dva roky. začnu zimou na novejch, pak teda léto-zima-léto a jdu do dalších podle hloubky dezénu. Většinou sem na nějakejch 2-3 milimetrech když v říjnu měnim.

 

 

osobne s tim souhlasim, ale neverim, ze vsichni jezdi na tak kvalitnich zimnich gumach. Je to videt i zde na klubu kolikrat kdy se resi jaky zimni gumy a aby tolik nestaly ze..... :D

 

No právě, že se šetří na nesprávným místě. Bál bych se si koupit nějakou neověřenou sračku z tesca za 550/kus a věřit tomu, že mě to až budu mít krizovku podrží.

Teď zrovna koukám po dalších gumách, co tam na podzim dám... líbí se mi třeba 

Pneumatiky Goodyear Eagle Ultra Grip GW-3

goodyeareagleuggw3.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

o jakých krizových situaciách furt proboha píšete :mrk , šak sa má jezdít ták, abych sa do nich čověk vůbec nedostál :P:D

 

tak to se teda má, ale nikdo není dokonalej a i když ty budeš, tak ty, co potkáš na silnici, být nemusí..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To M v označení M+S označuje povrch, který se vyskytuje nejen v zimě....

M+S - Mud and snow označuje situaci, která nastává obvykle na podzim, v zimě a na jaře. Bláto sice v létě určitě je dost, ale např. mokro s blátem při 5 stupních celsia v létě je extrém, stejně jako sníh v červenci. Kdo žije v extrémních podmínách, např na horách, tak je na to připraven. Pro 99% ostatních je M+S v létě nesmysl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Morepower: Jak říkám, prostě když si najdeš detaily testů pneu a projdeš si brzdné dráhy, tak ty špičkové zimní gumy, třeba Alpin A4 má i na suchu kratší brzdnou dráhu než např, letní Matador MP59. O nějaké čínské provenienci se ani nezmiňuju. Ano Takže mravokázání o nedojíždějí zimních pneu je marketingový nátlak, který nijak neovlivňuje bezpečnost na silnici (ta by se výrazně zvýšila, kdyby se dodržovala aktuální zákonná norma týkající se pneumatik - vzorek, třeba u náklaďáků - když vidíš, na čem leckdy jezdí...). Nestydím se za to, že dojedu špičkové zimní gumy v létě. Možná nebudou v zatáčkách tak jisté, ale to mohu ovlivnit stylem jízdy (a neobávám se, že bych byl brzdou provozu), navíc s tímhle autem je v běžném používání na žádné kritické hranice nedostávám.

Já nemám problém si koupit dvě sady gum a také to dělám, ale přijde mi zbytečné vyhodit dobré gumy a ekologičtější ujet na 4mm vzorku dalších 20tkm, než je vyhodit a neekologicky si koupit další. Ačkoliv chápu, že výrobcům pneu se to líbit nebude, tak mě budou mediálně masírovat svými polopravdami. Ale až dojedu v létě zimní, koupím si na léto zase letní a na zimu zimní. Prostě jedno léto za cca 3 nebo 4 sezony prostě budu jezdit na zimních ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...