Přejít na obsah

stefan24

Uživatel
 • Počet příspěvků

  23
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli stefan24

 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 24.11.1994

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2001

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Svatý Jan nad Malší
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  stefan.strapek24@seznam.cz

Návštěvy profilu

279 zobrazení profilu
 1. Takže jediná možnost je sehnat budíky s podobným nájezdem, nebo to nechat stočit. Díky za odpověď!
 2. Nedá se nějak odpojit to počítadlo km a přehodit ho na jiný budíky? Ještě jsem je neviděl rozebraný, ale u 405 to takhle jde. Chtěl bych si do 2.0hdi dát budíky s teplotou oleje a taky bych si nerad přidal km
 3. stefan24

  znovu otáčkoměr 405 2.0 a 1.9D

  Ahoj, opravdu si 405 1.9D bere údaje pro otáčkoměr z altíku? Myslel jsem si že má na setrváku zezadu od kabiny čidlo se třemi dráty. Rád bych si otáčkoměr rozchodil, tak beru každou radu.
 4. stefan24

  závada 1138

  Ahoj, mám ten samý problém po výměně naftového filtru. Jak jsi to nakonec vyřešil? Byl to špatný kontakt nebo ucpané DRV? A to jsem celý filtr rozebral a umyl v benzínu, abych přesně tomuhle předešel..
 5. stefan24

  Kolísání otáček HDi 80KW

  Zdravím. laboroval jsem ohledně toho kolísání otáček a potom, co jsem znovu zprovoznil tu škrticí klapku před vstupem EGRu, auto nezlobí a chyba na diag také zmizela. Moje teorie je, že když ta klapka nezavírá, dostane se do motoru na volnoběh příliš mnoho vzduchu bez spalin (počítám se zaslepeným EGRem), řj dává určitou přednastavenou hodnotu nafty a s vyšším objemem kyslíku směs lépe hoří, proto ty vyšší otáčky. Tak až vás to bude někdy zlobit, koukněte jestli ta klapka funguje. :)
 6. stefan24

  porucha 406

  Já mám třeba hadici tvrdou.. stačí když přidávám plyn bez zátěže. Hele a k tomu otáčkoměru...nestalo se ti občas, že vyletěl třeba ke čtyřem tisícům a pak spad zase zpátky? Mě takhle straší i s tachometrem.
 7. stefan24

  EGR chyba v diag

  Zdravím, pokud mi vyskakuje P0402 a EGR mám zaslepený a odpojený od podtlaků, mám tu chybu nějak řešit? Jde mi hlavně o technickou, co mě čeká v lednu. Případný zprovoznění odhaduju na dvě minuty, jen se bojím aby nebyl moc zalepenej, jelikož nemám podložku na svodech ale jen u sacího potrubí.
 8. stefan24

  Kolísání otáček HDi 80KW

  Zdravím, i mě to potkalo. Ve čtvrtek na dovolený v Praze, v nějvětším provozu. Dojel jsem s tím k hotelu, znovu nastartuju a otáčky v normálu, vydržely tak až do dneška, kdy se zvedly na cca 800 ot/min. Váhu jsem neodpojoval, hlavně je asi dva měsíce stará, zn. Delphi. Vyřešil to někdo ještě jinak než výměnou váhy?
 9. stefan24

  P406 - zaslepení EGR ventilu

  Jdi po té velké hadici co vede od chladiče k přednímu oknu. Navazuje na plastový kus se škrticí klapkou a ta je přidělaná na hliníkovém kolenu. To koleno ti dosedá z prava na sání, drží ho myslím dvě třináctky a za kolenem je ve stejné úrovni příruba na EGR, ta je spojená 2x šestka imbus. Než to ale rozebereš, kup si těsnění mezi sání a to koleno, já to řešil silikonem. Na zaslepení si vystřihni podložku z mědi a z obou stran jí namaž silikonem na motory.... měl jsem jí tam "nasucho" a EGR to neutěsnilo. O spodní přírubu, kde je EGR přímo na svodech jsem se pokoušel, ale není tam vůbec přístup a šrouby byly tak zoxidovaný, že to vypadalo jako by je někdo ovařil elektrodou. Mám ho zaslepený jen nahoře a je to ok. Jinak můj EGR byl po 200k kilometrech tak zalepený, že by se jím nedala prostrčit ani tužka.
 10. stefan24

  Nefunkční klimatizace

  Projdi ještě jednou všechny spoje a příruby, jestli to někde nebude poblitý od oleje. Jak jsem psal, mě se na trubkách dělaly bublinky. Co se týče toho utěsňovače, pokud by to utíkalo na vícero místech menšími dírami, mohlo by to pomoct.
 11. stefan24

  Nefunkční klimatizace

  Vím jaký je to problém, proto to dostane člověk, co umí zázraky. Trubky z vraku jsou podle mě risk a netuším jak je natlakovat aby se prokázala těsnost a trubky z funkční klimy asi hned tak někdo prodávat nebude.. Pro mě je výhodnější to nechat nabambulit jelikož jedna netěsnost je těsně u příruby a vyměnit o-kroužky na spojení dvou trubek. Měl jsem v plánu místo trubek natáhnout hydraulické hadice, ale servisman mi tvrdil, že to plyn neudrží. Až přijdou o-kroužky, tak se do toho pustím.
 12. stefan24

  Nefunkční klimatizace

  Stalo se mi to samé, klima během 3 neděl vyfučela. Vakuová zkouška stojí za hnědý, taky mi potvrdila těsnost a pak jsem na spojení trubek před pravým kolem a vlevo na chladiči objevil únik. Hledej místo poblitý od oleje.. mně se tam dělaly bublinky. Nejlepší by bylo sehnat někoho, kdo by ti to naplnil dusíkem, chvíli to nechat a pak změřit tlak, jestli někde neuchází. Já to budu řešit o víkendu, vyndat trubky a u někoho šikovného nechat zavařit.
 13. stefan24

  zadné brzdy repas

  Zdravím, omlouvám se že se nejedná (nejspíš) přímo o zadní brzdy, píšu na první podobné téma. Přítelkyni potkala v kopci při zařazené trojce a brždění nemilá věc...viz video. Nesetkal se s tím někdo? Po hodině a půl stání bylo alu pořád horké, brzdové písky měněny před půl rokem, desky i kotouče jako nové. Kolo se volně neprotáčí, tak zkusím rozhýbat vodicí trny na brzdiči a hadice už jsou na cestě. Jen doufám, že to budou brzdy a ne nic horšího.. Napadlo mě možná ještě ložisko, posledních cca 14 dní se občas ozýval od pp kola při brždění do levotočivé zatáčky zvuk jako z retardéru na náklaďáku. PS. ztlumte si hlasitost sss.mov
 14. stefan24

  Svetlá Halogen vs LED

  Zdravím, máte nekdo zkušenosti s výměnou klasické H7 halogenky za LEDku? KOnkrétně na P406. Teď mám Osramy Cool Blue Intense ale lákají mě ledky, aspoň do parkovaček, na "denní svícení".
×
×
 • Vytvořit...