Jump to content

RayPro

User
 • Content Count

  42
 • Joined

About RayPro

 • ID člena
  55989
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 02/14/1979

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Pan
 • Město
  Most
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

760 profile views
 1. RayPro

  Auto netáhne

  Tak teprve teď mi vrátili auto s tím, že mám špatnou podtlakovou regulaci turba a vyčíslili mi to na 61 tisíc. Chtěj měnit celé turbo. 61 rozhodně nedám, to nemá ani to auto cenu. Takže mi nezbývá nic jiného, než sehnat tu podtlakovou regulaci turba.
 2. RayPro

  Auto netáhne

  Díky, neboj, když jsem se tam byl objednat, tak jsem to tam popsal. Ale byla tam už jen slečna na recepci a ta nevěděla a že už tam mechanik není. Ona si to poznamenala, tak uvidíme, ale stejně je ještě jednou upozorním.
 3. RayPro

  Auto netáhne

  Ahoj, při cestě z Chorvatska mi auto přestalo táhnout jak má. Předpokládám, že bylo v nouzáku. Začalo to tím, že jsem si chtěl zapnout tempomat. Po přepnutí na tempomat to hodilo hlášku Cruise control faulty. Potom to hned přestalo táhnout. Na nejbližším odpočívadle jsem nahodil čínskou diag Bluetoothovou a ta mi napsala P0226. Je to něco s polohou pedálu. Má otázka zní. Je to tím pedálem, nebo se mám bát ještě něčeho jiného. Jinak mám 407 2.2 biturbo 125 kW. Již jsem se objednal do Peugeotu, ale musím vydržet 4 dny. Ale nějak mi to nedá, tak se raději ptám. Díky za tipy a rady.
 4. Přesně tak, mělo to smysl. Většina servisů mi na můj dotaz odpovědělo, ať zvážím jestli se to vyplatí. Ale na to jsem se neptal, chtěl jsem vědět cenu.
 5. Tak konečně mám spojku vyměněnou (samotná spojka, ložisko, setrvačník, spojkový válec). Rozhodl jsem se pro značku LUK. Výměna trvala trochu déle, protože nešly dolů šrouby. Byly zarezlé a jeden se musel odřezat. Auto jede konečně jak má, nikde nic necvaká a pedál se vrací jak má. A konečná cena byla 23.500 Kč. V autorizovaném mi řekli 50 tisíc s tím, že se tam může najít ještě něco jiného.
 6. Já tady v Mostě našel jeden servis, kde mi udělají tuto výměnu za 28 tisíc se vším všudy. Potom je tu ještě další servis, kde si řekli 38 tisíc za materiál a za práci 2500 Kč a když si přivezu vlastní materiál, tak chtějí za práci 5 tisíc. Ještě v jiném servise jsem se bavil o značkách spojek. Říkali, že je jedno jakou koupím značku, že je to stejně vždycky LUK, že na to mají jakýsi patent. Jestli je to pravda nevím.
 7. Díky za tip, ale přece jen je to trochu z ruky. Snad nějaký ten servis najdu tady někde v Mostě nebo kolem něj.
 8. Zkusím se pozeptat a uvidím. Každopádně díky za rady.
 9. Já už si cenu zjišťoval. Vešel bych se do 20 tisíc. v autodily-cardo.cz dokonce 17 tisíc za sachs nebo luk. Jen nevím jak by se v servisu dívali na to, že si vezu vlastní věci. A cena 6000 za práci je slušná cena. V autorizáku si za práci naúčtovali právě 12 tisíc a materiál 38 tisíc a ještě vyhrožovali, když se při výměně nevšimnou něčeho dalšího.
 10. Obeslal jsem jsem servisy v okolí. Ještě nemám odpověď od všech, ale v průměru si řekli kolem 35 tisíc. A samozřejmě bych nechal udělat tu spojku komplet, když už by to bylo rozebraný. Auto si právě chci nechat. Jsem s ním spokojenej.
 11. Ahoj všichni. Začalo mi v motoru něco klepat a zasekávat se pedál spojky. Navštívil jsem autorizovaný servis. Zde mi bylo řečeno, že mám špatný hlavní spojkový válec a to klepání (cvakání) v motoru, že to vydává setrvačník. A když už se tohle všechno bude dělat, tak rovnou udělat ložisko a spojku. Udělali mi kalkulaci a je to cca 50.000 Kč. V jiném servisu je to cca 35 až 40 tisíc. A tady bych rád znal Váš názor. Nechat udělat spojku nebo se auta zbavit. Mám 407 SW, r.v. 2007, 2.2 HDi biturbo 125 kW. S autem jsem velmi spokojený, jede to, je to pohodlný. Doteď bez jakýchkoliv problémů. Zatím u mě převládá názor spojku udělat. Jinak mi v autorizovaným servise nabídli leasing na nové auto s tím, že mi tohle vykoupí za zůstatkovou cenu. Raději jsem se ani neptal, kolik je ta zůstatková cena. Díky za Vaše názory.
 12. Bohužel je to tak, kdyby si to nenapsal ty, tak bych to asi znova napsal, že jsem ten typ člověka. Je také pravda, že to okno moc nepoužívám. A zase si nemyslím, že 2500 Kč nebo kolik to bylo, zase není tolik.
 13. Už jsem to dal do kupy. Propájel jsem to, přesto hodil smršťovačku a je to. Nakonec mě to nestálo ani korunu. Jinak u té stahovačky se mi rozkočily snad všechny plastové díly a přetrhlo lanko. To že prodávají náhradní díly k těm stahovačkám vím, ale po těch letech, co to auto má, jsem si řekl, že tam dám prostě novou. Nejhorší na tom bylo, že ta stahovačka odešla aniž bych jí použil. Jedu a najednou hluk zezadu. Otočím hlavu a okénko dole a nahoru nešlo.
 14. Všechno je jednou poprvé :-D Možná to je ten důvod, proč se mi Peugeot neozývá. Jinak já se pokouším co nejvíce věcí měnit origo dílem. Když jsem řešil zadní stahovačku, tak jsem koupil polskou výrobu. Párkrát stačilo stáhnout a vytáhnout a už jsem kupoval novou. Tentokrát origo a už je tam půl roku a perfekt. A to nemluvím, že jsem k tomu vzal ty cvočky na tapec také polské výroby. Už při nasazování toho tapecu bylo slyšet jak se lámaly. Takže při druhém kole výměny stahovačky jsem i ty cvočky koupil origo a zase to bylo OK. Jen dodám, že jsem sám na sebe nadával. A aby toho nebylo málo, tak původně ta stahovačka byla nýtovaná, tak jsem tu polskou taky nanýtoval, takže jsem zase odvrtával. A jen pro info, tu polskou stahovačku jsem úspěšně vyreklamoval (v Autokelly). Origo díly kupuji taky v Autokelly. Mají je za stejnou cenu jako v origo a lépe se z domova objednává. Stačí do vyhledání dát PSA kód a je to. Jen ten kabel jsem nemohl najít, proto jsem objednával přímo od Peugeotu.
 15. Já to mám naštěstí tak "dobře" utržený, že to budu moc napojit. Takže konektor tam zůstane ten původní. Já očekával menší cenu toho kabelu. Do cca 500 Kč jsem byl ochotnej dát nový. Proto mě ani tak jednoduchá věc nenapadla.
×
×
 • Create New...