Přejít na obsah

Espero

Uživatel
 • Počet příspěvků

  134
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vyhraných dnů

  2

Espero vyhrál naposled 4. září

Espero měl nejlépe hodnocený obsah!

O uživateli Espero

 • ID člena 65176
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 29.9.1953

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot Boxer
 • Rok výroby
  2018

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Tetín-Beroun
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

538 zobrazení profilu
 1. To není vůbec podstatné, psali tam, v tom ADAC blábolu, že úbytek energie v důsledku stárnutí baterií snížil dojezd ze 106 km na 99 km. Můj Boxer má při současné spotřebě (a při minimálních emisích, protože je Euro 6) dojezd 1320 km a Dacia pak 1120 Km. Až mi někdo navrhne elektroauto s dojezdem 1500 km, a současně zajistí, že ho budu moci kdekoli ho postavím nabít (anebo vyměnit vybitý bateriový kontejment za nabitý), a vyřeší i technologii placení za takové nabití, pak o tom možná začnu přemýšlet jako o svém druhém vozu. Úbytek energe promítající se z dojezdu z 1500 na nějakých 1450 km pak už nějak vydržím při stárnutí baterií. V první řadě k tomu přistupuji z pohledu mého prospěchu, což je normální a pak terve z prospěchu kohokoli třetího.
 2. Uvážil jsem to, že jsem byl Radovánkem osočen z něčeho, či z členství v jisté organizaci a z příklonu k jistému světovému názoru, aniž by před svým veřejným výrokem o mé osobě, byť zde vystupující pod zvoleným nickem si zjistil skutečný stav věci o které se vzhledem ke mně vyjadřuje. A protože tady na urážku mé osoby nikdo z odpovědných nereagoval formou příslušné moderátorské aktivity, snad až na StibTo v rámci diskuze, ten ale nemůže konat ve smyslu operátorském, jsem názoru, že Radovánek se dopustil trestného činu pomluvy, neb tuto pomluvu sdělil veřejně na tomto fóru. Proto jsem se rozhodl věc konzultovat s právníkem s cílem podat na Radovánka trestní oznámení pro podezření ze spáchání trestného činu pomluva. Já jsem ho totiž osobně nijak nenapadl, jen jsem vyzval třetí osobu k jisté aktivitě, která by diskuzi zde dostala na opětovně přijatelnou úroveň. Chci se ale vrátit k té diskuzi. Snad na každém automobilním fóru s výjimkou veteránských vystupuje někdo jako úhlavní nepřítel fosilních paliv a jejich derivátů a příznivec elektromobility. Dávám sem link na hyundaiské fórum, kde podobná diskuze probíhá také, a kde jsem měl řadu příspěvků dokumentujícíh můj názor či přístup k dané problematice. Ta diskuze je sice o tomtéž, ale je vellmi korektní, a to jak z pohledu odpůrců nového ekologického náboženství, tak i těch, kdo toto nové ekologické náboženství prosazují. V jednom místě dokonce dávám link na zdejší diskuzi, která ještě v té době byla vzorová. http://forum.cars.cz/hyundai/viewtopic.php?f=213&t=32660&start=75
 3. Já bych ho vybanoval, ať otravuje jinde.
 4. Ahoj, koukal jsem na Tvé náměty a musím říci, že mají něco do sebe. Znamenalo by to ale zůstat v sobotu v Maďarsku, protože jak Estergom, tak Visegrád je kilometricky dál než to Komárno. Přes Dunaj by se muselo ve Štúrovo. Prakticky by to znamenalo vynechat Bratislavu, maximálně jen na přespání a ráno na Devín. Také by to tak šlo.
 5. O prodlouženém víkendu jsem si se synem naplánoval výlet do Maďrska - Györ - termální prameny a cestou zpátky se pak chceme zastavit na den v Bratislavě na Slovensku. Námět je koncipován, jak je u mne běžné jako pobyt se spaním „nadivoko“ a bez kempů nebo ubytovacích zařízení.Jestli někdo budete mít zájem, chuť nebo potřebu, přidejte se k nám. Níže uvedený program není pro nikoho závazný, v rámci cesty si můžete udělat i svůj vlastní.Program:27. 9. Čtvrtek: Odjezd z domova do Györu, počítám po práci a příjezd večer či v noci na parkoviště v Györu. GPS Parkoviště: 47°41'33.076"N, 17°37'9.835"E.Jak to zorganizujeme ráno do termálních lázní, se tam na místě domluvíme. Z největší pravděpodobností je nutno počítat s večeří z vlastních zdrojů, dorazíme tam asi později, určitě po 21 hodině, ledaže by někdo vyrazil dříve a přidal si den dovolené k tomu.28.9. Pátek: Není v Maďarsku státní svátek, neboť tam nemají Sv. Václava a celý den strávíme v termálních lázních Rába Quelle (Termálfürdő) GPS: 47°41'17.912"N, 17°37'35.421"E Cena celodenního vstupného je 3 300 HUF (dospělý); 2 250 HUF (dítě). Dnešní kurs je 8,10 Kč za 100 HUF, takže pro mě a kluka dohromady bude celodenní pobyt v tom bazénu stát cca 435 Kč, neboli zhruba jako 2 hodinový pobyt v obyčejném bazénu u nás. Podrobnosti o cenách i dalších služeb (třeba sauna, masáže atd.) jsou na webu toho bazénu www.rabaquelle.hu ve složce nazvané malebně Arjegyzék. Bohužel je to maďarsky a tak jsem z toho psaní tam moc požitek neměl. K večeru pak počítám s prohlídkou Györu a večeří v nějaké dobré restauraci.29.9. Sobota: Dopoledne odjezd do Bratislavy, ale oklikou přes Komárom - Komárno s možností podívat se na vodní dílo Gabčíkovo. Procházka Komárnem, Bratislavským centrem, návštěva nějakých pamětihodností a nocleh v autech na odlehlejším místě u Dunaje, GPS: 48°9'44.293"N, 16°59'59.615"E; případně 48°9'49.625"N, 16°59'54.700"E.Je to asi tak 300 metrů od hranice s Maďarskem, která v tom místě vede uprostřed Dunaje. Přes den jídlo i večeře v nějaké restauraci v Komárně, po cestě do BA nebo v Bratislavě, kterou si vybereme, protože zrovna u ní budeme mít hlad. Tady dopředu žádný plán není stanoven.30.9. Neděle: Ráno prohlídka hradu Děvín na soutoku Dunaje a Moravy a pak odjezd domů, lze jet i trochu oklikou přes Pozink a Pernek do Malacek jak ten Macek, je to sice kousek dál, ale moc hezká cesta. V Malackách bychom se rozloučili a pak už by každý jel domů, jak by potřeboval. Většina lidí tady nemá spací vagón jako já, takže jestli chce spát v v posteli, musí si hotel nebo penzionek v Györu anebo Bratislavě objednat a zajistit sám.
 6. Espero

  Co jste dnes udelali...

  Kluk netestuje, má PS2 a když nějaké hry dorazí až do konce musí přijít výměna. Oni tam točí hry jako z bazaru, takže třeba koupíš za 250, prodáš za 170, takže rodíl je snesitelný, myslím finančně. Ono to jde řešit počtou, ale já to nemám rád, kdyby to bylo poškozené, nic si na nikom nevezmu, takhle to tam rovnou vyzkoušíme... A já to vydržím. U nás to máme tak, že já obydluju 2. podlaží a kluk to 1. nemusíme se ani potkat.
 7. Espero

  Co jste dnes udelali...

  Já jsem po práci odjel s klukem do Plzně, abych mu vyměnil 2 hry na playstation u jedné firmy, co to tam dělá dobře. No a pak obratem domů.
 8. Espero

  Co jste dnes udelali...

  Dneska jsem u veterána R11 se chtěl pustit do nátěrů náprav, poloos a spodku, co mi ještě zbývá po rekonstrukci. Původně jsem to chtěl postavit na asi tak 25 cm vysoké špalky, ale nepodařilo se mi to, hever z výbavy se mi na zadních kolech kácel a hrozil malér. Počítal jsem s něčím takovým a pod kola jsem podkládal nejprve slabší prkna, takže se nestalo nic. Tak jsem to nechal zatím zdvižené jen na předních a zajel do Prahy koupit pojízdný hydraulický hever a zítra to zkusím s ním. Zvednout to musím, abych se pod to nejen vešel, ale byl tam schopný taky něco dělat. Ažž natřu nápravy, poloosy atd natřu spodek Tlumexem a jako třešničku na dortu stříbřenkou na kamna výfuk a kupodivu i katalyzátor. Že tam je z r. 85 katalyzátor jsem koukal jako na zjevení.
 9. V Lida di Jesolo jsme byli, mají tam ruské kolo, u Benátek jsme spali nadivoko u pláže v Punta Sabioni. Odtud jsme do Benátek jeli lodí, mají tam něco jako lodní "autobusy". Lehátka nás netrápí, ten písek se nám tak dokonale hnusí, že na písečných plážích vydržíme jen ve stoje a to ještě ztěží.
 10. Ani ty, možná pár Renault Traffic jsme potkali, ale o skutečně jen pár.
 11. Já to měl v této motorizaci asi 5 let jako služební auto před časem a řekl bych celkem pohoda, jen trochu malé. Pak mi místo toho dali Hondu Civic a to jsem teprve plakal....
 12. Pár fotek z letošní dovolené v Itálii a průjezdu Rakouskem. Rakousko, koncentrák Dachau (zajímavé bylo, že jsme v Rakousku nejen neviděli byť jediný servis Peugeot, ale ani nepotkali byť jen jediný vůz Peugeot - asi tam mají Peugeoty zakázané) Rakousko Tauernské Alpy Italia - Venezia San Marino Italia - Atessa Italia - Atessa fabrika PSA Sevel SUD (Tady se narodil letos v únoru můj Peugeot - fabrika mezi vinicemi - jeli jsme kolem) Italia Gargano - na Jadranu pravidelně každý den odpoledne bouřilo, ale voda byla teplá jako kafe Italia - krátká pauza v okolí Manfredonie Italia - Pompeje Italia Neapol a na snímku dole Neapol s Vesuvem Italia - Monte Cassino Basilica sv. Benedikta Italia - Assisi hrad a Basilica sv. Františka Assisi Basilca a my, (fotili nás Korejci od Hyundaje, jak jsme se stačili domluvit - byli tam na výletě) Italia - Alpy před Bolzanem od Východu u Telve Italia + Alpy před Bolzanem od východu - Passo Marengo Italia + Alpy před Bolzanem od východu - Passo Marengo parking ve výšce 2 430 m n.m.
 13. Vyměnil jsem dnes motorový a převodový olej v R11 a nechal zkontrolovat chladící kaplinu a brzdovku. Kapliny byly obě O.K., chladící do - 31st., brzdovka zoxydovaná jen z 5%. Olej jsem tam nechal dát 10W40, ale převodový Shell Spirax byl příčerně drahý, skoro 900 Kč za litr. Příště tam nasypu radší písek. Tím je vůz připraven do provozu. Teď ještě musím dosehnat pár dílů a bude už dobře.
 14. Ano, mám podobné zkušenosti s Hyundai H1, tam jsem měl prasklinu jen na vnitřní vrstvě skla pod foĺií mezi oběma vrstvami. Nechal jsem stát vůz v Ma´darsku a si na 2 hodiny a bylo vymalováno. Příčiny mohou být 2. jednak rozdílná rotažnost plechu a skla, v případě, kdy se plech zahřeje nad únosnou míru, ale pravděpodobnější bude, že výrobce trošičku urychlil proces popouštění při výrobě skla, v důsledku čehož tam mohlo vzniknout pnutí. (Poněkud urychlil chlazení, aby zvýšil kapacitu výroby.) U té H1 se trhlina nezvětšovala, byla velmi tenká, svislá zhruba ve střední části pod zrcátkem a zůstala tam několik let a prodal jsem to i s ní. Něco podobného mi kdysi udělala i Dacia Logan MCV, ale tam krátce potom jsem dostal pecku od kamene a okno muselo být tak jako tak nové. Pojištěné jsem to neměl, tak jsem koupil sklo na vrakáči za 1000, ale jako nové bylo a zhruba za dalších 1 300 to vyměnili.
×