Jump to content

rex38f

Uživatel
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

About rex38f

 • ID člena
  9612
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 09/13/1969

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Nový Bohumín
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  jan.feher@seznam.cz
 • Facebook
  http://facebook.com/rex38f

Recent Profile Visitors

528 profile views
 1. Ahoj klubaci,tak mě se poštestilo po 5 měsících auto dát dohromady.Měl jsem špatný senzor klepaní motoru, který řidí předstih zapalovaní motoru.V deniku závad BSI byl několikrát, chybový kod P 1338 a P 0325. Pokud se chybový kod P0325 knock senzor 1 circuit malfunction objeví vice jak jednou je dporučena vyměna.Vyměnil jsem a vyřešeno.Bez origo diagnostiky bych to nevyřešil. https://www.obd-codes.com/p0325 http://freeasestudyguides.com/knock-sensor-symptoms.html https://www.troublecodes.net/sensors/knock-sensor/ tyto odkazy mi pomohly vyřešit celý problém ,s padaním motoru na volnoběh do nouzového režimu .Příznakem byl černý nános karbonu na svíčkách vlivem špatného spalovaní,motor chvilemi bez výkonu,svíticí kontrolka motoru.
 2. Majo999 určitě dám vědět jestli to pomohlo nebo ne.Jen jsem teď marod,tak se tomu nemužu věnovat jak bych chtěl.To je dobrá zpráva že jsi našel pravděpodobný ůnik zplodin,máš trhlinu taky na svodech nebo na katalyzátoru?Zkus to nechat zavařit pokud to půjde.I malá netěsnost na výfukovém potrubi dal od katalyzátoru může působit problemy,netěsnost na spoji trubek nebo narušený obal výfuku.Lambda č.2 slouží i jakesi teplotní čidlo pro spouštění ventilátoru na chladiči, je to jakasí ochrana katalyzátaru před jeho zničením vlivem nespravného davkovaní paliva nebo selhaní zapalování.Pokud se mýlím tak mě opravte.
 3. Dneska jsem vymontoval ten starý katalyzátor,a musím řict že i ta druhá strana katalýzátoru byla prasklá fučelo to jak dozadu tak i mezi trubkama.Tepelný štít za katem v jednom mistě uplně očernělý,prostě tam kde to foukalo. Zmršené svody z výroby to jsem ještě neviděl,.Navíc katalýzator už byl jednou svařovaný zezadu po obvodu ,svar asi 5cm. Majo 999: jestli můžu poradit tak stačí odšroubovat vrchní plech tepelného štítu katalyzátoru.Určitě tam budou nějaké přiznaky,očernělé plechy,prasklé svody,praskliny na svarech atd.Zkusil bych auto zahřát na provozní teplotu motoru,vytočit otačky okolo 4 000tis.na chvili.Zkontrovat jestli nefouká někde,motor muže mít hrubý až řinčivý zvuk ve vysokých otáčkách.U mě to vždy spadlo do nouzáku z vyších otáček jakmile byl volnoběh.
 4. Tak katalyzátor od včera mám doma,koupil jsem Bosal tento https://granex.cz/katalyzator-bosal-090816 tak doufám že bude zaručena kvalita když ma ten certifikát.Nemám možnosti ani čas starý katalyzator nechat vyčistit,zavařit svody.
 5. Zdravím pánové,tak mě se poštěstilo najit přičinu chybového kodu P1338,v mém případu.Poradil mi kámoš že by se to mohlo tykat nasávaní falešného vzduchu do potrubí saní nabo výfuku,nějaké netěsností. Tak jsem začal pátrat u výfuku na svodech,po odšroubovaní vrchního plechu tepelného štítu katalyzátoru.Mi bylo vše jasné trhlina na svaru mezi trubkama.Když byl motor studenej tak to ještě jak tak jelo vyší spotřeba,cukani při přechodu otáček a vytočení motoru nad 4000tis.otaček zvuk jako WRC auto nizký výkon.Pokaždé po ustalení otáček na volnoběh, vždy auto spadlo do nouzového režimu.Válec č.2 vypnul vstřikovaní na válci.Diagnostika ukazovala anomalie na Lambdě č.2,nadbytek kyslíku.Buď lambda odešla,nefunguje spravně.Protože je cítit hodně za autem splodiny tak jak za starou Š120.Jako by to auto nemělo katalyzátor,Pravděpodobně asi nefunguje,sitko v katu je z 50% zanesený bílým povlakem,zpoloviny ucpaný.Objednal jsem nový katalyzátor,Lambdu č.2 tak uvidim jestli bude změna.Až díly dorazí,a namomtuji tak zase napiši. P308 1.6VTI/88kw
 6. Tak auto netopilo a voda necirkulovala do chladiče z důvodu seknutého termostatu.Dal jsem nový + novou chladicí kapalinu odvzdušnil.A teď to fouká horký vzduch i bez klimy,chladič krasně chladí celý.Ale to podstatné se nevyřešilo,sice už se motor tolik nepřehříva.Ale vypiná ten 2. válec stejně při teplotě motoru + - 84C.Prostě jak se otáčky ustálí z vyšších na volnoběh tak asi po 10 sekundách auto mit nevyvážený chod a okamžitě se přepne do nouzového režimu,světrákem na plné pecky na chladiči.Tak hledám dále,někdo tu psal že měl v hají elektro magnetický ventil benzinových netěsnil a přisával falešný vzduch,poruchu vyřešil vyměnou ventilu.Ja si myslím že buď i lambda sonda č. 2, muže odchazet pravděpodopně ,diagnostika neukazuje žadné hodnoty.
 7. rex38f

  Chyba P2279

  Kde jste sehnal elektro ventil?
 8. Zdravím.Konečně někdo potvrdil že to může být i tím zaseklým termostatem,celou dobu o tom mluvím ale nikdo to nechtěl potvrdit, v autorizaku mi řikali že jak funguje elektronika termostatu tak funguje celý termostat.Tak objednavám nový origo. termostat,uvidím za pokus to stoji.Pak napíšu jestli jsem to vyřešil.
 9. Zdravím,tak jak vidim a čtu to tady jsem dalši z těch co si koupili Peugeot 308 s motorem 1.6 VTI/ 5FW.Řešim a nejezdím už 6 měsíců.Vynechávaní zapalovani na 2 válci.Dignostika piše P1338,nebo P0302 a P0325.Vždy jak se motor zahřeje nad 90C a spadnou otačky na volnoběh tak se rozsviti žlutá kontrolka motoru a spusti se ventilátor na sahaře a hučí ještě hodně dlouho po vypnuti motoru.Nouzový provoz motoru.Už byla uděláná spousta věci,repase hlavy,výměna rozvod.řetězu,kontrola ŘJ a přehraní softwaru,dokonce vyzkoušena i jiná ŘJ .Vyměněno teplotni čidlo v termostatu hned na začátku,nové svíčky,civky prohozeny několikrát mezi valci.Tam se závada nestěhuje kdyby byla některá cívka špatná.Od velikonoc bylo auto u nezavislého opravce v Č.Těšině,teď mám auto doma kdy ani po 6 měsícich to neopravil.Už nevěděl kde má závadu hledat,dle diagnostiky nic mimořádného vše v normálu.Tak ted nevím jestli mám vyměnit rovnou celý domek s termostatem za nový,vypadá to jako by termostat neotviral zůstal zavřeny až do 106c(měřeno diag..za jizdy),pak dojde najednou uplnému otevření termostatu.A poklesu na 70C,na budíku skoro 100C pak prudký pokles.Po vymazaní chyby auto zase na chvili jede normálně než dosáhne 100c.Chladič studený,ostatni hadice také,jen ta horní do chladiče je uplně horká,i nadžka na vodu je studená.Dneska kontrola termostatu přes diagnostiku,vypojil jsem elektroniku řizeni termostatu,a při 90C zahlasilo chybuP0116.Ecu asi při teplotě 90C davá povel k otevirání termostatu,ale to se tak asi uvnitř termostatu neděje, až jak dosáhne těch 105C tak ho najednou otevře naplno.Zapojil jsem konektor zpátky,vymazal chyby a žadná změna prostě neotevře se dřive ani o milimetr,protože teplota stoupá docela rychle.A tak pořád dokola.Někde jsem četl že to někomu dělalo špatné čidlo tlaku oleje ,ale to asi nebude můj připad.Už toho motoru mám plné zuby,uvažuji jestli s jiným motorem by se to vyřešilo ale je to dalších min.22tis.za druhý motor.Peugeoty mám rád,takže je nezatracuji, ale tyhle motoru se jim vůbec nepovedly.Je plná paměť v deníku závad BSI,a nejdou smazat .
 10. Zeptám se, dořešilo se to,nějak.Mám ůplně stejnou závadu na motoru po zahřatí motoru vypne 2 vstřik na druhém válci.Nevi si s tím ani autorizak,ani nezavislý opravce v Č.Těšinu u kterého to bylo 6 měsíců.Sundana hlava,vyměna 3 ventilu,zdvihatek a gufer na ventilech.Vyměna jedno injektoru na 2 válci,Vyměněný rozvody,odzkoušena ŘJ včetně přehraní posledního softwaru do ŘJ. Zkoušeli i jinou ŘJ z jiného auta.A vysledek nulový.Zaplatil jsem jen za N.D.+dph cca:25tis!Za praci nechtěl nic že nedokázal to auto opravit.A auto pořád nejede,jak ma.Když jsem stím jel naposledy ,tak vyhodilo chybové kody motoru P0302,a P0325,P1338.Vyměněny nové svíčky,několikrát prohozeny zapal.civky,atd.Teď je otázkou zda není závada přimo ve valcích,prasklý pistní kroužek,.....nebo neco podobného,tlaky taky měřený .Nechce se mi věřit,že nikdo na nic nepřišel čim to muže být.Děkuji za postřehy.
 11. Ne,je vedle světla.Ale jsou kamery i misto světla. Chce to sklo osvětleni spz na autě vytáhnout a podívat se jaký typ tam je a podle toho objednat kameru .Nabídka je velká. https://www.aliexpress.com/af/peugeot-308-camera-reverse.html?d=y&origin=n&blanktest=0&jump=afs&SearchText=peugeot+308+camera+reverse&initiative_id=SB_20180419233633&isViewCP=y&catId=0 Jednoduchá montáž,odpadá vrtání do nárazníku.
 12. To nevím jestli bude sedět, kolik je mista v nárazníku vedle osvětleni SPZ. šiřka 2,6mm ,délka 30mm.Pokud tam takové misto bude tak se tam vleze.
 13. Ano,kamera sepne při zařazení zpatečky a wifi vysílač začne vysílat signal obrazu na frekvenci 2.4Ghz.Přijimač wifi signalu je napojen do navigace,micro usb a jack 2.5.S největší pravděpodobností s telefonem to nebude fungovat.
 14. 1.Obr.bezdrátové kamery s led nočním osvětlením.Umistěna na spodní straně lišty spz. 2.Obr.Pohled vzadu za vozidlem,konec zelené čáry 1m,poslední červená odražka 30cm. 3.Obr.napojení couvací kamery na připravené červené svorky z výroby zpatečkového světla. Případné dotazy na motaž rád zodpovím.
×
×
 • Create New...