Přejít na obsah

Suditscher

Uživatel
 • Počet příspěvků

  17
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Suditscher

 • ID člena 51124
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 12.5.1972

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Sudice
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  Kosina.Sudice@seznam.cz
 • Facebook
  Roman Kosina

Návštěvy profilu

510 zobrazení profilu
 1. Suditscher

  Automatická převodovka P5008

  Mám robota a nikdy nechápu ty recenze "odborníků", když píšou, jak je ten robot špatný, že to při řazení cuká apod. Jediný mírný cuknutí cítím maximálně při jízdě do prudšího kopce, pokud musím třeba ubrat za náklaďákem. Jinak to necuká při řazení vůbec (a dokonce to řadí i o 2-3 stupně + nebo - a nic). Spíš jde o to, že se s robotem musí jezdit jinak, než s klasickým automatem. Ten robot se dobře naučí fungovat podle toho, jak jezdíte a částečně ho lze ovládat nejen manuálním módem nebo pádly pod volantem, ale i prací plynového pedálu naprosto plynule. A spotřeba závisí stejně na způsobu jízdy. Dokážu plně naložený jezdit za 4,9 stejně jako za 6,9. Ale výš jsem se s průměrem zatím nedostal.
 2. Teda fuj. Takhle špinavý ruce Ale jinak perfektní fotonávod na zprovoznění
 3. Suditscher

  nádobka s čerpadlem na aditivum

  Tak jsem dneska u dvorního mechanika taky doplňoval Eolys. Palubák písknul po posledním natankování. Eolys jsem koupil za cca 2300,-Kč/3l sada. Mezitím najeto 180km a dneska dolito. Vešlo se do té nádržky cca 2,7l a 0,2l jaksi přeteklo . Každopádně na dia se to doplnění muselo zapsat do obou ŘJ (jak motor, tak řízení emisí, tedy ŘJ FAP), což nás tak nějak zarazilo, že si to mezi sebou ŘJ nesdělí. Práce vč. dia za 600,- a zase bude klid. Jo a jak někdo psal, že mu občas kápne z nádržky - všiml jsem si, že bylo na nádržce taky trošku zaschlého aditiva. Ale bylo to od toho odvětrávacího ventilu na horní straně (nebo co to je). Jsou od toho drážky, aby se nehromadilo aditivum u toho ventilu, ale steklo dolů.
 4. Suditscher

  Čím naleštit svého koně

  Ještě tady tak dobře funguje "editace" a editovaný příspěvek to zkopíruje do nového příspěvku nebo už je to opravené? ;-) Edit: Prosím o ukázku, kde jsem citoval. Nejsem si vědom. Díky Jo a vidím, že už to funguje správně.
 5. Suditscher

  Čím naleštit svého koně

  1) Reaguji na poslední příspěvek 2) Reaguji na stále odemčené téma 3) Nový příspěvek u starého tématu může leckomu pomoci. Navíc, když to tak vezmeme, většina témat je stará, neboť byla založena 1. příspěvkem před několika lety. ;-)
 6. Suditscher

  Čím naleštit svého koně

  Ahoj. Já používám tohle: https://www.e-cs.cz/UNIVERSAL-univerzalni-cistic-na-hrube-necistoty-500-ml-d7.htm Na Vánoce jsem si koupil celou sadu : https://www.e-cs.cz/Darkova-sada-autokosmetiky-d136.htm a funguje to skvěle všechno. A ten bílej prostředek na gumu a plasty navíc hezky voní. Spotřeba prostředků je relativně nízká (I když po prvním umytí jsem tomu nevěřil, když mi zmizelo z lahve skoro 3/4. Ale pak jsem zjistil, že jsem to použil špatně, resp. zbytečně moc. Na 2. auto už stačila zhruba decka. ) a ta 1/2l láhev v pohodě stačí na 4 auta velikosti 5008. A navíc naprosto bez vody. Pokud teda nemám auto od bláta a písku. Běžný prach nebo pyl se oplachovat vodou před použitím nemusí a leskne se dlouho, i když se na něj už usazuje prach. A déšť jej v pohodě smyje. Teda pokud je použit ten Nano vosk.
 7. To bude asi tím, že auto je o 3cm větší.
 8. Ozzy56 mě předběhl Já jsem jen odpojil kompletní "- svorku" už v autě a ne jen kabel, jak je na videu a svorku přehazuje až venku z baterky na baterku. Ke šroubu svorky -pólu je lepší přístup než k tomu kabelu.
 9. Tak jsem dnes vyměňoval beterii. Napřed jsem se podíval na video, podle něhož trvá výměna cca 20 minut. Ano, ve skutečnosti se stejným postupem mi to trvalo půl hodiny. Ale jen kvůli tomu, že při předchozí výměně někdo utáhnul ty 2 šrouby takovou silou, že jsem měl co dělat, abych je v takto stísněných podmínkách povolil. (Mimoděk se mi vybavila "oprava Lakatoše" ) Ale jinak je to v pohodě a na těch 20 minut se dá dostat. Ale na to video je fakt lepší se před první výměnou podívat. Ty plasty je škoda rozlámat, když to není potřeba. Předchozí baterku jsem podezíral, že je asi ještě původní a proto začala stávkovat. 1. nabíjení (od koupě v 5/2015 jako 4leté auto), kdy startér jen cvaknul a nic, jsem prováděl těsně po Vánocích. Nabito do plna za 4 hodiny nabíjecím proudem 4,2A (!). Za poslední měsíc se toho moc nenajezdilo, a když už, tak krátké trasy do 10km. Takže do minulého pátku každý týden na nabíječku, která po 4 hodinách nabíjení přepula do udržovacího modu. Říkal jsem si, že má baterka odslouženo a nedrží v těch - 15-20°C kapacitu. Tak jsem koupil tuhle: http://www.autobaterie-pema.cz/autobaterie-exide-premium-12v-72ah-720a-ea722_34728.html a sedí tam jak pr... v gatích . Jaké bylo ale překvapení, když jsem starou vyndal. 60Ah/550A baterka s r.v. 9/2014 a magické oko hlásí, že je OK. To se už nedivím, že nestartovala. V těch mrazech prostě 550A startovacího proudu, v autě s doporučeným proudem 700A, nestačilo k roztočení startéru víc než 4x. Nevím, jestli baterku měnil předchozí majitel ve Francii, ale spíš bych to tipoval na autobazar, kde jsem auto koupil .
 10. Suditscher

  Next generation 5008

  Fotky konceptu? To zatím není auto. Až bude první fotka skutečné sériovky, pak se můžeme bavit o vzhledu, dojmech či vkusu. Ale pokud by měla sériovka vypadat tak, jak na koncepčních skicách, počkám si na Škodu Brtniq.
 11. Vanu v kufru nemám, neřeším. Proti poškození či ušpinění koberce mám na dně kufru položenou starou tlustou deku, přeloženou napůl, takže se do ní dá i ledasco zbalit. Na nákup používám tašky, krabice nebo přepravky a když jedu něco dělat k našim, mám stejně vše v montážních kufrech. Ve volném prostoru za 2. řadou sedadel vozím hever, lano a další potřebné věci, které se tam vejdou bez přečuhování a které můžu potřebovat a použít, aniž bych tahal něco z kastlíku při plném kufru. A vlastně tam tím pádem není skoro žádná díra. Nemám problém mít v kufru cokoliv a neřeším, jestli to vypadá dobře nebo ne, protože mám stejně horní roletu běžně zataženou, aby nebylo do kufru vidět. Ale každému vyhovuje něco jiného.
 12. No, oproti mé 5008 r.v. 2011 tam toho, řek bych, chybí docela dost. Ten kastlík je z polystyrenu? Já mám plastový s víkem. Jinak je stavěný na to, aby se do něj zapřela speciální vzpěra dětské autosedačky. A i to víko je v pohodě pochůzné a při našlápnutí se ani neprohne.
 13. Suditscher

  Chyba airbagu/pasov

  Občas mi to dělá taky. A stačí sáhnout pod sedadlo spolujezdce a překontrolovat spojení kontaktů na kabelech. Dělává mi to, když se víc hrkne se sedadlem nebo se "trošku rychleji nasedne"
 14. Link smazán, už není v nabídce daného e-shopu :-(
 15. Suditscher

  Stěrače - deaktivace "Automatu"

  Já už léta kupuju náhr. gumičky od Compassu. Dával jsem je i na předchozího Tourana a vždycky bez problému. Na Pažouta beru tyhle: http://www.auto-doplnky.com/nahradni-gumicky-do-steracu-flat-compass-81-cm-10176-p11490 a výměna cca 15 minut obě, páč se hůř sundává koncovka. Ale je pravda, že 1. gumička trvala 12 minut a 2. už jen 3 - 4 minuty. Jinak kompletní sadu Bosch stěračů jsem někde viděl za asi 650,-Kč. Tak ještě levněji: http://www.autodily-top.cz/Sada-steracu-BOSCH-Aerotwin-800-680-mm-sada-A501S-3397007501-d380.htm
×