Přejít na obsah

Pety

Uživatel
 • Počet příspěvků

  150
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Pety

 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 17.6.1953

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Chomutov
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

967 zobrazení profilu
 1. Pety

  Dotažení svíček - následky?

  No, já taky jednou slyšel z podvozku takové cvakání, tak jsem to zavezl do servisu a byly to špatně utažené šrouby zadních disků. Pak si člověk připadá jako pitomec... (Právem)
 2. Pety

  Vynechava servo

  Martine, tady nejsou věštci. Napiš typ auta a motoru a přidej VIN.
 3. Pety

  Gumičky do stěračů

  Používám na 307 SW banány s integrovaným přítlakem čtyři roky bez problémů. V Baumarktu v akci za stovku oba, koupil jsem si tři páry a dobře jsem udělal. Jen musím při výměně na jednom otočit ten montážní střed, aby byla správně přítlaková lišta. Na dálnici je spíš problém s ostřikovačem, při té rychlosti dostříkne jen na spodní okraj skla.
 4. Pety

  Zavírání patých dveřích

  Mám 307SW 2007 a musím zadní dveře zblizka tvrdě dorazit, aby se chytly. Práskat jimi z výšky nepomáhá - to se mi odrazí. Zavřít na 10 cm mezeru a buchnout.
 5. Pety

  výběr benzínového motoru pro 307

  Do benzínu 1.6 se dává (s výměnou filtru) 3,25 litru oleje. Měním po cca 15 tisících, předtím jsem měl tentýž motor v Xsaře a nikdy jsem olej nedoléval - nežere ho to. Xsaru jsem měl od 105 do 165 tsíc, tohle mám od 115 a teď je tam 138. Nevím, jak se to chová, když to najede čtvrt milionu nebo víc.
 6. Pety

  výběr benzínového motoru pro 307

  Motory 1.6 (TFU nebo NFU) jsou spolehliví tahouni, jeden mám. Problémem jsou krátké převody a jenom pět kvaltů, takže na dálnici při 130 to točí kolem 4000 ot/min a dělá to v nádrži vír. Takže zatímco po obyčejných silnicích se dá jezdit za sedm litrů, po dálnici je normou osm. Ve městě samozřejmě víc, auto je dost těžké na ježdění po městě a neustálé zastavování a rozjíždění to zvedne k 10 litrům. Těch 80 kW výkonu je mu podle mě akorát, jezdím spíš klidně, ale v případě potřeby to při podřazení má přijatelný odpich.
 7. Jenže se tím sníží svítivost.
 8. Na vozidlech PSA žárovky světlometů rády praskají obě najednou. Dokud nepoužijete verzi longlife.
 9. To se mi stalo taky. No a nakonec to opravdu byly obě žárovky, ačkoliv vypadaly jako zdravé. Ztrapnil jsem se s tím v servisu.
 10. Pety

  hmlovky predfacelift verzia

  S tím VŽDY opatrně - může to klidně svítit správně a nebo třeba víc dolů. Když jsem koupil své současné vozidlo, sprdli mě na TK kvůli slabému a navíc modrému osvětlení SPZ. Byly tam LED (správného tvaru). Předchozímu majiteli asi žárovičky často odcházely. No, já po zkušenostech s Xsarou kupuju už jen žárovky longlife do všech pozic... Omlouvám se za off-topic.
 11. Pety

  hmlovky predfacelift verzia

  Výměnou na LED mohl svítivost i snížit, ona není LED jako LED. Označení H1 popisuje jen tvar a umístění "vlákna", o svítivosti to nic nevypovídá.
 12. Ročník 2007: Kontrolka tlaku motorového oleje* Je spojená s centrální výstražnou kontrolkou STOP. Rozsvícení této kontrolky za chodu motoru je doprovázeno zvukovým signálem a hlášením na vícefunkční obrazovce. Kontrolka nabíjení baterie* Rozsvítí se na několik sekund při každém zapnutí zapalování. Rozsvícení kontrolky při běžícím motoru je doprovázeno zvukovým signálem a hlášením na vícefunkční obrazovce. V některých zemích prodeje může být tato kontrolka nahrazena kontrolkou Servis. Obě kontrolky jsou vpravo dole. Poznámka k hvězdičce: Liší se podle země prodeje.
 13. Nebo ti rupl chladič klimy a uteklo ti chladivo.
 14. Pety

  deštový senzor

  Po zkušenostech ke kámošům nic nedávám a pro kámoše nedělám.
 15. Pety

  Orosené světlo

  Používají se tlačítka na rádiu. Manuály v češtině jsou k dispozici na webu http://public.servicebox.peugeot.com/APddb/
×
×
 • Vytvořit...