Přejít na obsah

Espero

Uživatel
 • Počet příspěvků

  74
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Espero

 • ID člena 65176
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 29.9.1953

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot Boxer
 • Rok výroby
  2018

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Tetín
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

284 zobrazení profilu
 1. Espero

  Co jste dnes udelali...

  Začal jsem se zateplováním Boxera, nakoupil netkanou textili pod kobece a zatím jen nastříhal koberce na překližky na všech 3 dveřích vzadu a udělal materiálový rozpis na lůžko a všechny skříně pod ním. Pak jsem vysekal na balkonu vyhnilé zábradlí ze zdi, aby šlo demontovat a vyměnit. A nakonec jsme ještě chvilku stačili jet na výlet.
 2. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  Já nevím, jak je výkonově z hlavy, musel bych do papírů. Je to v podstatě malý bufík pod dvojsedadlem vepředu. Už se mi od dodavatele ozvali, že to řeší zatím v návrhové rovině, co s tím. Teď se začnu zabývat izolacemi, tím musím začít. Překližka je parotěsný typ uzávěry. Na překližku zepředu přijde zátěžový světle šedý koberec, už jsem ho koupil, zezadu pak do mezery mezi plechem karoserie centimetr tlustá netkaná textilie. Jenže budu muset odizolovat i "tepelné mosty" sloupky a průduchy do střechy nad nimi a v nich. Tam to půjde asi jen tím kobercem, ale aspoň něco je lepší než nic. Bude to ale dělané tak, aby to šlo snadno sundat, takže asi jen na přilepené suché zipy. To je kvůli případným karosářským opravám v budoucnu, abych kvůli izolaci z toho nevyrobil nějaký neopravitelný monolit. No a už jsem taky vybral lepší spacáky, řekněme že do -5 stupňů, s komfortním pocitem tepla od 10 stupňů. To musí stačit. Vyloženě zimní spáči ve voze nejsme. Kdybych spotřeboval 3 litry za noc na topení, potom by spotřeba očištěná o topení byla cca 6,98 litru.
 3. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  Tak jsem podruhé dnes bral plnou po hrdlo. Spotřeba na nějakých 760 kilometrech je 7,19, je v tom ale 1 vytápněná noc, asi tak 10 hodin topení. Takže počítač, který ukazoval rovných 7 litrů nekecal. Bude to mírně pod 7 litrů, ale i s tím topením určitě o 2 litry méně, než měl předchozí Hyundai H1. Zatím dobrý.
 4. Já budu sekat poprvé od konce září, od té doby, co jsem se stal matkou samoživitelkou mám na barák a zahradu času jak šafránu. Koupil jsem novou elektrickou s 46 cm nožem, váži kolem 14 kg, ale mám členitý pozemek, a svažitý, vlastně tak trochu jako do koule. Tak jsem zvědavý, jestli mi to vezme nová anebo budu muset křovinořezem a pak už jen zarovnat. Nějakých 450 m2.
 5. Já mám asi jen 450 m2, ale používám elektrickou, už několikátou, letos mám z Mounfieldu po 14 letech novou. Jde o to, že je téměř bezúdržbová, nedýchájí se u toho splodiny benzinových par s olejem a nemusí se s ní na servisní prohlídky (seřizování motoru, olej atd.) Je prostě investičně i provozně levnější. Benzinový mám křovinořez a je to běs a hrůza, pořád něco ucpaného, filtr, nebo hadičky, špatně to startuje tím provazem, strašlivě hlučné....
 6. Kdybyste uvažovali zřídit funkci tiskový mlčící, pak bych se k takové funci přihlásil i já.
 7. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  Jo dík, já mám představu, jak to tam bude, mám to rozkreslené. Jenže se to musí předělat tak, aby teplo šlo do celého zadku, teď do zadní půlky skoro žádné nevlezlo. Se záslepkami počítám, ale souvisí to i s regulačním teplotním čidlem, to musí dozadu a někam do půlky délky prostoru. Nylo dobré si to takhle vyzkoušet, než začnu s úpravami. Už to má Hagemann, který dělal úpravy prostřednictvím Domanského a čekám, že se mi ozve.
 8. Espero

  tempomat/spotřeba

  Já ho poprvé vyzkoušel o tomto víkendu a nemyslím, že by to bylo úplně blbé. Ovšem chce to několik podmínek, aby byly splněné: jednak buď minimální provoz anebo mírný provoz. Dále to chce pokud možno cestu s neměnícím se profilem krajiny, která nebude vůz nutit přidávat nebo ubírat plyn, pak to chce cestu takovou krajinou co možná nejdelší. Já to zkoušel na běžné silnici - stará brněnská, 1. třídy. Mezi obcemi to fungovalo, ale nebyla splněná podmínka rovnoměrnosti krajinného profilu. Při každém přibrzdění, sešlápnutí spojky či přeřazení se to automaticky vypíná a musí se to znovu nahodit tlačítkem na páčce u volantu. Ne dlouhé cestě dálničního typu to bude určitě úleva moci sundat nohu z plynu a jen se starat o volant. Na krátkých cestách v proměnlivém režimu provozu to pak vede k častému vypínání anebo k automaticky řízené akceleraci a to se projevuje vyšší spotřebou, odhadem tak o 0,4-0,5 litru.
 9. Espero

  Kamera do auta

  Já jsem měl kameru v H1 a prodal jsem to i s ní. Ukázalo se mi, že to k ničemu není. Cestu si sám pro sebe nepřehrávám a jednou, kyž jsem se dostal do kriové situace, fakt za ty asi 3 roky, co jsem kameru měl jsem měl jedinou krizovku skoro na bouračku, odvrátil jsem to já, ne ten druhý, šlo při tom i o obecné ohrožení, protože byl současně ohrožen i autobus s lidmi ve vedlejším pruhu. S autobusákem, který taky zastavil jako já, jsme se dohodli, že to dám na PČR, oni si stáhli záznam z kamery, a pak že prý hledají. Na záběru byla patrná i SRZ. Pak volali, že prý to auto nemohou najít, tak jsme jim ho našli, udělal to člověk s autem polepeným logem Transporterclubu (to ještě nemusí znamenat, že to byl člen, stačilo, že si ůz od člena koupil a nechal to tam). Když jsem s tím seznámil VW T fórum, tak ti transportéráci ho sami našli, kde trvale parkuje a řekli mi to, prý jim takové jednání poškozuje jméno klubu. Tuhle informaci jsem předal PČR a za pár týdnů mi přišel dopis, že věc odkládají, protože se nepodařilo dohledat majitele ani pachatele. Takže do nového Boxera už kameru pořizovat nebudu. Je to zbytečné.
 10. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  O víkendu jsme si udělali menší výlet, celkem 669 km, chtěl jsem nový vůz dostat do ruky a vyzkoušet i spaní a topení. Spaní zatím jen na nafukovačkách. Jeli jsme na oba dny na Moravu. Počítač mi změřil průměrnou spotřebu na tripu 7,0 litrů, takže se mi potvrzuje, že to auto bude úspornější, než Hyundai H1. Ovšem zajížděcí jízda je velmi "žužlavá", hlídání otáček, rychlosti, terén, kdy se musí často řadit, aby se zajížděla i převodovka - dálnici jsme proto skoro vynechali a pochybuji, že v reálu bude spotřeba takto nízká, počítám spíše kolem 7,8. Směšné hodnoty spotřeby uvedené v technické dokumentaci (průměrná 6,7) patří asi spíše do oblasti pohádek, anebo do ranku malé Dieselgate. Vyzkoušel jsem i tempomat, sice jen na běžné silnici, ale na některých dlouhých cestách to bude příjemná záležitost, má to ovšem háček, hlídá to sice rychlost, ale ne spotřebu, takže jízda s tempomatem bude mít spotřebu vyšší o cca 0,4-0,5 litru, jak se mi jeví. Horší to je s topením. Tak, jak to namontovali jde teplý vzduch do přední kabiny a zadního prostoru rovnoměrně a bohužel čidlo teploty je vepředu. Takže když se přední kabina vytopí, topení se vypne a vzadu je zima. Podařilo se mi najít režim, kdy to topilo stále, ale stejně to nestačilo, venku bylo před ránem těsně nad nulou, spali jsme u Brněnské přehrady. Jestli jsme to vytopili na nějakých 12-13 stupňů bylo to hodně. Musí se to dát předělat tak, aby čidlo teploty bylo vzadu, (původně tam být mělo, ale dodavatel nedodržel můj pokyn zprostředkovaný prodejcem a dal ho dopředu, protože byl na to zavedený, to souvisí s kalkulacemi, hromadnou přípravou materiálu atd.). Takže budu něco jako reklamovat, ale myslím, že nějaké dodatečné výdaje to spolkne. No a druhá věc - musí jít zaslepit nebo velmi omezit výdech topení dopředu a skoro všechno teplo nasměrovat dozadu. Ta malá kabina se vyhřeje za pár minut. Zadní prostor ale má 10 m3. A je potřeba udělat výdech potrubím vedeným po stěně i v zadní části ložného prostoru. Trošku nám vadila hlučnost topení, ale nakonec jsme si tak nějak zvykli a usnuli. Jakkoli jsem musel půlku noci poslouchat kecy syna, že má určitě ve spacáku díru, protože mu je zima. Kolik to topení spolklo nafty nevím, nedá se to rozlišit. Původně jsem chtěl dělat jen izolace koberci na výdřevě, ale rozhodl jsem se dát izolační materiál i mezi výdřevu a karoserii, ale tak, že bude přilepená ne k autu, ale k té výdřevě, abych nezhoršoval podmínky pro případné karosářské opravy. No - část nočního utrpení šla i na naše konto, máme jen lehké (a také staré) spacáky na léto k moři, takže problému půjdeme vstříc i tak, že pořídíme kvalitní spacáky pro spaní v chladnějších obdobích.
 11. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  Málo času, ve svém věku jsem to dopracoval na matku samoživitelku a na záliby už moc času nezbvá. Stačí větší várka školních úkolů na víkend a je po práci na voze....
 12. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  Já jsem šel do nového, protože jsem měl možnost na to získat asi tak na půlku ceny úvěr za 3,8%. Totiž je to levnější, než kdybych ještě pár let šetřil, protože v současné době je nastartovaná inflace, kterou když budu diskotovat na plánovanou dobu šetření, požere za tu dobu úspory v hodnotě vyšší, než je ten úrok, sice jen o málo ale je to výhodnější si takhle půjčit. Ten úvěr jsm měl zabukovaný již při objednání voz v listopadu 2017, protže úrokové sazby rostou a takový byl výhled už tenkrát. Bylo to prostě výhodné to tak udělat. Zamysli se nad tím i z tohodle pohledu, než riskovat nějakou firemní ojetinu udřenou jako mula.
 13. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  No tak to potom je Tovoje navrhování řešení nábytku trošku předčasné. Já to taky měl namyšlené zprvu jen podle rozměrů z prospektu vozu, ale jakmile jsem to změřil v reálu, je to trochu jinak. A bohužel o něco horší. Například postele se skříněmi pod ní nemohu dělat současně s hranou dřevěné podlahy. A tím se ta 3 postel na šířku poněkud zkrátila oproti původním úvahám. Vliv na to má i taková prkotina jako třeba tvar zadních sloupků, teré nejsou do pavého úhu k bočnicím, nebo umístění podběhů, které tomu plánku neodpovídá. Také tvar přepážky, která jak se ukázalo je prohnutá. Já mám zkušenost s obytným vlekem a už bych do toho vleku znovu nešel. Uvažuju ale s vlekem pro raft, ale až v průběhu času a jen zatím možná. Nejsem si ale jistý, že ten raft s motorem opravdu potřebuji, spíše by šlo už jen o zatraktivnění pobytů u moře, ale bez toho se taky dokážu obejít.
 14. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  Jsme skoro sousedi. A máme Boxery.
 15. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  To Carlie 607: Ty jsi z Cerhovic, co jsou kousek před Zbirohem na staré plzeňské silnici? Jestli jo, pak k sobě máme asi 25 km daleko.
×