Jump to content

Espero

Uživatel
 • Content Count

  256
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Espero last won the day on February 20

Espero had the most liked content!

About Espero

 • ID člena
  65176
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 09/29/1953

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot Boxer
 • Rok výroby
  2018

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Tetín-Beroun
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,008 profile views
 1. Zítra vyrážím s klukem a Pižmoněm do Řecka, cílově na Peloponés. Trasa je přes Maďarsko, severní HR projedeme bez zastavení a pak Bosnu do Sarajeva, odtud přes Monte Negro do Albánie. Tam budeme relaxovat asi 3 dny u moře (Drač, Vlora), přejíždět denně jen tak 70 km, odtud do Řecka podle moře z Albánie, dojedeme na Patras, pak okolo po západním pobřeží dolů se zajížďkami do Olympie, Sparty, Argosu a dalších míst, sice každý den jinde, ale také nebudeme přejíždět více než 60-100 km za den kromě tech zajížděk do nitra poloostrova. Z Argosu pak ještě dolů k vodě, a odtud do Korinthu a po druhé straně polostrova podle Korintského zálivu opět do Patrasu, Odtud se podíváme na monastýry Meteora, je to skoro při cestě, pak přejezd do východní Albánie, tam podle Ohridského jezera (Pogradac) včetně koupání v něm, pak do Tirany a odtud do Shengjinu, tam se rozloučíme s mořem půldenním koupáním v Jadranu, pak do Montenegro podle moře přes Bar, Budvu do Kotoru, odtud do Bosny (syn tomu říká Buzna) přes Trebinje a Ljubinje do Mostaru a nahoru přes Jablanicu a Banja Luku do HR, tu zemi s nepříjemnými lidmi prorazíme opět bez zastavení přes Koprivnicu do Maďarska v Barcsi, odtud do Zalaegerszeg, a pak už jen do Rakouska přes Glognitz, st. Pölten, Zwettl, Gmünd a Třeboň domů. Tentokrát skutečně každý den jinde. Ani kilometr v zahraničí po placené silnici nebo dálnici. Rozpočet na naftu je 13 tisíc CZK bez asi 10 Kč. Celkem 5 tis. km (bez asi 60). V kempech budeme jen v Řecku u moře, ale každý den v jiném a pak u Meteory.Nebudete tam někdo náhodou, že bychom se potkali?
 2. Je 7:36, už jsem vyžehlil ložní, teď půjdu prát běžné prádlo, a pověsit, pak luxovat a uklízet, potom umýt Hyundai v hobby boxu plus vyleštění a nakonec musím uvařit rajskou s mletými kuličkami a tomu knedlík, doufám, že jí k večeři stihnu, aby ten můj potěr mě neudal na sociálce, že mu nedám najíst. Zítra pak bych chtěl umýt a vyleštit v hobby boxu Boxera.
 3. Myslím, že s tímhle budeš mít problémy na STK. Myslím s tou přepážkou, ne postelí. To bylo první, co jsem kdysi uděla na mém bývalém Hyundaji H1, ale když jsem přijel na STK, tak mi řekli, že buď to dám zpátky anebo razítko nedostanu, protiže to neodpovídá schválenému typu. Potřebuješ výdřevu a izolaci na srop, jinak se zblázníš horkem a v zimě zimou. Já uvažuju, že o víkendu někam na Orlík nebo Slapy. nakonec to vypadá, že tak za 3 týdny vyrazíme s klukem na 3 týdny do Řecka a Bulharska.
 4. Dokončil jsem rekonstrukci zábradlí horního balkonu a při žehlení jsem si totálně spálil celý poslední článek malíčku levé ruky, protože se mi zřítilo prkno i s žehličkou . Právě úpím a nadávám
 5. Espero

  Za kolik tankujete?

  Praha Zličín Globus 31,80 nafta.
 6. Teď už je to jedno, do dovolené se to nestihne tak jako tak. Snad se zmátoří ten, co mi měl tu skříň udělat ně+kdy během léta. A navíc po těch rekonstrukcích jsem lehce finančně vyčerpaný, tak si aspoň odfrknu.
 7. Prdlajs. Makat se jim nechce. Dělal jsem rekonstrukci přízemí, kuchyň, koupelnu WC. Měl jsem zedníky, mimochodem nic moc kvalitní, u Berouna sehnat kvalitní řemeslo je téměř nemožné, všechny kvalitní lidi stahuje Praha a zůstává tam jen profesní lůza, jak tomu říkám já. Uprostřed práce, kdy byli tak asi ve 40% rozsahu se sebrali a odešli, a že pokračovat budou, jen když jim dám o 20 tisíc celkově víc, než bylo původně dodhodnuto (neokradli mě- co dostali jako zálohy, to udělali). Mysleli, že když mě uvedou do tísně, vydělají si lépe, že budu neodolatelně finančně vláčný. Tak jsem je nechal být bez dodatečných peněz a sehnal dalšího. Ten opravil po těchto jejich nekvalitní práci - např vanu podezdili jen z jedné strany, jinde udělali mizerně obklady nebo vodoinstalace atd. Takže mě to stálo navíc asi 4 tisíce. Ten dodělal přízemí a vyboural WC v patře. A zmizel, opět mě neokradl, za co dostal, to udělal. O týden později jsem se dověděl, že je v nemocnici s infarktem. Už se neozval a telefony nebere. To samé s truhlářem, vyměňují zábradlí na balkóně v prvním patře a chtěl jsem to od profíka kvůli přesnosti rozměrů prken. Ono řezání maflem na přesný rozměr není nic moc. Řekl, že až bude mít čas zavolá, pro mě kdysi dělal, (ale na skříň v Peugeotu není použitelný). Už se neozval, tak jsem sehnal prkna nakrátil je sám, obrousil, natřel a zábradlí smontoval. Končím akorát dnes večer posledními asi 10 vruty. Takhle vypadají služby řemeslníků v Berouně a okolí. No a jako další zedník mi nastoupí do konce měsíce Turek od okurek, který utekl před tím jejich Erdoganem, který mi dělal nějaké rekonstrukce před 12 lety udělat ten WC v 1. patře. Přijede kvůli tomu odněkud z Moravy, kde se přiženil. Tomu ale profesně naprosto aspoň věřím.
 8. Začínám uvažovat, že když truhláři selhávají jeden po druhém, že nakonec pořídím běžnou kuchyňskou skříńku 1,1 metru bez horní desky, trochu jí zpevním a upravím dodatečnými poličkami a udělám si to nakonec sám. Nebude to tak účelné ani pěkné, ale vejdu se do 3 tisíc. Maximálně za ten korpus i s pracovní deskou, ktzerou si nechám proříznout pro umyvydlo a vařič. Do dovolené to ale ani náhodou nestihnu. Makám na baráku. Mělo mě to tak trknout v zimě, že to takhle dopadne. Začínám nenávidět řemeslníky.....
 9. Pěkná práce. Tu hranu bych měl asi taky potáhnout folií. Jenže teď dělám doma sám výměnu zábradlí na horním balkoně, zítra končím, dělal jsem rekonstrukci přízemí, čeká mě ještě WC v 1. patře, kde mi utekl zedník a hned na to dostal infarkt, asi z toho, jak se zachoval a musím natřít dřevěný plot, zábradlí na dolním balkoně a spodní garáž luxolem.... Letos už to asi nebude. Myslím ta hrana. Nemůžu pořád řešit auto. Jo a taky nebude ta kuchyń do vozu, ten náhradní truhlář se složil a skončil v nemocnici a neví se, kdy obnoví práci.... To už je druhý, který selhal.
 10. Tak opraveno v sobotu 1.6. odpoledne. Nejprve jsem zajel do značkového na Butovicích, tam mi řekl technik, že to opravit nejde, že prý je to moc velké a že jen nové sklo za nějakých plus minus 16 tisíc. Tak jsem v sobotu po předchozím telefonátu zajel do autoskloservisu non-stop ve Praze Bubenské ulici v Holešovicích. Tam to opravit zacelením samozřejmě šlo, oni tam non stop fyzicky nejsou, ale majitel, asi 30 letý člověk, velmi ochotný, tam přijede na dohodnutý čas. Takže tam nejprve odstranil roztřepené praskliny co to nejvíc šlo a pak pod tlakem 12 barrů narval tu pryskyřici a hotovo. Kromě asi 0,8 mm tečky uprostřed poškození, kudy rval tu pryskyřici na okně není nic vidět. Stálo to 1500 Kč. Já o výměnu okna nestál, protože to poškození bylo nízko před dolní hranou palubky a nebylo vůbec v přímém pohledu a vůz je 4 měsíce nový a nikdo, tedy žádný rukodělný servis nepřidělá nové okno tak, jak to udělá výroba. Navíc je to leasingáč a já opravdu nevím, jestli si ten vůz po pěti letech po záruce odkoupím, spíše myslím, že ne, a pokud to jen trochu půjde, budu to udržovat co nejlevněji. Ale vadí mi na tom jiná věc. Že značkový servis lže, že to nejde udělat, jen aby měl větší tržby. Je to v první řadě o nenažranosti, ale taky o tom, že se tak může chovat i v případě dalších oprav a tedy zbytečně vyměńovat díly, které to vyloženě nepotřebují. I když jsem tam vůz koupil, vzhledem k jejich přístupu právě přišli o zákazníka servisu. Majitelem je tam nějaký Holanďan....
 11. Takhle se mi to nechová. Možná by to šlo takhle přeposlat jako e-mailové přílohy, nevím, o to jsem nestál.
 12. Tak v tom původním příspěvku ty fotky konečně jsou. Jdu večeřet.
 13. Problém je v tom, že když otevřu menu v položce Baterie, musím do promptu napsat USB a teprve přes to se lze dostat k tomu USB a tam to najít. Je to vlastně skryté menu, které bez toho napsání se nezobrazí. Oni mi říkali, ať si radši koupím Samsung, jenže ten by byl řácky dražší a my ekonomové z profese.....
 14. Otevřel jsem si manuál, tam se uvádí, že se to musí dělat přes nastavení v nabíjení, že se odklikne nabíjení přes USB a zaklikne přenos dat. Tak jsem to udělal a šlo to. Jenže když chci znovu nabíjet, musím to vrátit do původního stavu, takže fotky za chvíli přisviští z počítače jen co je upravím. Abych pravdu řekl, zkoušel jsem to udělat ještě jednou bez návodu, ale nepovedlo. Je to odporně překombinované.
 15. Teď jsem dosáhl toho, že fotky se přesunuly do nějakého archivu, ale když otevřu archiv, tak tam nejsou, jen nějak z Těch fotek, z toho tlačítka. Je to k zblití.
×
×
 • Create New...