Jump to content

Pety

Uživatel
 • Content Count

  156
 • Joined

 • Last visited

About Pety

 • ID člena
  52315
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 06/17/1953

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Chomutov
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,137 profile views
 1. Taky jsem o tom uvažoval - prodává se homologovaná kombinace denní+mlhovky s LEDkami, která se dá místo mlhovek (po faceliftu).
 2. Protože žere asi 18 W a to je na hranici jeho možností, proboha. Pokud ti to fungovalo s 5W žárovkou, strč tam 22 ohm 20 W, bude žrát nějakých 8 W a nebude přitom svítit. P = U na druhou lomeno R, ale U musíš počítat 13,4 V, ne 12.
 3. Jen aby se z té barvy taky nekouřilo. Pokud odpor 10 W moc topil a 5W žárovka je v pořádku, tak měl odpor moc malý odpor. 5 W by bral odpor 39 ohmů. Provedení 10 W v keramice by mělo vyhovět. 33 ohmů by bral cca 6 wattů.
 4. Pety

  zamek 5.dveri

  Další možnost je kabeláž kolem pantu dveří, dost častá závada.
 5. Off topic: Sauto.cz - občas tam koukám, co bych asi tak koupil, až mi někdo tu 307 zruší, a v poslední době mě zarazilo, že tam z deseti prodávaných aut osm zabízí AAA auto a deváté Auto diskont - což je jejich pobočka na prodej jinde neprodejných vraků. Takže se asi přeorientuju na TipCars.
 6. To je o tom, jestli čidlo při tlaku obvod rozpíná nebo spíná, ne?
 7. No, já taky jednou slyšel z podvozku takové cvakání, tak jsem to zavezl do servisu a byly to špatně utažené šrouby zadních disků. Pak si člověk připadá jako pitomec... (Právem)
 8. Pety

  Vynechava servo

  Martine, tady nejsou věštci. Napiš typ auta a motoru a přidej VIN.
 9. Používám na 307 SW banány s integrovaným přítlakem čtyři roky bez problémů. V Baumarktu v akci za stovku oba, koupil jsem si tři páry a dobře jsem udělal. Jen musím při výměně na jednom otočit ten montážní střed, aby byla správně přítlaková lišta. Na dálnici je spíš problém s ostřikovačem, při té rychlosti dostříkne jen na spodní okraj skla.
 10. Mám 307SW 2007 a musím zadní dveře zblizka tvrdě dorazit, aby se chytly. Práskat jimi z výšky nepomáhá - to se mi odrazí. Zavřít na 10 cm mezeru a buchnout.
 11. Do benzínu 1.6 se dává (s výměnou filtru) 3,25 litru oleje. Měním po cca 15 tisících, předtím jsem měl tentýž motor v Xsaře a nikdy jsem olej nedoléval - nežere ho to. Xsaru jsem měl od 105 do 165 tsíc, tohle mám od 115 a teď je tam 138. Nevím, jak se to chová, když to najede čtvrt milionu nebo víc.
 12. Motory 1.6 (TFU nebo NFU) jsou spolehliví tahouni, jeden mám. Problémem jsou krátké převody a jenom pět kvaltů, takže na dálnici při 130 to točí kolem 4000 ot/min a dělá to v nádrži vír. Takže zatímco po obyčejných silnicích se dá jezdit za sedm litrů, po dálnici je normou osm. Ve městě samozřejmě víc, auto je dost těžké na ježdění po městě a neustálé zastavování a rozjíždění to zvedne k 10 litrům. Těch 80 kW výkonu je mu podle mě akorát, jezdím spíš klidně, ale v případě potřeby to při podřazení má přijatelný odpich.
 13. Na vozidlech PSA žárovky světlometů rády praskají obě najednou. Dokud nepoužijete verzi longlife.
 14. To se mi stalo taky. No a nakonec to opravdu byly obě žárovky, ačkoliv vypadaly jako zdravé. Ztrapnil jsem se s tím v servisu.
×
×
 • Create New...