Přejít na obsah

Espero

Uživatel
 • Počet příspěvků

  161
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vyhraných dnů

  2

Espero vyhrál naposled 4. září

Espero měl nejlépe hodnocený obsah!

O uživateli Espero

 • ID člena 65176
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 29.9.1953

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot Boxer
 • Rok výroby
  2018

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Tetín-Beroun
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

633 zobrazení profilu
 1. Dneska jsem v práci naposledy, pak až zase napřesrok a tak mě došlo, že taky musím popřát všem tu všechno nejlepší do Nového roku 2019 a ještě před tím šťastné prožití Vánoc a bohatou nadílku od Ježíše Nazaretského.
 2. Espero

  Dacia Duster

  Já jsem starý Daciák, (no já jsem vlastně starý cokoli), mám už třetí, ale nejsem dusterník, neboli prachovičník, alebrž loganovičník. Jezdím s tím 11 let. Když mi předávali první Dacii Logan MCV, kupoval jsem jí v Jihlavě v prosinci 2007, tak mi auto pokryli estetickou dekou převázanou mašlí a na kapotě byla umělohmotná kytka, aby vydržela alespoň do faceliftu toho modelu i pro další kupující. Tak jsem to obcházel tak dlouho, až jsem našel odražený lak od kamínku na zadních dveřích, čemuž jsem se moc nedivil, když to vezli na kamionu z RO. Ovšem bylo to také na letních a ke všemu na českých letních. Zimní kola jsem si musel připlatit a namontovali mi je zdarma a ty letní dali do kufru. Tím chci říct, že ty motory v Daciích jsou dobré. já měl 1,5 dci 2x a ten první v pohodě najel 250 tisíc, co s ním je dnes nevím, skončil u bývalky. Chce to ale dodržovat servisní intervaly na rozvody. tenkrát jsem ho přešvihl o 2 roky, což bylo tak akorát, abych dosáhl správného kilometrického proběhu k té výměně. Jediné co je u těch dacií vhodné je nepovažovat olejovou náplň v převodovce za doživotní, ale olej měnit tak po 100 tis. km. Mám to od technika z Renault servisu na Zličíně v Praze. Dustera ani SUV jakékoli jiné značky ale kupovat nikdy nebudu. Není to moje krevní skupina. ty vozy mají trochu problematickou užitnou hodntou, dá se s tím jen jezdit, jinak kufry malé, spát se v tom taky nedá.....
 3. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  Samozřejmě, že chci dvouvrstvák. H1 byl taky náklaďák a dvouvrstvák tam byl. Rozměr beru se zrcátky. Ty stačí asi jenom začernit. Já myslím, že tady úmyslně nechali starou lakařskou technologii. Lak jednoduše nevydrží co u toho Hyundaje. H1 měl 1,98 metru bez zrcátek, ta byla menší, ale už nepamatuji, kolik to bylo.
 4. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  První velké minus, které dávám novému Boxeru. Po umytí na zimu jsem zjistil, že pravá strana vozu je poškrábaná - podélně ošlehaná od větví (zrcátko taky). Souvisí to s tím, že silničáři se u nás téměř nestarají o to, jak porosty kolem silnic zasahují až za krajnici vozovek. No a když jezdím po okreskách, neboť domů mi nic jiného než okresky nevede s vozem širokým 2,69 cm a potkávám náklaďák nebo autobus, musím ke krajnici či za ní, abychom se vůbec vyhnuli. Rozhodl jsem se, že ty dlouhé úzké škrábance v lesku rozleštím, pěkně ručně, neb nemám leštičku, a při tom jsem zjistil, že mi na hadru, kterým nanáším tu jemnou leštící pastu - leštěnka na staré laky - zůstává barva a docela dost. Tak jsem se o to poradil se známým autolakýrníkem a výsledek je to, že Boxer je nastříkán obyčejným dvousložkovým lakem obsahujícím lesk, a ne vnější ochrannou bezbarvou vrstvou. Neboli stará technologie lakování, kterou známe z škodovek 120, možná ještě favoritů a podobných vozů. Takže očekávám jednak rychlejší matnění laku, ale také horší stálobarevnost a tím pádem i po nějaké době nesoulad nově stříkaných dílů byť původním číslem barvy. Možná také nižší přilnavost té barvy k podkladu. To je poprvé, co mě u Peugeota ve výrobě zklamali. S Hyundai H1 jsem měl podobné škrábancové zkušenosti, i když méně, přece jenom je o 60 cm užší, avšak ten byl s vrchní bezbarvou vrstvou a takové škrábance se začišťovaly daleko lépe než u Boxera.
 5. Použité nepoškozené plechové disky na Peugeot Boxer s rozměry 6 x 15 (E=68) jsem už koupil jinde, inzerát bych rád smazal, ale nevím jak.
 6. Espero

  Co do obýváku - lino nebo koberec?

  No to ano, ale to je účel koberce totiž. Omezuje v místnosti prach aby poletoval. Takže ho nedýcháme. Narozdíl od hladkých povrchů. Takže myslím, že koberec není plně nahraditelný. Je to pak hlavně o pracnosti úklidu a tady je minus.
 7. Já nevím, já Thalii měl ten poslední typ, někdy v letech 2012 až 14, koupenou novou avšak s brutální slevou, protože někdo si to objednal i s doplňkovou výbavou a vůz neodebral, takže mu propadla záloha, ale několik měsíců to stálo na dvoře a nenašlo kupce takže dali další slevu, aby to vůbec prodali. Byl jsem s tím spokojený, ale auto mi přišlo trochu houpavé a dost nedotáčivé. Jediná závada řešená v záruce by drobný únik oleje. Celkem brzo jsem ho prodával, bylo určené pro manželku do práce, jenže oni jí vdycky po měsíci a pod. ve zkušební době vyhodili a auto furt stálo, takže jsem ho prodával s najetými asi 14 tis. km.
 8. Espero

  Peugeot Boxer 3000 Blue HDi H1L2

  Včera jsem jako nepříliš správný petrolhead ukončil sezónu, Pižmoně umyl zespodu i svrchu, nafouknul kola a zajel do garáže na celou zimu. Během týdne vyndám baterii a šmitec. Pro letošek jsem nekupoval zimní kompletní kola, potřeboval jsem si trochu už finančně odlehčit a s tím souvisí i to neježdění do března. Kola na dodávku stojí dobrých 20 tisíc, mají li být nová. Takže případné pozvánky na silvestrovské pobyty u teplých pramenů v Maďarsku až snad příští rok. (nový vůz + rekonstrukce R11 byl sumárně pořádný zářez do účtu). Ale: Objednal jsem před 2 týdny u seriozních truhlářů kuchyňskou skříňku do předního prostoru. Deska bude 7 cm silná a bude v ní zapuštěný výsuvný stolek šišoidního tvaru na otáčecím čepu silný cca 4 cm, takže vsedě na posteli budeme jíst. Ta deska bude bude odklápěcí a pod ní bude druhá - dřevěná - dělená na 2 poloviny a ty budou také odklápěcí. Pod levou bude umyvadélko - dřez a pod pravou vařič. Když budu vařit, pak levá deska bude jako pracovní plocha na řezání a krájení a když budu mýt nádobí, pak pravá deska bude odkládací plocha. Ve spodní části bude nádrž na vodu 42 litrů + nádrž na odpadní vodu 45 litrů, dál potom PB bomba 3 kg a rezervní bomba, no a nožní mumpa na vodu - šlapací. Budou tam také šuplíky na příbory, nože a talíře. Boční strany kuchyně budou tvořit niku a v horní části dost pod stropem bude tzv. servisní polička, totiž když uvařím kafe nebo polívku třeba, pak musím to jídlo někam umístit, než to všechno složím, sklopím horní desku a vysunu stůl a pak teprve z té poličky můžu to jídlo nebo pití dát na stůl. Je to prý složité, takže to bude přišroubované nejspíše na kostře z hliníkových profilů a úhelníků.
 9. Já nesouhlasím s tím, co někteří píšou ohledně zkončení vlákna apod. Radovánek by měl být potrestán za porušování pravidel diskuse na fóru 6. Chovat se slušně Dodržujte zásady přiměřeně slušného chování. Obecně je toto fórum spíše pohodové a věcné, a mělo by tomu tak být i nadále. Zejména nevhodné jsou příspěvky urážlivé, nevkusné či protizákonné. 7. Nevyvolávat hádky Zbytečné, nesmyslné a urážlivé příspěvky se budou bez upozornění mazat. Stejně tak zde není místo pro flame ani politiku. Dotazy na konkrétní osobu řešte zásadně přes SZ (u2u). Podle mého názoru by měl být potrestán zamezením přístupu na fórum. Ne kvůli jeho názorům, ať si o nich myslí kdo chce co chce, ale kvůli jeho chování a opakovaným urážkám jiných členů fóra. Když jsem se podíval na úvodní stránku, pak k takovému potrestání již v mnoha případech došlo. Jenže mám pocit, že zde mezi administrátory a jeho osobou jsou jakési osobní vazby, kvůli kterým se adminům nechce. Jako u Orwella. "Všechna zvířata jsou si rovna, avšak některá z nich jsou si rovnější než ostatní." Já nejsem formálním čelenem klubu, takže by mě to mohlo být jedno, ale pro jakýsi pocit obecně platné spravedlnosti to jsem nucen napsat adminům takto natvrdo.
 10. No tak já přidávám jiné povídání, netýká se to přímo elektrovozů, ale v jisté části elektrické energie obecně. Tento článek vyjadřuje současně a převážně i můj světonázor na tuto věc, i když končí velmi mírně. Já bych našel tvrdší slova pro současné jednání i zde se projevujících ekteroristů v roli užitečných idiotů a tímto hnutím řízeným ze starny velkých průmyslových lobby nastrčených politiků. https://www.reflex.cz/clanek/komentare/90617/vladimir-pikora-cykliste-peklo-ridice-aneb-kdyz-mensina-tyranizuje-vetsinu-a-rika-tomu-pokrok.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk
 11. Já Ti rozumím, mě na tom vadí 2 věci, jednak že musím akumulovat přebytek do baterií a to pak přináší technické a investiční problémy spojené s obnovou a likvidací a pak to, že zbývající přebytek asi budu muset dávat do sítě, ale pak se stávám podnikatelem v energetice se všemi dopady, hlavně daňovými, a věř mi má to konotace, které bys nečekal. A k tomu Slunci, to Slunce tam jenom je, ve vztahu k zemi nehybně, kontinuálně vyzařuje energii z jaderné fúze a postupně se tím vyzařováním energie spotřebovává. Také kontinuálně. Takže se neobnovuje. To, že se Země otočila a Ty máš pocit, že slunce vychází je jen básnický obrat. No a jak se hvězda spotřebovává, zvětšuje se a stále více vyzařuje energie. Takže jednou pohltí i zemi a pak další vzdálenější planety sluneční soustavy. A bude při tom takové vedro, že dnešní zpovykané globální oteplování proti tomu bude jako pobyt v prima vychlazené ledničce. Je tedy otázka, jestli to globální oteplování nesouvisí třeba s tím rozpínáním slunce. Problém je v tom, že to "pozorování" ekologickými alarmisty trvá jen několik desítek let, takže z pohledu historie sluneční soustavy vlastně tak krátko, že nikdo nic seriozně pozorovat ani nemůže.
 12. Espero

  Už máte přezuto na zimu

  Já letos budu bez zimních. Jezdit tak do půlky listopadu, jak to půjde a pak to bude stát. Nějak toho bylo moc, nový vůz, potom rekonstrukce veterána..... Musím trochu orazit. Příští rok koupím kola i pneu.
 13. Já znám Pragu V3S taky velmi dobře už jako kluk, můj otec patřil k těm, kteří jí zaváděli do výroby. Byl jako strojař totálně nasazený v Pragovce už za války a zůstal tam až do do doby, kdy V3S byly předány do Avie a tam s nimi pokračoval až do důchodu. Takže jsem na výrobu V3S se chodil dívat už jako 5 letý mrńous a tu a tam jsem se v tom také svozíval. Ale od hoven ta auta nesmrděla. Ovšem jako kemper by to i dnes bylo auto nedostižné, obzvlášť při výletech třeba do Západní Sahary, Mauretanie nebo třeba Senegalu.
 14. Včera jsem byl poprvé "vyvenčit" veterána na jedné renaultské veteránské akci. Dělal jsem ještě vlastnmi silami spodek, nátěry zadní osy, ramen přední osy, štítů brzd atd. a ze špalků jsem to sundal ve čtvrtek před 3 dny večer. Měli jsme štěstí na počasí, a vůz měl docela i úspěch, i když jsem byl "zdrbán" jedním rozumbradou z jiného veteránského klubu, že jsem nenastříkal černě rámeček kolem zadní SPZ na zadním čele vozu, a pak také za to, že střední asi tak 3 cm široký pás na předním nárazníku jsem nenechal nastříkat odlišným odstínem než zbytek nárazníku (šedě). Rovněž prý jsem se dopustil velké chyby tím, že jsem na obou zadních dveřích nenastříkal příčku mezi stahovacím oknem a zadním trojúhelníčkem, neboť to prý vypadá hrozně blbě, když se černá na rámu dveří odlišuje od černé na té příčce. Přiznám se, že všechny tyto věci bych asi byl schopen nastříkat sprejem sám a bez lakovny, ale dělat to nebudu. Podařilo se mi tam sehnat originální elektronové disky po kompletní profesionální repasi za pár babek v podstatě a tím budu ušetřen v zimě nechávat pískovat stávající disky a natírání při jejích svépomocné repasi, kterou jsem původně plánoval na zimu. Vypadalo to tam nějak takhle, moje je to červené, jak za zdviženou kapotou mají fšickni hlavy v motoru. Ta modrá 2CV je ta, se kterou jsem byl vloni v Portugalsku jako druhý řidič.
 15. Ale ne, já se někdy vybleju rád.... Já mám bojovné geny.
×